Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

:off_topic:nemojte više o gorivu tema je subvencije.

- - - - - - - - - -

:off_topic:nemojte više o gorivu tema je subvencije.
 
Tako je u uljmi na pumpi, uvek moras cekati iz nekih razloga i tu ne sipam nikad. na plinari nema zastoja i ne nosim nista od dokumenata jel imaju posle prvog tocenja sve podatke.
Za nas kraj je dobra pumpa u plandistu, radi dobro kao na plinari al mi nije usput.
 
Meni nije jasno sto svi idete na tu pumpu u Kovinu a ista kilometraza je i do plinare u Pa gde nikad nema problema.
Inace juce su od 10 ujutru pa do kasno sinoc cekali da se natoce u Kovinu na pumpi.
nije problem koja pumpa nego nema goriva,ja nikada nisam cekao na pumpi u kovinu kad kog sam dosao nije bilo nikog:osmeh:

- - - - - - - - - -

:off_topic:nemojte više o gorivu tema je subvencije.

- - - - - - - - - -

:off_topic:nemojte više o gorivu tema je subvencije.
Pa i to su neke subvencije:osmeh:
 
Pa ovo nije ništa bre do zajebancija nas poljoprivrednika.Sramota bre šta nam rade.Dali pisali o subvenciji po hektaru ili povraćaju tih famoznih 50din/litru na isto se dođe ,a to je da su nam jasno sada rekli "jači ker uvek je..".
 
I ko ima novca ne treba mu toliko gorivo a i da mu treba retko ko ima gde da ga skladisti a i da ima to je kao da sedis na raketi svaki cas mozes odleteti. Ne znam nikoga ko je kupio punu kolicinu verovatno neko i jeste ako mu je do muljanja sa kamiondzijama ili vozi auto na evro dizel. Nije da drzava ukida subvencije vec ljudi nezahvalni nece da uzmu a lepo im se daje:haha:
 
Ko ima kombajn i radi jos i usluzno, ovo gorivo koje nam sleduje nemoze biti dovoljno. Ja sam celu kolicinu koja mi sleduje uzeo odjednom jos u aprilu i bez ikakvog muljanja jos ce mi i faliti, moracu uzeti i na slobodno.
 
I ko ima novca ne treba mu toliko gorivo a i da mu treba retko ko ima gde da ga skladisti a i da ima to je kao da sedis na raketi svaki cas mozes odleteti. Ne znam nikoga ko je kupio punu kolicinu verovatno neko i jeste ako mu je do muljanja sa kamiondzijama ili vozi auto na evro dizel. Nije da drzava ukida subvencije vec ljudi nezahvalni nece da uzmu a lepo im se daje:haha:
Ja imam pravo da uzmem 1300l do sada sam potrosio oko 900l.Kako mozes onda da kazes da netreba toliko gorivo do jeseni ima jos da potrosim najmanje 1500l
 
Ja imam pravo da uzmem 1300l do sada sam potrosio oko 900l.Kako mozes onda da kazes da netreba toliko gorivo do jeseni ima jos da potrosim najmanje 1500l
Ma to bre daj da se mi odmah svadjamo i uhvatimo za guse umesto da se nadje model u kome bi svi bili zadovoljni ili barem model koji bi vazio na duzi rok ovako se svake godine ceskamo sta ce kom ministru pasti na pamet od jedne do druge uredbe. Dok je tako drzava moze da nakrivi kapu i nastavi da nam radi sta god hoce. Cinjenica da je prodato samo 30 odsto od predvidjenje kolicne dizela jasno govori da vecini ovaj model ne odgovara. Ko ove godine nije imao kukuruz bas ga briga za aflatoksinsku cirkusijadu i probleme ljudi kojima su oborili cene. Sad ce sledeci da kaze kako drzava nema obavezu da subvencionise vrsenje usluga vec samo individualnu proizvodnju:haha:U se na se i podase a za ostale bas nas briga:haha: Odjava, nastavite sa prepirkom dok se sefovi smeju do suza
 
Poslednja izmena:
Frenky,a jel da te pitam:hoće li kombajniranje biti jeftinije kad budeš radio usluge.Računam da te nafta sad ne košta 150 nego 100dinara pa zato pitam.Ako će biti jeftinije za tih 30% dobro ali bojim se da neće.E pošto neće onda od te jeftine nafte mi ostali koji plaćamo kombajniranje nemamo vajde.
 
Mozda ocekujem previse al ajd da pitam!

Jel ima NIS usluga prevoza goriva cisternom do kupca? jbt sad bi se na to mogle ogromne pare uzeti!
 
Pa verovatno celu cisternu!?
Nekako bi se mi u selu dogovorili i podelili to ako bi se dalo srediti sa rarunima! Jel znas koja je kolicina min? i koje su cene?
 
Frenky,a jel da te pitam:hoće li kombajniranje biti jeftinije kad budeš radio usluge.Računam da te nafta sad ne košta 150 nego 100dinara pa zato pitam.Ako će biti jeftinije za tih 30% dobro ali bojim se da neće.E pošto neće onda od te jeftine nafte mi ostali koji plaćamo kombajniranje nemamo vajde.
Na nafti nepise koja je, ona koja sleduje mogu potrositi na moje povrsine a u usluge onda moram ici sa kupljenom u vlastitoj reziji.
 
Nazad
Vrh