Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Nesto mnogo paora "vidim" ovde na forumu. Nisam znao da nas toliko ima u zemlji Srbiji. Gde to nestadose radnici, penzioneri i ostali? Nije greska bila podela na amtere i profi paore. Sada bih pojedinci hteli jednim dupetom na dve stolice. Redovna primanja i razne privilegije pa jos i subvencije. Treba jednom za uvek da se rascisti ko je PAOP a ko radnik, penzioner.... Pogledajte ko je dobio subvencije za ovu godinu. Samo onaj ko nije morao da nahrani, napoji, pocisti .. pa tek onda u red za predaju formulara. Oni drugi su imali vremena da dodju do trezora pre samih radnika koi rade u njima. Do bilo kakve bune tesko da moze i doci. Premalo je onih koji zive iskljucivo od zemlje, a drugima subvencije dodju kao mali bingo, pa se nece ni buniti. PIO je bio jednak i za one od 1 i za one od 10 ha jer je tolika najniza osnovica. Niko nije branio onima od 100ha da placaju najvisu osnovicu, samim tim i da ostvare visestruko vecu penziju. Ipak je PIO pravio nekakav red. To je moje misljenje na koje ce mi neko zameriti.Ne hajem.

E svaka ti čast,nisam hteo da komentarišem ništa,jer sam znao da će me odmah napasti,da mogu da ti se zahvalim 100 puta,uradio bi to sigurno,prvi koji je shvatio suštinu,da neće ni biti protesta ove godine,jer je država lukavo odradila posao i "podelila" subvencije svima i zaposlenima i penzionerima i onima od 1000 ha...,oni koji su zaposleni i imaju bilo kakva primanja,naravno da se neće žaliti jer njima i da dođe za novu godinu opet dobro jer će do tad imati primanja,mada ima i onih koji su poleteli već prvi dan da predaju i dobili subvencije,a ovde su prosipali priču kako onaj ko čeka subvencije da bi odradio kompletne proletnje radove ne treba ni da se bave poljoprivredom, tajkuni koji žive od svega samo ne od poljoprivrede,njih neću ni da spominjem,i sad treba da protestujem ja koji nemam nafte ni za otići na njivu a ne da se vozikam po putevima,jako lukavo smišljeno.
 
Ko god ima zemlju treba da dobija subvencije,kakve veze ima ko radi a ko neradi,a koje penzioner a ko nije.Niko nije dobio zemlju sa neba i posao sa neba,a i penziju.Treba vise obratiti paznju na one koji prijavljuju zemlju a uopste je nerade pa bi tu vise ostalo para za druge.
Pitajte paore u Despotovu sta bih im znacilo redovno mesecno primanje posle onolike stete od leda? Nece se pojedinci oproraviti nekoliko godina. Dok oni sa platama ili penzijama ne gube toliko, imace od cega da zive.
 
Ko god ima zemlju treba da dobija subvencije,kakve veze ima ko radi a ko neradi,a koje penzioner a ko nije.Niko nije dobio zemlju sa neba i posao sa neba,a i penziju.Treba vise obratiti paznju na one koji prijavljuju zemlju a uopste je nerade pa bi tu vise ostalo para za druge.

potpuno se slažem al ko će to nekome objasniti kad je sve to ljubomorno jer neko je dobio i subvencije i platu a neko ni subvencije kao da u trezoru rade u korist zaposlenih paora
 
Ma sta se delimo na one koji rade samo zemlju ili dodatno jos neki posao.Ja licno sam trenutno samo na zemlji napacenoj.Svako ko radi svoju zemlju ili tudju u rentu,ili kako god vec mora da ima pravo na subvencije.On ima registrovano gazdinstvo,placa sve PDV-e na sve poljoprivredne repromaterijale i deo je agrarne grane ove zemlje.Od takvog svi u ovoj zemlji imaju kakve takve koristi.Problem su neradnici kojima zemlja lezi u parlogu,bez obzira da li su negde uposljeni ili ne,ali su zato prvi na liniji kada treba konkurisati za subvencije.I ko je sada tu poljoprivrednik a ko ljigavac koji krade od nas kojima su te subvencije u ovakvoj ekonomskoj situaciji neophodne,iako su nikakve?
 
Pitajte paore u Despotovu sta bih im znacilo redovno mesecno primanje posle onolike stete od leda? Nece se pojedinci oproraviti nekoliko godina. Dok oni sa platama ili penzijama ne gube toliko, imace od cega da zive.

da... a i nisam kupovao zemlju otkad sam zavrsio 8. razred ili sr. skolu, vec sam se skolovao... sta vam je ljudi? nije bitno ko sta radi! bitno je da smo svi paori!
 
Nesto mnogo paora "vidim" ovde na forumu. Nisam znao da nas toliko ima u zemlji Srbiji. Gde to nestadose radnici, penzioneri i ostali? Nije greska bila podela na amtere i profi paore. Sada bih pojedinci hteli jednim dupetom na dve stolice. Redovna primanja i razne privilegije pa jos i subvencije. Treba jednom za uvek da se rascisti ko je PAOP a ko radnik, penzioner.... Pogledajte ko je dobio subvencije za ovu godinu. Samo onaj ko nije morao da nahrani, napoji, pocisti .. pa tek onda u red za predaju formulara. Oni drugi su imali vremena da dodju do trezora pre samih radnika koi rade u njima. Do bilo kakve bune tesko da moze i doci. Premalo je onih koji zive iskljucivo od zemlje, a drugima subvencije dodju kao mali bingo, pa se nece ni buniti. PIO je bio jednak i za one od 1 i za one od 10 ha jer je tolika najniza osnovica. Niko nije branio onima od 100ha da placaju najvisu osnovicu, samim tim i da ostvare visestruko vecu penziju. Ipak je PIO pravio nekakav red. To je moje misljenje na koje ce mi neko zameriti.Ne hajem.

Ajde, nemoj više da smaraš sa tim provaljenim zamenama teze! Ako ćemo tako, onda supruge "čistih" poljoprivrednika ne bi trebalo da imaju pravo na zaposlenje jer su sasvim dobro zbrinute, da ne sede onda ni ti "profi" poljoprivrednici na dve stolice kad po tebi ne možemo mi.
Ko kaže da mora muškarac da bude nosilac gazdinstva. To se, druže zove rodna diskriminacija i zabranjena je Ustavom Republike Srbije, najvišim pravnim aktom u državi!
Ja koji imam nezaposlenu suprugu, da li sam mogao da registrujem gazdinstvo na nju? naravno da jesam, a zašto nisam onda na njeno ime uplaćivao PIO? Zato što matematika ne dozvoljava jer ne raspolažem dovoljno velikim površinama. Da ja njima godinu dana unapred dam tih nekih sedamdesetak hiljada dinara da bi mi oni ako se smiluju dogodine približno istu sumu vratili u vidu subvencija? Da kreditiram državu na godinu dana?
Ta podela na "profi" i "hobi" je bila čista klasna diskriminacija. ko god je imao dovoljno zemlje da mu se isplati da na nečije ime uplaćuje PIO taj je našao načina da bude "profi" čak i da je bio zaposlen i on i cela porodica, dok onaj koji nije imao tu sreću da nasledi i od oca i od strica-neženje po maksim zemlje nije plaćao usrani PIO taman i da niko u kući nije bio zaposlen jer mu se ne isplati da kreditira državu ili čak daje više nego što će dobiti.

I da objasnim gde su nestali svi oni radnici i penzioneri - radnici su podobijali otkaze, mnogo zatečenih penzionera pomrlo, a sve je manje novih penzionera jer se starosna granica za odlazak u penziju redovno pomera. Je li sad jesnije?
 
E svaka ti čast,nisam hteo da komentarišem ništa,jer sam znao da će me odmah napasti,da mogu da ti se zahvalim 100 puta,uradio bi to sigurno,prvi koji je shvatio suštinu,da neće ni biti protesta ove godine,jer je država lukavo odradila posao i "podelila" subvencije svima i zaposlenima i penzionerima i onima od 1000 ha...,oni koji su zaposleni i imaju bilo kakva primanja,.

Pitao bih ja tebe prijatelju samo jedno pitanje, ali da odgovoriš: Da li ti je supruga u radnom odnosu i ako nije tajna gde? Ne treba da kažeš firmu nego samo da li je proizvodnja, usluge ili javni sektor.
 
Ajde, nemoj više da smaraš sa tim provaljenim zamenama teze! Ako ćemo tako, onda supruge "čistih" poljoprivrednika ne bi trebalo da imaju pravo na zaposlenje jer su sasvim dobro zbrinute, da ne sede onda ni ti "profi" poljoprivrednici na dve stolice kad ne možemo mi.
Ko kaže da mora muškarac da bude nosilac gazdinstva. To se, druže zove rodna diskriminacija i zabranjena je Ustavom Republike Srbije, najvišim pravnim aktom u državi!
Ja koji imam nezaposlenu suprugu, da li sam mogao da registrujem gazdinstvo na nju? naravno da jesam, a zašto nisam onda na njeno ime uplaćivao PIO? Zato što matematika ne dozvoljava jer ne raspolažem dovoljno velikim površinama. Da ja njima godinu dana unapred dam tih nekih sedamdesetak hiljada dinara da bi mi oni ako se smiluju dogodine približno istu sumu vratili u vidu subvencija? Da kreditiram državu na godinu dana?
Ta podela na "profi" i "hobi" je bila čista klasna diskriminacija. ko god je imao dovoljno zemlje da mu se isplati da na nečije ime uplaćuje PIO taj je našao načina da bude "profi" čak i da je bio zaposlen i on i cela porodica, dok onaj koji nije imao tu sreću da nasledi i od oca i od strica-neženje po maksim zemlje nije plaćao usrani PIO taman i da niko u kući nije bio zaposlen jer mu se ne isplati da kreditira državu ili čak daje više nego što će dobiti.

I da objasnim gde su nestali svi oni radnici i penzioneri - radnici su podobijali otkaze, mnogo zatečenih penzionera pomrlo, a sve je manje novih penzionera jer se starosna granica za odlazak u penziju redovno pomera. Je li sad jesnije?
A za Vas nije diskriminacija ako ja placam PIO a nemam pravo na bolovanje, deciji dodatak, moje dete nema pravo na stipendiju... Na trzistu rada previse visokokvalifikovanih a Vi bi i u ucionicu i subvencije. Nedeljno radite nekoliko casova pa malo-malo nekakvi raspusti. Dete dodje iz skole pa roditelji jos satima moraju da rade sa njima , jer prosvetari vise misle sta ubija palamidu u soji, nego li da decu nesto nauce.
 
Субвенције су сада дефинитивно боље распоређене, јер их добијају и воћари а не само ратари, а и пио није услов. Према томе, једнима су укинуте привилегије, а други су их добили.
 
A za Vas nije diskriminacija ako ja placam PIO a nemam pravo na bolovanje, deciji dodatak, moje dete nema pravo na stipendiju... Na trzistu rada previse visokokvalifikovanih a Vi bi i u ucionicu i subvencije. Nedeljno radite nekoliko casova pa malo-malo nekakvi raspusti. Dete dodje iz skole pa roditelji jos satima moraju da rade sa njima , jer prosvetari vise misle sta ubija palamidu u soji, nego li da decu nesto nauce.

A ko meni radi neodložne poslove na njivi kad se razbolim? Na dečji dodatak niti bilo kakva socijalna davanja(stipendije itd.) nema pravo niko ko poseduje preko 0,5 ha poljoprivrednog zemljišta. Prosvetni radnik koji izostane sa posla zbog bolesti dužan je da propušteno nadoknadi. O mom radu možeš da sudiš tek nakon što čuješ mišljenje roditelja čija deca uče zanat kod mene.

- - - - - - - - - -

Субвенције су сада дефинитивно боље распоређене, јер их добијају и воћари а не само ратари, а и пио није услов. Према томе, једнима су укинуте привилегије, а други су их добили.

Ne slažem se da su nekima ukinute privilegije. Možda je nekome privilegija i to što drugi nema, na to misam računao. Nekima nije dovoljno da imaju nego treba i drugi da nema da bi im duša bila na mestu.
 
Kako bih se zvao neko ko je zaposlen u firmi i pored toga obrađuje zemlju? Subvencije za poljoprivredu treba da budu namenjene poljoprivrednicima koji se isključivo bave poljoprivrednom proizvodnjom i koji plaćaju PIO. Država je ukinula PIO kao uslov da bi subvencije dobili ne samo hobi poljoprivrednici već oni koji te subvencije naj manje zaslužuju.
 
У том смислу сам и ја мислио. Јер кад ти имаш, а овај други нема, то му дође привилегија. Сада више није. пошто је стање нормално. Проблем је што не примају ни једни ни други.
 
Odgovoriću ti vrlo rado prijatelju ,ja nisam oženjen još.I nemoj mene da trpaš u isti koš sa onima koji pišu jedno na ovom forumu a njihovo stanje je sasvim drugo,ja ono što pišem to iskreno i mislim,ja živim sa ocem i majkom,koji imaju ZAJEDNO mesečna primanja od 18000 dinara,i imam brata koji radi i živi odvojeno od nas,e to su moji prihodi mimo zemljoradnje,privatno po nekad odradim neki posao,za koji sam se školovao pa nisam mogao naći adekvatano zaposlenje,ali i to je sve slabije,tako da nemoj na mene da pucaš sa tim moralnim pitanjima,a ovo što sam napisao da nisam našao adekvatno zaposlenje znači,da sam imao prilike da se zaposlim ali tako da radim,sve radne dane i subotom od 7 do 17 ha,za 35000 din sa putnim troškovima,(na koje bi mi odlazilo 10000 din),i ja sam sam odlučio da mi se to ne isplati,jer sam hteo da radim i živim od zemljoradnje jer to volim da radim,međutim od toga ovde nema ništa,a zemlju sigurno ne bih mogao da obrađujem kako sam i do sad,jer 90% poslova na njivi radim sam.I ne znam zašto tako pišeš da ti uplaćivanjem PIO sponzorišeš državu,pa ti uplaćivanjem PIO i zdravstvenog imaš pravo na kakvu takvu penziju i zdravstveno osiguranje,ne sponzorišeš ti nikoga nego sam sebe,i ja imam prijavljeno 10ha,i skoro sve pare koje dobijem od subvencija dam za PIO.
 
Nazad
Vrh