Subvencija za mehanizaciju

Ja sam juče pustio tužbu zbog ćutanja uprave, žalba je u pitanju, konkurs iz 2017 godine verovali ili ne.
Zakonski rok je 60 dana plus 7 dana posle upozorenja o pokretanju spora.
 
Do kraja marta da isplate dug ili novi konkurs?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
a kad ce krenuti sa isplatom posle pauze sto imali za drzavni praznik ?

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
To bi ja sve ukinuo sem subvencija za biljnu i po grlu stoke i premije za mleko, gorivo bez akcize, po stablu, čokotu, aru.....normalno povećao davanja na konto toga pa kome kolko pripadne a ne ovako bar 90% ljudi nikad nikakvu pomoć nije dobilo za kupovinu bilo čega a pomažem druge da budu još jači (radimo sebi o glavi), ili svima ili nikom (ovako nas samo lakše zavade), ovi što sanjaju avione, kamione, i žive u u nekoj drugoj dimenziji nek uzmu kredit pa nek se kurči do mile volje, daj ti meni šta pripada (i onako su to naše pare) pa ću ja uložiti gde meni najviše treba a ko hoće da ide na more i kupi nov auto od tih para nek radi tako ali nemože da kuka da nije dobio e sad ko ne zna da raspolažeš i gazduje to je nešto drugo, sami ćemo se mi iselektovati i ovako a tim pomaganjem pojedinaca se samo ubrzava proces gašenja gazdinstava do nekog broja.
 
Poslednja izmena:
Od 2004 do 2020 sam podneo 18 kojekavih zahteva ili konkurisao i samo jednom 2014 sam dobio 426000 din
Više ne konkurišem , ne smem jer se bojim neuspeha a i ne mogu više da kupujem
Pitam se jer ja živim u nekoj drugoj državi , da li sam nacionalna manjina možda...
Uglavnom kupujem nove stvari (kredit lizing i sl )
Više i to ne mogu
Unazad nèkoliko godina sam otvorio gazdinstva na ćerke i nigde nisu prošle
Sad samo stavite spram mene nekog od vas ili nekog ko redovno dobija , pa mu neki put ostane više da ima zalihe novca , da plati skuplju ili neku novu arendu , da kupi nešto jeftinije i sl
Kolika se napravi razlika za sve ove godine??
A takvih ima ....tu pored mene koji su moji konkurenti ....a bilo je godina kad se moglo dobiti povraćaja i 2-3 miliona pa još na više gazdinstva
Da li vidite kolika se pravi razlika ?
A to je samo jedan deo priče....
 
Neznam sto se tolo jedite...evo ja sam prosle god prvi put konkuriso onaj 50.40.10 i proso i to su bile prve masine koje sam kupio nove..u zadnjih 20 god..a funkcionisao sam i sa starim..kolko gledam pojedinci ucestvuju na svakom konkursu koji izade i onda se jede i svaki cas pitaju kadce novci kad ce resenja..daje drzava odredila mozes jednom konkurisati za neku masinu i kraj..nebi bilo toliko gužve..i vise njih bi obnovilo mehanizaciju..ovako kolko se da ovde procitati većinom isti krug ljudi konkurise a ostali ..pokrivaju se onoliko koliko je jorgan velik...
 
Ja nisam prosao na 50:40:10 i ne jedim se, to je jedan od najboljih nacina konkurisanja jer prvo konkurises pa ako prodjes kupujes. Mislim da je kolega iznad hteo da kaze da je kupovao nove masine i konkurisao na republicki 50% i nije prolazio..
 
Ja nisam prosao na 50:40:10 i ne jedim se, to je jedan od najboljih nacina konkurisanja jer prvo konkurises pa ako prodjes kupujes. Mislim da je kolega iznad hteo da kaze da je kupovao nove masine i konkurisao na republicki 50% i nije prolazio..
pa sve se svodi u principu na isto nebitno koji konkurs...mislim kompletno na subvenvencije za mehanizaciju ko sto rece kolega par postova iznad neko prolazi na svakom a neko nemoze ni jednom i u cemu je poenta konkurises prodes kupis masinu i posle par godina je prodas za istu cenu ili jos vecu i opet konkurises i tako u krug svakih par godina nova masina a vecina ostalih nemoze obnoviti masine zbog takvih stvari koje su dozvoljene losim nacinom subvencionisanja ....i sve ispada regularno po zakonu jedino stoje za manje poljoprivrednike takav nacin subvencionisanja poguban i onda na kraju neko ce pametovati i reci svako ima pravo da pokusa sto ne proba itd itd a svi znamo kako sve stvari u ovoj drzavi funkcionisu koje blize vatri uvek se vise ogreje...
 
Прва и основна ствар да се утврди ко живи од Земље(Ратарство,Повртарство,Воћарство итд а ко не!Писао сам већ о томе не могу се сви исто субвенционисати јер нисмо сви иста категорија...!
 
Nazad
Vrh