Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

pa ne verujem da je dovoljno bogat da kupuje jeftine polovne stvari novo da se zna :D ko je ministar poljoprivrede sramno bi bilo da nas predstavlja covek koji vozi npr Juga 20 godine starog
 
Pa sta ako je kupio i treba. Mora necim da obilazi njive i prati napredak srpske poljoprivrede i uveri se u uspesnost svoje politike :cvetic:.
 
E jeb* ga ljudi mi bismo da vozimo aute,traktore a ministar da vozi juga pa ni to ne ide... jedino ako bi trebalo spram ucinka da ide i auto,onda bi mu i ponika bila previse. :osmeh:
 
EVO I ZVANICNO PRODUŽEN ROK ZA KUPOVINU SUBVENCIONISANOG DIZELA

Novi Sad, 27. maj 2013.
Učesnici ankete lista „Moje Gazdinstvo”, koji su Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede predlagali produženje roka za kupovinu subvencionisanog goriva, dobili su potvrdan odgovor: gorivo će se na pumpama NIS-a po modelu ovog ministarstva prodavati do 15. juna. U saopštenju državne administracije o ovoj odluci piše: „Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede uputilo je nadležnim institucijama predlog za izmenu Pravilnika o uslovima, načinu i obrascima zahteva za ostvarivanje prava na regres za gorivo na osnovu koga bi rok za kupovinu goriva za prolećne radove bio produžen do 15. juna tekuće godine. Rok za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na regresirano gorivo za prolećne radove, na osnovu predloga za izmenu, bio bi produžen do 15. jula, kako bi svi registrovani poljoprivredni proizvođači ostvarili svoje pravo i tako blagovremeno završili planirane prolećne radove u poljoprivredi.”
NIS%2027,5,.JPG
Red za dizel u Srbobranu Koliko će goriva stići do potrošača, teško je reći. Međutim, izgleda da su odgovori čitalaca lista, u pomenutoj anketi, bili tačni, kada su rekli da za kupovinu nemaju novca, jer se sada u regionima gde je isplaćen podsticaj za biljnu proizvodnju pojavljuju redovi na pumpama.
 
I ja sam čekao da mi isplate subvencije, pa da tek onda (od tih para) kupim naftu. Međutim sad ili nema nafte, ili je velika gužva tako da meni odgovara produženje roka do 15. juna. Upravo i da ne kupim sad ni kap nafte, ne bi mi bio problem jer i ovako mogu samo jednom (zbog ::novac::, a i ne treba mi sva količina jer je ne mogu potrošiti) iskoristiti pravo na regresiranu naftu pa bih je onda kupio u jesenjem roku.
 
setimo se kako smo kod zutaca dobijali subvencije i kada, i kako smo morali da se vozamo traktorima , a bila je mnogo bolja situacija i mnogo su zakidali na svemu.ovo je prelazno pa bi malko trebali da ih ohrabrimo da sledece godine sve ovo bude na vreme inace ce da bude svasta.
 
Kod zutaca smo barem mogli subvencionisani kredit da dignemo,a kod ovih ni to.Politicki sam ne opredeljen ali nismo mogli dobiti goreg ministra i goru vladu.
 
Nazad
Vrh