Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Deluje da je samo u petak pred otvaranje sajma pusteno nesto za zamazivanje ociju. Ocigledno ove nedelje niko nista nije dobio? Petrovic je odlicno postavio put kojim treba ici a novi ministar samo njime nastavio i to jos zescim tempom.
 
A to što se kaže dobro došle kad god došle ćemo tek da vidimo.Da ne bude samo da ide isplata dok je par dana sajma pa posle da stane i čeka Novu Godinu.
Evo citirao sam svoj post od pre tri-četiri dana.Izgleda da sam potrefio....:sta:
 
Mogli bi traktori malo da prodefiluju glavnim gradom,ne u cilju blokade ili slicno,vec kao vid protesta...Kad bi to culi i namirisali,garant bi nasli jos neki dinar,ovako nema pritisaka i opusteno!Setva je gotova,dinar nisu dali...Doci ce i zetva zitarica za mesec dana,i tu nece svi dobiti,em umanjili subvenciju,em kasne,a sto lazu,za medalju!Naucili su seljaka da ne racuna na te pare,posto se prethodnih godina mnogi oslanjali na iste i krpili rupe u kucnom budzetu,ali...Malog seljaka svesno ubijaju i gaze i ako ovo cita neko iz Ministarstva poljoprivrede,a verujem da ima i takvih,gospodo napravili ste za manje od godinu dana toliko gresaka i propusta da prica prethodna vlast je kriva za sve ne pije vise vodu!Nisam pristalica DS-ovske bagre ali ovo sto se trenutno desava je katastrofa!Cime finansirati proizvodnju i traziti vece prinose ako je prosla godina bila losa,susa ne zapamcena!Svesno se ide na obaranje cena ratarskim proizvodima trenutno!Inputi skocili 20-30% a neki i vise,a sve kao normalno,niko to i ne pominje!Ljudi zaduzeni do guse!Od drzave nikakve stimulacije i podrske!Davanja em sto kasne,em su umanjena od strane drzave i opet se izlazi u susret velikim proizvodjacima a mali neka se snalaze...Pa ti zivi od poljoprivrede,hrani porodicu i skoluj decu!
 
Odakle brate.To sam dobio kod njih na šalteru i tamo potpisao i popunio datum.Predao sam je zajedno sa kopijom svoje saobraćajne dozvole.Tražili su mi kako klasičnu fotokopiju tako i očitanu saobraćajnu.I sve to bez ijedne overe bilo gde.
 
NE se jediš...:osmeh:

Meni netreba ali znam da dosta njih to interesuje i čujem da imaju problema na pojedinim mestima pa da im pomogneš, normalno ako možeš.
 
Onda taj što mu treba evrodizel a ne piše mu u saobraćajnoj pravi ugovor o korišćenju traktora sa nekim kome piše da troši evrodizel.Takav ugovor se pravi i overava obavezno.Samo pazite da ne bude da se na isti traktor prijavi više vas.Kod nas sam čuo za taj slučaj.Pored toga ide i sve ono što sam prethodno naveo.
 
U saobracajnoj od Mahindre nepise da koristi evro dizel (pa kad nije iz Evrope):haha: pa sam fotokopirao saobracajnu i ispunio izjavu ,nije trebala nikakva overa
 
Ja sam predao 7.5. u 8:15. Bio sam treci u Zrenjaaninskom trezoru, pa mi jos nije uplaceno. Tako da izgleda da nije pravilo ko je prvi predao, vec kojim redosledom su podaci unoseni u sistem.

Inace, sto se tice ED, ja sam svog MTZ-a 820 2004 "preradio" na ED. Posto imam staru saobracajnu, i ne pise pogonsko gorivo, trazio sam da mi daju izvod sa tehnickog pregleda, i tu je navedeno da traktor koristi ED. Sve ukupno me je kostalo 1350 dinara.
 
bio do trezora i pitam sta je bilo sa parama kazu da su 3 njih primila a ja prvi predao nije po redosledu kako je ko predao i kada,vec izgleda ciju karticu clansku imate kako mi se cini bar kod nas u Paracinu mada nebitno valjda ce platiti a sto se blokada tice od toga nema nista policija se zna cija je a on je u vlasti nece brzo izbori tako da to zaboravite
 
A sto se tice subvencija, msm da je ranijih godina trezor prebacivao cetvrtkom. Tako da se do petka ne nadate nikakvoj uplati.
Mislim da je petak previse optimisticna prognoza. Bojim se da do posle 10-og sledeceg meseca i narednog obracuna PDV-a nema nista a pitanje da li ce se i onda nesto udeliti. Jos prosle godine kada drzava posle epske i nezapamcene suse nije ucinila apsolutno nista, cak ni proglasila susu bilo je potpuno jasno sta nas ocekuje u ovoj godini. Objasnjnje je glasilo da ne mogu proglasiti susu posto "nisu intervenisali vatrogasci"?! Meni samo odzvanja u usima reklama od pre tri meseca sa ministrom u glavnoj ulozi gde nam ponosno saopstava "Postovani poljoprivrednici pare za subvencije su spremne, treba samo da se registrujete". Ludilo mozga!
 
Nazad
Vrh