Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Ovde je svaka vlast ostavila svoj pecat tako sto je ili nesto ugasila,ili nesto prodala,ili nesto izgubila...Nijedna nema da se pohvali nekom kapitalnom investicijom od opsteg dobra,da se razumemo,ne racunamo "kapitalne investicije" od pojedinacnog dobra.Dovedu nekog stranca,daju mu pregrst povlastica,on uposli 20...40...70... radnika i eto razvitka ekonomije,a ovamo prethodno ugasili i poklonili nacionalne gigante sa hiljade i hiljade radnika.I sada,kao sto vec kazete doslo vreme da se i zemlje kao najvrednije dobro rasproda,pokloni.I odakle da mi dobijemo subvencije kada bude zagospodario strani kapital i poceo da vuce mnogo bitnije konce u zemlji.Dobijacemo kao i u vecini slucajeva do sada od istih tih stranih "donacija i kredita" zbog kojih cemo upravo da prodajemo (citaj:poklanjamo) sve sto iole vredi i zanimljivo je svetskim mocnicima.
 
Ovde je svaka vlast ostavila svoj pecat tako sto je ili nesto ugasila,ili nesto prodala,ili nesto izgubila...Nijedna nema da se pohvali nekom kapitalnom investicijom od opsteg dobra,da se razumemo,ne racunamo "kapitalne investicije" od pojedinacnog dobra.Dovedu nekog stranca,daju mu pregrst povlastica,on uposli 20...40...70... radnika i eto razvitka ekonomije,a ovamo prethodno ugasili i poklonili nacionalne gigante sa hiljade i hiljade radnika.I sada,kao sto vec kazete doslo vreme da se i zemlje kao najvrednije dobro rasproda,pokloni.I odakle da mi dobijemo subvencije kada bude zagospodario strani kapital i poceo da vuce mnogo bitnije konce u zemlji.Dobijacemo kao i u vecini slucajeva do sada od istih tih stranih "donacija i kredita" zbog kojih cemo upravo da prodajemo (citaj:poklanjamo) sve sto iole vredi i zanimljivo je svetskim mocnicima.
Samo da pitam,stranci koji kupe zemlju kod nas,imaju li pravo na subvencije po ha.Ako imaju,moze da se desi da ostanemo bez zemlje,jos da punimo budzet iz kog ce se isplacivati subvencije ko zna kome.cini mi se da se to desilo nekim drzavama u EU,koje su kasnije primljene.
 
Samo da pitam,stranci koji kupe zemlju kod nas,imaju li pravo na subvencije po ha.Ako imaju,moze da se desi da ostanemo bez zemlje,jos da punimo budzet iz kog ce se isplacivati subvencije ko zna kome.cini mi se da se to desilo nekim drzavama u EU,koje su kasnije primljene.

Ne postoji pravni osnov da stranac kupi u Srbiji poljoprivredno zemljište legalno, na svoje ime. Oni koji uzmu naše državljanstvo, u pravnom smislu više nisu stranci i podležu svim pravima i obavezama koje kače i naše domaćine. Uzimaju tako neki strani drmatori naše državljanstvo upravo radi toga i slikaju se tom prilikom sa novinarima koji pišu hvalospeve o njima kako oni vole Srbiju do te mere da su čak i državljanstvo uzeli.
 
Ne postoji pravni osnov da stranac kupi u Srbiji poljoprivredno zemljište legalno, na svoje ime. Oni koji uzmu naše državljanstvo, u pravnom smislu više nisu stranci i podležu svim pravima i obavezama koje kače i naše domaćine. Uzimaju tako neki strani drmatori naše državljanstvo upravo radi toga i slikaju se tom prilikom sa novinarima koji pišu hvalospeve o njima kako oni vole Srbiju do te mere da su čak i državljanstvo uzeli.
Pa zar su Arapi koji su kupili Srpsko zemljište Srbi?

- - - - - - - - - -

Samo da pitam,stranci koji kupe zemlju kod nas,imaju li pravo na subvencije po ha.Ako imaju,moze da se desi da ostanemo bez zemlje,jos da punimo budzet iz kog ce se isplacivati subvencije ko zna kome.cini mi se da se to desilo nekim drzavama u EU,koje su kasnije primljene.
Ovakve subvencije koje mi dobijamo za strance kao strane investitore su smesne tako da za njih važi drugačiji vid subvencionisanja.
 
Mnogo nezadovoljstva i mnogo losih stvari se desava u nasoj poljoprivredi u poslednje vreme. Mislim da je situacija daleko losija nego pre 3-4 godine kad smo protestvovali, a oped sad nike ni ne pomislja da ponovo pokrene bunu. Mozda su pokupovali sve vodje pa sad nemamo ko da nas vodi :osmeh: , ili su ovi mnogo pametni, a mi mnogo glupi. Uglavnom dosta cudna situacija koja je podgrejana ovim ludim vremenom i neizvesnosti oko novog roda na njivama. Da li je ovo sve samo zatisje pred buru ili stihija ostaje da se vidi.
 
Prestali su saradnju sa PSSS, jer su ovi kasnili i po mesec dana sa prosleđivanjem zahteva za isplatu subvencija za napr. tovnu junad, tako da je i to jedan od razloga za kašnjenje... :haha:

Nemoj da verujete u te laži, ja sam lično prisustvovao kada je gospodin i PSSS ukucao moje zahteve za subvencije za tovne svinje i ja sam ga istog dana poslao preporučenom poštom sa povratnicom.
Iz teksta se jasno vidi da je zahtev Već poslat u elektronskoj formi od strane PSSS. Neznam ko još treba da ga ukuca sekretarica, pomoćnik, vratar, čuvar, čistačica ...

Samo nam fale rogovi (tako kažu u mom selu):udri:
 
Mnogo nezadovoljstva i mnogo losih stvari se desava u nasoj poljoprivredi u poslednje vreme. Mislim da je situacija daleko losija nego pre 3-4 godine kad smo protestvovali, a oped sad nike ni ne pomislja da ponovo pokrene bunu. Mozda su pokupovali sve vodje pa sad nemamo ko da nas vodi :osmeh: , ili su ovi mnogo pametni, a mi mnogo glupi. Uglavnom dosta cudna situacija koja je podgrejana ovim ludim vremenom i neizvesnosti oko novog roda na njivama. Da li je ovo sve samo zatisje pred buru ili stihija ostaje da se vidi.

Te bune traktorima su obezvređene samim činom kada su izvedene zbog nekakvih bednih subvencija koje su svakako sledovale samo imućnijim domaćinima(zbog PIO koji je koštao za sve jednako kao subvencija na 7 ha), a jedinstvo poljoprivrednog stanovništva je razbijeno glupim podelama na "profesionalce" i "amatere" i slično.
Politička elita je izgleda vrlo vešto, strpljivo i postepeno radila na tome uz pomoć činovništva, medija i nas samih. Bez obzira na to ko je kad bio na vlasti, taj proces se odvijao kontinuirano ujednačenim tempom.
Da ta respektabilna pretnja seljačke bune nije proćerdana 2010. i 2011. na tričarije mogla je da se upotrebi na krupnije stvari koje imaju daleko veću vrednost i dalekosežnije posledice, na primer pre pola godine protiv prodaje kombinata Arapima. Da smo tada svi zajedno(i vi bogati i mi siromašni paori), blokirali celu Srbiju, ne bi im prošla ova muljačina sa uvezanima. A verujte mi da su gospoda Vučić i Dinkić za celu muljačinu dobili i dooobar privatni bakšiš. To se u svetu biznisa tako radi.
 
A ja imam drugo misljenje, a to je to sto vecina nece sam protiv samog sebe to jest kako da se protivi politici za koju je sam glasao. Dok su bili ovi drugi na vlast pljuvalo se na sve strane. Zasto? Zato sto su bili u manjini sto se i dokazalo na izbore. Sta sad? Nista trpimo! A subvencije cemo videti ko zna kad! (Ako)! Jednostavno, trazili ste-smo gledajte!
 
Nesto mnogo paora "vidim" ovde na forumu. Nisam znao da nas toliko ima u zemlji Srbiji. Gde to nestadose radnici, penzioneri i ostali? Nije greska bila podela na amtere i profi paore. Sada bih pojedinci hteli jednim dupetom na dve stolice. Redovna primanja i razne privilegije pa jos i subvencije. Treba jednom za uvek da se rascisti ko je PAOP a ko radnik, penzioner.... Pogledajte ko je dobio subvencije za ovu godinu. Samo onaj ko nije morao da nahrani, napoji, pocisti .. pa tek onda u red za predaju formulara. Oni drugi su imali vremena da dodju do trezora pre samih radnika koi rade u njima. Do bilo kakve bune tesko da moze i doci. Premalo je onih koji zive iskljucivo od zemlje, a drugima subvencije dodju kao mali bingo, pa se nece ni buniti. PIO je bio jednak i za one od 1 i za one od 10 ha jer je tolika najniza osnovica. Niko nije branio onima od 100ha da placaju najvisu osnovicu, samim tim i da ostvare visestruko vecu penziju. Ipak je PIO pravio nekakav red. To je moje misljenje na koje ce mi neko zameriti.Ne hajem.
 
prijatelju ne vuci me za jezik i ne samo mene nego i mnoge druge forumaše sad ispada da se zbog onih koi rade u firmi a i u poljoprivredi nisu isplatile subvencije " čistim " poljoprivrednicima
 
Ja nisam akter na političkoj sceni niti u bilo kakvoj obavezi prema njima niti su me ikad čime zadužili pa mogu komotno da iznesem javno ono što mislim bez diplomatskog uvijanja. Na političkoj sceni postoje kao i na svakoj sceni podeljene uloge. Kao i u svakoj drugoj predstavi za raju postoje pozitivni i negativni likovi. Uzmimo za primer ulično pozorište rane renesanse. Ne može svaki glumac u predstavi da igra miloša Obilića i Cara Lazara. Neko mora da glumi i princa Bajazita i Vuka Brankovića. Jednima publika kliče, a drugima zviždi ali na kraju predstave kada glavni glumac ili pripovedač kaže: "La comedia es finita!" i zavesa se spusti, onda svi glumci idu kod blagajnika i dele prihod od prodatih karata.
Lepo kaže pesma: "...sve je to biznis, sve je reklama..."
 
Ko god ima zemlju treba da dobija subvencije,kakve veze ima ko radi a ko neradi,a koje penzioner a ko nije.Niko nije dobio zemlju sa neba i posao sa neba,a i penziju.Treba vise obratiti paznju na one koji prijavljuju zemlju a uopste je nerade pa bi tu vise ostalo para za druge.
 
Ista prica svake godine,ne vredi vise trositi slova...,nas uvek nesto j...e,valjda smo takav narod jeben:),uglavnom sta sam hteo da kazem,kad lepo uzimu sednemo da rucamo na bozic recemo ipak je to bila dobra godina... i tako to ide i ice,morate da shvatite da paor je paor, a ne gospodin kako neki misle i rade zemlju iz kafica,sve ce to proci i oni ce proci a mi cemo ostati svoji na svome i ne stidim se kad mi kazu da sam paorcina,neka sam to mi je dika!!!
 
Naj veca fora je u tome sto mi sad neki nude racine za gorivo,kao ja ne mogu da iskoristim :haha: ja placem sta je reko paori stislo sa svi strana,pa ako nema mog br gazdinstva ne vredi!kazu oni e pa jbg..........ovi sto su zaposleni i u radnom odnosu a nemaju reg gazdinstvo nego su se reg preko kurte i murte...ma otosli smo u pm!
 
Nazad
Vrh