Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

ako bi se izaslo sada na ulice traktorima trebalo bi ovako biti:
1) naci 50 seljaka iz cele srbije a ne neke mafijase iz neke asocijacije koji gledaju svoje interese da nas zastupaju
2) da izadjemo svi da se organizuje cela srbija a ne samo vojvodina i to veci onaj deo iz panceva nije ni cela
3) da se trazi plan za narednih 10 godina a ne od danas do sutra
4) da se zatraze krediti po povoljnim uslovima sa mogucnoscu vracanja kroz robu tj u stoci ili zitarici
5) da se ukinu subvencije a nama seljacima da daju kartice sa kojima cemo uzimati odmah regresiranu naftu na pumpama bez vremenskog ogranicenja kao i djubre i seme regresirano tj umanjeno za subvencije koje bi trebalo biti vece bar nekih 30 000din po hektaru kada se sabere cena nafte semena u djubriva
6) da se donese uredba da ce svako ko trazi kartice za povracaj a ne bavi se poljoprivredom biti novcano kaznjen sa 500 000din minimum koje mora platiti u roku od 15 dana ili u protivnom zaplena pokretne i nepokretne imovine

ovim dobijamo manju cenu rende i neku sigurnost koliko toliku za bolje sutra a ne kurta i murta prijavili se da uzimaju subvencije a neznaju ni gde se njive nalaze,bitno je da svi dobiju a ne oni koji stvarno rade i kome je to potrebno to nije pravedno i samo pod tim uslovima treba izaci i blokirati traktorima a izaci kao ranije radi interesa nekih ljudi a ne interesa seljaka nema svrhe

u pravu ste potpisujem.
 
Sad kad nema novaca sad smo svi isti,niko se vise ne naziva "PROFIJEM" a do pre par da ne kazem meseci su se neki busali kako su oni "profi" a nas sirotinju ko sisa,sad kad je zaigrala mecka nastao tajac.

Na kraju ce svi zavrsilti u istom loncu kad dodju PROFI Arapi, Kuvajcani, Rusi, Hrvati i ostali i zasednu da desetine hiljada hektara ali bojim se da cemo to kao i sve ostalo prekasno shvatiti. Ko nece brata za brata uvek dobija stranca za gospodara.
 
ako bi se izaslo sada na ulice traktorima trebalo bi ovako biti:
1) Naci 50 seljaka iz cele Srbije a ne neke mafijase iz neke asocijacije koji gledaju svoje interese da nas zastupaju
2) Da izadjemo svi da se organizuje cela Srbija a ne samo Vojvodina i to veci onaj deo iz Panceva nije ni cela
3) Da se trazi plan za narednih 10 godina a ne od danas do sutra
4) Da se zatraze krediti po povoljnim uslovima sa mogucnoscu vracanja kroz robu tj u stoci ili zitarici
5) Da se ukinu subvencije a nama seljacima da daju kartice sa kojima cemo uzimati odmah regresiranu naftu na pumpama bez vremenskog ogranicenja kao i djubre i seme regresirano tj umanjeno za subvencije koje bi trebalo biti vece bar nekih 30 000din po hektaru kada se sabere cena nafte semena u djubriva
6) Da se donese uredba da ce svako ko trazi kartice za povracaj a ne bavi se poljoprivredom biti novcano kaznjen sa 500 000din minimum koje mora platiti u roku od 15 dana ili u protivnom zaplena pokretne i nepokretne imovine

Ovim dobijamo manju cenu rende i neku sigurnost koliko toliku za bolje sutra a ne kurta i murta prijavili se da uzimaju subvencije a neznaju ni gde se njive nalaze,bitno je da svi dobiju a ne oni koji stvarno rade i kome je to potrebno to nije pravedno i samo pod tim uslovima treba izaci i blokirati traktorima a izaci kao ranije radi interesa nekih ljudi a ne interesa seljaka nema svrhe
Nije los predlog.
Plus,kao recimo sto je u Danskoj,da se ogranici koliko moze ha da ima jedno gazdinstvo. U Danskoj,ako se ne varam...ne moze vise od 300ha.
Kod nas jedan biznismen moze u jednom danu da kupi 300 ha bez problema.
Tuga...
Oni su svi biznismeni i svi su sposobni,a mi smo izgleda taj period prespavali od dvadesetak godina,pa ne mozemo da se pomerimo sa mrtve tacke.
Nismo Danska,to stoji,ali mislim da sve ove nase predloge i sve ovo sto mi pricamo dobro znaju i ti iz vlade,samo sto ih zabole.
 
Ako mislis na mene i na moj komentar da nemogu svi da rade poljoprivredu nego da treba da se zna ko seje kukuruz i psenicu ko ostale kulture i da ce doci vreme kada ce par ljudi raditi kompletnu poljoprivredu u jednom selu ja i dalje stojim iza toga i onog cega se drzim da nema poljoprivede gde do podne si u firmu po podne na njivi.Takodje znam da kad odem na pijac da prodajem kukuruz dodje lik parkira auto sa punom prikolicom spusti cenu na 22din a mi prodajemo po 28 proda i ode a mi ostanemo da se gledamo njemu je nebitno uzeo neki dinar plus plata na kraju meseca a ovi sto zive od toga samo ko sisa!
 
Ima li neko primer ugovora o ustupanju mašine na korišćenje zbog ostvarivanja prava na eurodizel?
 
Sad cute svi ko p.... Naivni smo ,mnogo smo naivni!Zakrpi rupu koja se siri na vreme i ne brini...e to je kod nasih asocijacija i drzave!
Pa nisu to "nase",seljacke,paorske,kako god hoces,asocijacije.To su asocijacije koja su osnovana od strane ministarstva i vlade,da zaobidju seljaka.Lakse se dogovoriti sa 2-3 coveka i podmiti ti ih,da sklope lose nagodbe za vecinu seljaka,nego davati svim seljacima koliko kome pripada.Ali nema veze,vazno je da ta velika vecina obespravljenih pune budzet svojom potrosnjom iz kog ce se isplatiti i ona 2-3 coveka i lego mir.
 
Na kraju ce svi zavrsilti u istom loncu kad dodju PROFI Arapi, Kuvajcani, Rusi, Hrvati i ostali i zasednu da desetine hiljada hektara ali bojim se da cemo to kao i sve ostalo prekasno shvatiti. Ko nece brata za brata uvek dobija stranca za gospodara.


Kanda bi se obradovo da dodju a!
 
Zaboravili ste jednu stvar a to je najavljena cena psenice od 17,18din jutros slusa u jutarnjem progrmu :haha:aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:haha:koja pizdarija da ne verujes.
Nista neocekivano! I Seselj je izjavio nekad da treba hleb kostati 3din. Po cemu se ovi razlikuju od njega kad su iz iste skole! Jos dosta toga ima da se vidi!
 
a mi naivni, ko da nas drzava nikad ranije nije izradila,ponadali se da je pocela isplata subvencija kad ono muda od labuda, dali malo para nekim ljudima da zamazu oci preed sajam da bi ministar na istom mogao ponosno da kaze da je pocela isplata subvencija. platili oko 5% a ostatak kad bude tj zavisno od priliva sredstava u budzet. kao kad ti je krava gladna a ti sam sebi kazes, ako sutra ucarim koju balu sena dacu joj da jede pa ce biti i malo mleka da prezivim.
sjasio kurta zajahao nas murta a murta ucio kod kurte. s..em im se u agrarnu politiku obojici. psenica 18 dinara, a stocno brasno 25 pa ti vidi ko skida kajmak. tek kad ustane kuka i motika tj pravi seljak,onaj gedza sto je ginuo kad god je trebalo za ovu mucnu zemlju i otera ovu gamad mozemo se nadati necemu a do tada ce jos vise jacati delte,mk komerci,viktorije i ostali domaci seici
 
24.05.2013.
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде упутило је данас надлежним институцијама предлог за измену Правилника о условима, начину и обрасцима захтева за остваривање права на регрес за гориво на основу кога би рок за куповину горива за пролећне радове био продужен до 15. јуна текуће године.
Рок за подношење захтева за остваривање права на регресирано гориво за пролећне радове, на основу предлога за измену, био би продужен до 15. јула, како би сви регистровани пољопривредни произвођачи остварили своје право и тако благовремено завршили планиране пролећне радове у пољопривреди.


Juna ili jula?
 
Nazad
Vrh