Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Pogledajte dokle su nad doveli!!!

Znaci vecina ljudi ovde ce biti zadovoljna da dobije tih 12.000,-

A o nekoj povisici netreba ni pricati!
 
Pogledajte dokle su nad doveli!!!

Znaci vecina ljudi ovde ce biti zadovoljna da dobije tih 12.000,-

A o nekoj povisici netreba ni pricati!

Svima nama je malo onih 12000 i svi ukazuju na to kolike subvencije imaju proizvodjaci u EU.Samo se jedno zaboravlja:tamo privreda stvara tolike sume BDP-a da drzava moze tolike subvencije da podeli,a toga kod nas nema!
 
zszolika@
To je jasno kao dan,ne moze sut sa rogatim da se meri.Ali ovde kod nas dovoljno je samo da lopovluke iz javnog sektora preusmere na privredu,poljoprivredu... i bice odmah bolje.Da li ste culi koliko su samo mamlazi iz Galenike opljackali,a koliko samo slucajeva "Galenika" imamo u ovako bednoj drzavi?Samo domacinsko vodjenje ove zemlje,bez obzira na trenutno ekonomsko stanje,moze da donese vidne pomake.Ali to nije u interesu lopovima,a oni decenijama jasu ovo drustvo.
 
Pa naravno da sam predao i uvek sta god moze ja cu uzeti ali vi ne shvatate da nema(mora se vratiti sta je prethodna vlast i ona pre nje zaduzila,pa tajkuni sto su pokrali pa i oni dok malo ukradu) i sta nama ostaje? Ne shvatam kako vecina ovde ne razume rec nema se pare, kada bi imali dali bi vise (cisto sumnjam) ali verujem da je drzava pred bankrot samo budala bi se zadovoljio ovim sto nude ali da nema toga ziveli bi isto znaci uzmi ono sto daju a kada se drzava oporavi trazi vise.Necu da ispadne da podrzavam ove Lopove samo sam realan i znam sta znaci kad nemas isto kao sto znam kad imas a ako nesto nemas nemozes ni da das a neki ovde zapeli kako ovo malo pa iskreno u Srbiji trenutno ne cvetaju ruze nikome sem pojedinim politicarima i tajkunima mada mislim da ce i tome doci kraj jednom!
 
Pa naravno da sam predao i uvek sta god moze ja cu uzeti ali vi ne shvatate da nema(mora se vratiti sta je prethodna vlast i ona pre nje zaduzila,pa tajkuni sto su pokrali pa i oni dok malo ukradu) i sta nama ostaje? Ne shvatam kako vecina ovde ne razume rec nema se pare, kada bi imali dali bi vise (cisto sumnjam) ali verujem da je drzava pred bankrot samo budala bi se zadovoljio ovim sto nude ali da nema toga ziveli bi isto znaci uzmi ono sto daju a kada se drzava oporavi trazi vise.Necu da ispadne da podrzavam ove Lopove samo sam realan i znam sta znaci kad nemas isto kao sto znam kad imas a ako nesto nemas nemozes ni da das a neki ovde zapeli kako ovo malo pa iskreno u Srbiji trenutno ne cvetaju ruze nikome sem pojedinim politicarima i tajkunima mada mislim da ce i tome doci kraj jednom!
Ajde recimo da si u pravu,a sto onda lazu narod svakog dana,bice danas,sutra,prekosutra,mislim da te tvoje konstantacije ne piju vodu,drzava mozda nema para za 500eu po ha,ali ovo bedno ne bih reko.
 
I da primetio sam kako mnogi kukaju sto pare idu firmama za zaposljavanje radnika a ne shvataju da ako radnici(fabrikanti) nemaju novac ni seljaci nemaju kome da prodaju svoje proizvode sve to ide u krug jedini spas je postena vlast koja ce ravnopravno da raspodeli zaradu svima a ne naprimer apotekari imaju marzu 20% drzava uzima porez 20% to je 40% skuplje djubre ,seme i ostalo nama automatski a mi nemozemo tu zaradu nikada da vidimo znaci dosli smo do zakljucka da ovoj drzavi treba generalni remont na svim poljima a ne samo u poljoprivredi mada razumem ja neke ovde sto gledaju samo svoju zadnjicu a ne vide dalje od svog dvorista ja bi vise voleo da svi zivimo lepo i da svima bude bolje nego samo da ja zivim super vozim dobra kola a druge ko j..e
 
Stvar je u tome da sad sa subvencijama ispada da mi vise zavisimo od drzave nego drzava od nas?
Uskoro ce i poceti da nam propisuju koliko cemo cega da sejemo ako hocemo subvencije!
Radi se samo o tome da pare u budzetu nisu ravnopravno raspodeljene!
Jbt jel se u proslim protestima imalo pricalo o samom pojednostavljanju isplate para!? Nije cim se nije nista pojednostavnilo!
Ovde neki kazu bolje ista nego nista! A da nam skroz ukinu subvencije isti bi rekli "pa bilo dobro dok je bilo, al sta ces"

Da privedem kraju: dali ste vi zadovoljni sa ljudima koji nas zastupaju za vreme protesta?
 
Ajde da mi neko odgovori da ne trazim unazad na temi,ako ne predam racune za svo gorivo koje trebam,da li cu dobiti za ono sto sam uspeo kupiti ili mora da bude kupljena cela kolicina?
 
A seti se kolega dekym pre koju godinu arenda prve klase 100e ,sledeće godine subvencije6000 arenda 150e sledeće 14000+to arende 200-250 i to je po meni najdirektniji negativan uticaj subvencija po ha.-Mi traktorima na silu po pare koje damo za zakup.Tako je bar kod nas.Zato je uvek malo i kasno kada je unapred potrošeno.Ko nema puno zakupa nije realan ako ne misli kad god došlo dobro došlo,ili ima druge probleme nevezane za poljoprivredu.
 
Ja danas ceo dan gledam u Mobilni hoće li poruka da su uplaćene subvencije,kad ono prccc danas Nedelja.:osmeh:
 
Nazad
Vrh