Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

znači svakog petka se isplaćuje po jedan dan pa po tome neće se isplatiti do idućeg uskrsa :haha:
 
I opet i opet i opet prica samo za sebe ja nisam kupio svo gorivo,meni je malo,meni puno,ja cu im pokloniti ostatak.....Kako niko ne kaze ej ljudi ajmo tad i tad u centar Ns,bg i ostali gradovi da preduzmemo nesto za nasu stvar nasu stvar!!!Gde su asocijacije da reaguju na klimavu isplatu subvencija i 100+ ku....c palac :bravo:uopste nema medju nama sloge i zato nam nece nikad biti bolje a bolje i ne zasluzujemo jer smo posesivni bitno nam je samo nase **greška za druge nas boli ona stvar.Ovi u ministarstvu znaju kako disemo dosta im je samo da procitaju postove ovde na forumu i kraj,zkaju kako ce da zabibere onako drugarski.

pa napisao sam da je 100+ kupio jd260 ks i 100 ha zemlje u djurdjinu po11000
a ko je odobrio kredu
 
Sad cute svi ko p.... Naivni smo ,mnogo smo naivni!Zakrpi rupu koja se siri na vreme i ne brini...e to je kod nasih asocijacija i drzave!
 
Gvozdje se kuje dok je vruce...treba izaci na puteve sad dok nema nekog veceg posla i dati im do znanja da se neigraju sa Poljoprivredom...
 
ako bi se izaslo sada na ulice traktorima trebalo bi ovako biti:
1) Naci 50 seljaka iz cele Srbije a ne neke mafijase iz neke asocijacije koji gledaju svoje interese da nas zastupaju
2) Da izadjemo svi da se organizuje cela Srbija a ne samo Vojvodina i to veci onaj deo iz Panceva nije ni cela
3) Da se trazi plan za narednih 10 godina a ne od danas do sutra
4) Da se zatraze krediti po povoljnim uslovima sa mogucnoscu vracanja kroz robu tj u stoci ili zitarici
5) Da se ukinu subvencije a nama seljacima da daju kartice sa kojima cemo uzimati odmah regresiranu naftu na pumpama bez vremenskog ogranicenja kao i djubre i seme regresirano tj umanjeno za subvencije koje bi trebalo biti vece bar nekih 30 000din po hektaru kada se sabere cena nafte semena u djubriva
6) Da se donese uredba da ce svako ko trazi kartice za povracaj a ne bavi se poljoprivredom biti novcano kaznjen sa 500 000din minimum koje mora platiti u roku od 15 dana ili u protivnom zaplena pokretne i nepokretne imovine

Ovim dobijamo manju cenu rende i neku sigurnost koliko toliku za bolje sutra a ne kurta i murta prijavili se da uzimaju subvencije a neznaju ni gde se njive nalaze,bitno je da svi dobiju a ne oni koji stvarno rade i kome je to potrebno to nije pravedno i samo pod tim uslovima treba izaci i blokirati traktorima a izaci kao ranije radi interesa nekih ljudi a ne interesa seljaka nema svrhe
 
ako bi se izaslo sada na ulice traktorima trebalo bi ovako biti:
1) Naci 50 seljaka iz cele Srbije a ne neke mafijase iz neke asocijacije koji gledaju svoje interese da nas zastupaju
2) Da izadjemo svi da se organizuje cela Srbija a ne samo Vojvodina i to veci onaj deo iz Panceva nije ni cela
3) Da se trazi plan za narednih 10 godina a ne od danas do sutra
4) Da se zatraze krediti po povoljnim uslovima sa mogucnoscu vracanja kroz robu tj u stoci ili zitarici
5) Da se ukinu subvencije a nama seljacima da daju kartice sa kojima cemo uzimati odmah regresiranu naftu na pumpama bez vremenskog ogranicenja kao i djubre i seme regresirano tj umanjeno za subvencije koje bi trebalo biti vece bar nekih 30 000din po hektaru kada se sabere cena nafte semena u djubriva
6) Da se donese uredba da ce svako ko trazi kartice za povracaj a ne bavi se poljoprivredom biti novcano kaznjen sa 500 000din minimum koje mora platiti u roku od 15 dana ili u protivnom zaplena pokretne i nepokretne imovine

Ovim dobijamo manju cenu rende i neku sigurnost koliko toliku za bolje sutra a ne kurta i murta prijavili se da uzimaju subvencije a neznaju ni gde se njive nalaze,bitno je da svi dobiju a ne oni koji stvarno rade i kome je to potrebno to nije pravedno i samo pod tim uslovima treba izaci i blokirati traktorima a izaci kao ranije radi interesa nekih ljudi a ne interesa seljaka nema svrhe
ovo je odlično ali ja bih ograničio količinu zemlje da nebude opet tajkunima pare a nama ono muško između nogu
 
Na puteve smo nekoliko godina izlazili i kao sto vidite nista nismo resili. Okoristili su se samo pojedinci ko zna kako odredjeni za pregovore dok smo mi kao majmuni visili na blokadama i ostali do danas sa istim problemima. Blokadom puteva bi samo izazvali revolt svojih sugradjana gde bi obicnom svetu iskomplikovali zivot a nase komsije i prijatelji nista nisu krivi za brljotine koje pojedinci prave u drzavi. Mislim da bi bilo bolje sesti u autobuse i automobile i pojaviti se na ulicama Beograda peske ali u tolikom broju da im se podigne kosa na glavi. Nema te sile koja moze tek tako izaci na kraj sa nekoliko stotina hiljada ljudi a ne postoji nikakva sansa da nam zabrane grupnu posetu nasem glavnom gradu sto su lako postizali postavljanjem barikada pred traktore. Nema price i pregovora vlasti sa "delegiranim licima" iza zatvorenih vrata vec krenuti sa formiranom listom trajnih resenja do cijeg usvajanja bez ikakvih kompromisa se ne pomerati sa ulica. Setva je zavrsena te ako drzava daje sebi previse vremena za postovanje sopstvenih zakona i uredbi imacemo i mi dosta vremena za gandijevske proteste. Bez ikakvog nasilja i konfrontacije sa sugradjanima ili policijom. Po mom skromnom misljenju ovo je jedini put do dugorocnog resenja problema. Zao mi je sto kod nas nista ne moze da se resi mirnim i civilizovaniom putem.

- - - - - - - - - -

ako bi se izaslo sada na ulice traktorima trebalo bi ovako biti:
1) Naci 50 seljaka iz cele Srbije a ne neke mafijase iz neke asocijacije koji gledaju svoje interese da nas zastupaju
2) Da izadjemo svi da se organizuje cela Srbija a ne samo Vojvodina i to veci onaj deo iz Panceva nije ni cela
3) Da se trazi plan za narednih 10 godina a ne od danas do sutra
4) Da se zatraze krediti po povoljnim uslovima sa mogucnoscu vracanja kroz robu tj u stoci ili zitarici
5) Da se ukinu subvencije a nama seljacima da daju kartice sa kojima cemo uzimati odmah regresiranu naftu na pumpama bez vremenskog ogranicenja kao i djubre i seme regresirano tj umanjeno za subvencije koje bi trebalo biti vece bar nekih 30 000din po hektaru kada se sabere cena nafte semena u djubriva
6) Da se donese uredba da ce svako ko trazi kartice za povracaj a ne bavi se poljoprivredom biti novcano kaznjen sa 500 000din minimum koje mora platiti u roku od 15 dana ili u protivnom zaplena pokretne i nepokretne imovine

Ovim dobijamo manju cenu rende i neku sigurnost koliko toliku za bolje sutra a ne kurta i murta prijavili se da uzimaju subvencije a neznaju ni gde se njive nalaze,bitno je da svi dobiju a ne oni koji stvarno rade i kome je to potrebno to nije pravedno i samo pod tim uslovima treba izaci i blokirati traktorima a izaci kao ranije radi interesa nekih ljudi a ne interesa seljaka nema svrhe

Odlicno, potpisujem!
 
DR.I...
Svaka ti je na mestu . . .
Jedino sto mislim da je Seljaku lakse da istera traktor na ulicu nego da putuje za Beograd i danima da se cima po ulici da bi bio ispostovan dok se zgadija smeje iza zavese . . .
Veci je pritisak naroda na vlast kada su blokirani putevi...onda moraju brzo da misle sta ce a mirnim protestom pitanje jel bi sta postigli . . .
 
  • Like
Reagovanja: ...
Jasno, zato sam na kraju i napisao da mi je veoma zao sto kod nas nista ne moze da se resi mirnim i cvilizovanim putem ali na nama je da budemo bolji od njih i damo sve od sebe da resenje nadjemo mirnim putem. Mocnici su navikli da puste na nas svoje pretorijanske garde, povade pendreke i udaraju po sopstvenom narodu. Znam da smo mi bolji od njih ali nismo bas ni ovce za klanje tupim nozem. Neka svako iznese svoj predlog, pametan svet uvek postigne dogovor a ako nismo pametni bolje ni ne zasluzujemo.
 
Daklem, moja goveda će se sladiti sa pšenicom. Reče ministar poljoprivrede da je stočarstvo prioritet srpske poljoprivrede. Evo načina da se to i sprovede u delo. :)

Moram priznati da je čovek stvarno vizionar.
 
psenica je bolja za izhranu svinja i goveda od kukuruza i odlican je paritet 50/50 sa kukuruzom samo sto je zabranjeno zakonom da se koristi u koncentrate imam drugara koji ima tov 100 svinja i koristi paritet 40kukuruz 60 psenicu kaze 15% mu tezi jusovci tako da jedino drzava ce da se zajebe pametan ce se snadje mada ima ljudi koji seju puno psenice i prodace odmah na njivi da uzmu neki dinar kasnije cena ce skociti veoma brzo
 
Данас предали за гориво. Прошли пут када смо предали за оних првих 6000, није нам било јасно зашто фале паре за 2 хектара. Данас нам рекли зато што поред попуњене шифре културе нисмо уписали и назив. Хахаха... који фазон, само да се не би исплатиле паре. Чему онда служи та шифра, да ми је знати... ЦиркуЗ!
 
Zaboravili ste jednu stvar a to je najavljena cena psenice od 17,18din jutros slusa u jutarnjem progrmu :haha:aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:haha:koja pizdarija da ne verujes.
Sa najavljenom ovom cenom pšenice i sa cenama ostalih poljoprivrednih proizvoda, poljoprivreda za Srpskog seljaka će vrlo brzo da postane luksuz.
 
Zvao danas u trezor kaze isplatili su samo ko je prvi dan predao,reko kako prvi dan je bio 7 maj a dobilo par drugara i 8 maja sto su predali,znaci j... lud zbunjenog :zli:::jako_besan::::jako_besan::
 
Nazad
Vrh