Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Samo pred sajam da se narod smiri!!!!!
Treba kovati bunu! Ljudi budzet je prazan verujem da hoce da nas zavrcu sto duze mogu!
Sto pre pokazemo zube to bolje!
 
Pa meni i vecini stocara jos nisu isplatili subvencije za umaticena grla za proslu godinu a vi se ljutite sto vam nije uplaceno a predali ste pre neki dan.Imajte strpljenja vidite da vise nemaju sta da prodaju m....u im lopovsku.
 
Pa meni i vecini stocara jos nisu isplatili subvencije za umaticena grla za proslu godinu a vi se ljutite sto vam nije uplaceno a predali ste pre neki dan.Imajte strpljenja vidite da vise nemaju sta da prodaju m....u im lopovsku.
Pa to što stočari nisu dobili subvencije ni za prošlu godinu to je verovatno taktika države kako bih što bolje unapredila stočarsku proizvodnju:zli:
 
Izvinjavam se sto ponavljam post iz druge teme, al kad se vec govori o tome, da obavestim i ovde neke kad se vec prica o tome upravo..

Zvao sam juce trezor, i kazu da su u Sapcu dobili pojacanje iz Beograda, da odradjuju stare zahteve za tovnu junad i tovne svinje.
Stigli su do polovine decembra, ostalo im je da obrade jos oko 20.000 zahteva, a to bi trebalo da bude za nekih mesec ipo dana.
Kada odrade taj deo posla, prosledjuju trezoru na naplatu, a to, kada bude..

Sto se tice podnosenja zahteva za 2013. godinu, iako je izasao pravilnik, kazu da se jos ne salje, jer prvo moraju da zavrse sa ovim starim zahtevima.
Salje direktno poljoprivrednik, bez posrednika, kao sto je to bilo prosle godine (preko PSSS).

Nemam lepe vesti, al se nadam da sam vam pomogao.
 
Izvinjavam se sto ponavljam post iz druge teme, al kad se vec govori o tome, da obavestim i ovde neke kad se vec prica o tome upravo..

Zvao sam juce trezor, i kazu da su u Sapcu dobili pojacanje iz Beograda, da odradjuju stare zahteve za tovnu junad i tovne svinje.
Stigli su do polovine decembra, ostalo im je da obrade jos oko 20.000 zahteva, a to bi trebalo da bude za nekih mesec ipo dana.
Kada odrade taj deo posla, prosledjuju trezoru na naplatu, a to, kada bude..

Sto se tice podnosenja zahteva za 2013. godinu, iako je izasao pravilnik, kazu da se jos ne salje, jer prvo moraju da zavrse sa ovim starim zahtevima.
Salje direktno poljoprivrednik, bez posrednika, kao sto je to bilo prosle godine (preko PSSS).

Nemam lepe vesti, al se nadam da sam vam pomogao.

Naravno da nisu obradili zahteve i neće skoro i ja sam ih zvao. Nije mi jasno zašto ne isplaćuju obrađene zahteve već čekaju da obrade sve za 2012. Po toj dinamici isplatu treba očekivati, ako je i bude do kraja 2016. a možda i kasnije. Nisam siguran da će subvencije ići namenski jer će mnogo njih prestati da se bavi poljoprivredom do isplate. Uskoro ćemo biti na roštilju kada krene bezcarinski promet poljoprivrednih proizvoda sa EU, bićemo izuzetno konkurentni. Njima subvencije tačne, precizne i poprilično veće od naših a naše male, jadne i kasne. 2008 godine iz principa nisam predao nijedan zahtev za subvencije i nisam gajio lažnu nadu da za letnju sezonu od neke subvencije kupim nov tifon kao što gajim ove godine.
 
Izgleda da oni samo kupuju vreme ali je pitanje dokle. Kao i što ste vi napomenuli ima puno obrađenih zahteva po raznim osnovama pa što njih ne isplaćuju.
 
Pa sta su to onda do sad obradili kad im je ostalo 20000 zahteva, ispade da Srbija ima 5 miliona goveda i 10 miliona svinja.
 
Mogu oni da obrađuju kako hoće,ali poenta je da oni nemaju ni jednog dinara u budžetu,to je odavno potrošeno da se zakrpe dugovi na drugim mestima,čim se sad već najavljuje prodaja telekoma,jasno je da smo mi u bankrotu samo niko neće to da objavi.
 
Prestali su saradnju sa PSSS, jer su ovi kasnili i po mesec dana sa prosleđivanjem zahteva za isplatu subvencija za napr. tovnu junad, tako da je i to jedan od razloga za kašnjenje... :haha:
 
ako uplate bice i nafte ako ne uplate bice svasta kako mi se cini bice buneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
Mogu oni da obrađuju kako hoće,ali poenta je da oni nemaju ni jednog dinara u budžetu,to je odavno potrošeno da se zakrpe dugovi na drugim mestima,čim se sad već najavljuje prodaja telekoma,jasno je da smo mi u bankrotu samo niko neće to da objavi.
I prodaja telekoma a što je najgore i poljoprivrednog zemljišta Srbije na osnovu koje ova država još postoji. Kada zemlju rasprodamo strancima možemo reći da država Srbija više ne postoji.
 
Nazad
Vrh