Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Ama ljudi pa vi sad počeli da cepidlačite olo toga koliko desetina sekundi ste predali zahteve i time stekli pravo pre svih da fobijete pare.
Ja sam predao 16-og i pojma nemam u koliko sati,samo znam da je bilo u toku radnog vremena.Kada ću ja stići na red:ppozdrav:
Jedno je sigurno,nemojte se radovati jer će nam te iste pare oteti na drugi način jer nisu stvorene iz realnih izvora.Samo da razrade taktiku.Država je bankrotirala samo još da to zvanično i obfave.
 
I ja sam predao 16-og,i koliko vidim ako isplacuju ovim tempom,nacekacu se.
Subvencije su namenjene kao podrška poljoprivrednicima kako bih što bolje primenili sve agrotehničke mere u prolećnim radovima.
Kako sada stvari stoje te subvencije će najverovatnije imati namenu za nabavku ogreva za zimu a možda i za letovanje (nedaj bože za zimovanje)
 
Ako su subvencije namenjene poljoprivrednicima, sta tu onda traze prosvetni radnici, penzioneri, preduzetnici... Mozda njima treba za letovanje, zimovanje , ogrev... Cist poljprivrednik, (onaj koi zivi iskljucivo od poljoprivrede) je i dalje zadnja rupa na svirali. Godinama omalovazavan i ponizavan a u zadnje vreme i namagarcen.
 
Poljoprivrednik-kategorija sa kojom drzava ne zna sta bi.Tako neophodan za prezivljavanje cele zemlje,a opet kao neki nepotreban teret kada ga treba adekvatno podrzati i vratiti mu deo ulozenog.
 
Pa nece ni donose uredbe posto je ove godine donesen zakon o subvencijama , to je jaci akt od uredbe i ne mora da se donosi svake godine kao uredba vazice narednih godina eventualno sa nekima izmenama.
Ja to znam ali pokazi mi akt konkretno za podizanje novih zasada kruske ili jabuke ili sta vec.pokazi mi kolko je subvencija po stablu po hektaru ili sta vec,kazi mi gde treba, sta treba od papira da se preda i do kada,konkretno ja sam digao zasad od 7000 stabala.prosle god od 3000 stabala, prosle god se vec pocetkom maja sve znalo a sada?ili jednostavno nek objave nema subvencija i to je to.A ne samo pricaju buducnost Srbije je poljoprivreda pomagacemo i podizati a u stvari samo pomazu promociju sebe(pojedinih ministara)koji pojma nemaju o poljoprivredi a kamoli o necemu drugom.
 
A gde su 800 000 000e. od Al Dahre . . ?
Njih vise i ne pominju...
Vazno da su dali zemlju i pokupili novce...da mogu malo druge rupe da zakrpe a Poljoprivreda neka ceka...vide da cutimo a taman im to i pase...
:sjasi:
 
Subvencije su namenjene kao podrška poljoprivrednicima kako bih što bolje primenili sve agrotehničke mere u prolećnim radovima.
Kako sada stvari stoje te subvencije će najverovatnije imati namenu za nabavku ogreva za zimu a možda i za letovanje (nedaj bože za zimovanje)

Ne, ne! To bi bilo nenamensko trošenje, nemoj da te čuje her minister - plastični kanister pa nam dogodine neće dati ni toliko. Dobio si gorivo za prolećnu setvu taman na vreme da sipaš u kombajn da ovršiš žito, a ima da pretekne i za tanjiranje strništa. Od subvencija ćeš imati taman da zalepiš gumu na prikolica i po koji ležaj, lanac i kaiš za kombajn(bez toga ne može žetva da prođe), a ima da pretekne i koja kintica za total da oprskaš posle.::namigivanje::
 
Ako ovaj led nastavi ovako da brise atar za atarom trajace nama setva do jula meseca i taman ce subvencije dobro doci za "prolecnu"setvu!
 
Ako su subvencije namenjene poljoprivrednicima, sta tu onda traze prosvetni radnici, penzioneri, preduzetnici... Mozda njima treba za letovanje, zimovanje , ogrev... Cist poljprivrednik, (onaj koi zivi iskljucivo od poljoprivrede) je i dalje zadnja rupa na svirali. Godinama omalovazavan i ponizavan a u zadnje vreme i namagarcen.

Moja supruga je čist poljoprivrednik(jedini izvor prihoda) tako da se ja ovde kao zaposlen u prosveti ne osećam prozvanim. :osmeh: Letovanje i zimovanje? Da bih o tome mogao da diskutujem neko će morati prvo da mi istumači značenje ovih reči pošto ja imam živu stoku. A što se ogreva tiče, upravo u to ćemo da utrošimo subvencije! :haha:
Ogrev mi raste na njivama. Za ::novac:: gotovinski deo ćemo kupiti kanapa da se ogrev ispresuje i platiti ljude za utovar a gorivo ćemo potrošiti na prevoz bala za loženje.

- - - - - - - - - -

Ako ovaj led nastavi ovako da brise atar za atarom trajace nama setva do jula meseca i taman ce subvencije dobro doci za "prolecnu"setvu!

To mu onda dođe kao postrna setva. Koliko su trućali o navodnjavanju možda su i sami počeli da veruju u to.
Kod mene na sreću nije bilo grada, ali je juče padala neka kupna smeđa kiša. Navodno sa peskom iz Severne Afrike, a ja bih mogao da posumnjam i da je pre možda sa nekim metalnim oksidima.
 
Ne, ne! To bi bilo nenamensko trošenje, nemoj da te čuje her minister - plastični kanister pa nam dogodine neće dati ni toliko. Dobio si gorivo za prolećnu setvu taman na vreme da sipaš u kombajn da ovršiš žito, a ima da pretekne i za tanjiranje strništa. Od subvencija ćeš imati taman da zalepiš gumu na prikolica i po koji ležaj, lanac i kaiš za kombajn(bez toga ne može žetva da prođe), a ima da pretekne i koja kintica za total da oprskaš posle.::namigivanje::
Sta si sve nabrojao,tesko da ce stici za sve od subvencija!
 
Ja to znam ali pokazi mi akt konkretno za podizanje novih zasada kruske ili jabuke ili sta vec.pokazi mi kolko je subvencija po stablu po hektaru ili sta vec,kazi mi gde treba, sta treba od papira da se preda i do kada,konkretno ja sam digao zasad od 7000 stabala.prosle god od 3000 stabala, prosle god se vec pocetkom maja sve znalo a sada?ili jednostavno nek objave nema subvencija i to je to.A ne samo pricaju buducnost Srbije je poljoprivreda pomagacemo i podizati a u stvari samo pomazu promociju sebe(pojedinih ministara)koji pojma nemaju o poljoprivredi a kamoli o necemu drugom.
Ne znam ali mislim da se zasadi tj vocnaci vode kao obradivo zemljiste i s tim imas ovih 6000 + 6000 po hektaru imas taj zakon na sajtu poljoprivrede pa procitaj
 
Ne,ne vode se kao obradivo zemljiste.Svaka sadnica ima cenu subvencionisanja.Npr prosle god konkretno viljamovka se subvencionisala sa 230 din po stablu.jabuka 130 itd.svaka sorta je imala iznos subvencionisanj,konkretno ja sam dobio 2300 stabala viljamovke puta 230 din 529000 din.ove god isto tako ce biti s tim sto kasne sa objavom cena sadnica sta treba od papira i do kada mogu da se predaju.naj ver ce objaviti 10tak dana pred istek za predaju tako da 90 % ljudi nece stici da spremi propratnu dokumentaciju a treba ti podosta da sredis preko 20tak papira koji traze.Gospodja Kolinda je na jednoj tribini jos pre par meseci rekla da je pitanje dana kada ce se pojaviti zakon ali od tada je proslo podosta vremena.
 
Ovaj način subvencionisanja je baš naporan za nas paore, prodaj robu da imaš novca za gorivo (cena žitarica u padu) evo današnjeg posla na bezinskoj pumpi u Kisaču,

Ova cisterna je bila ispred nas pa možete da zamislite koliko vremena treba da se napuni, 15 minuta treba da se natoči gorivo za 85000 din, pa posle skidaj pištolj plati pa ponovo tako u krug, razlog je to da brojčanik ide samo do 99999 din,

2vamek5.jpg
 
Nazad
Vrh