Subvencija za mehanizaciju

Za detalje nisu govorili,posto navodno pravilnik jos zvanicno nije izasao. Ne znam dokle je trajalo,posto sam otisao na pola😂
 
S
Jel samo 82.1 ulazi u povrat od belorusa? I mogu li konkurisati svi registrovani ili ima uslov- mladji od 40 godina, samo PIO obveznici ili nešto treće.
Pa logično je da i sasvim normalno da sve mora biti izmireno prema državi kao i za ostale konkurse do sada. Nećeš da daš šta treba, a hoćeš da dobiješ. To ne može.
 
Sigurno ce smisliti jos nesto da sto manje ljudi konkurise. Mada dovoljan razlog da dosta ljudi odustane je sto mora traktor da se kupi i predaje racun. Svako sumnja u nasu drzavu, naravno s razlogom.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Tako meni prosle godine kad sam uzimao traktor,da ga kupim prvo a posle ako mi odobre za povracaj i naravno niko nista nije dobio iz moje opstine za bilo kakvu masinu...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Da su zaista reseni da podsticu obnovu mehanizacije,dozvolili bi konkurisanje uz predracun,pa po odobravanju zahteva,odredili rok za realizaciju,ovo sa uslovljavanjem da se konkurise samo uz fiskalni racun,je po meni lepa navlakusa.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Takva ce i prodaja biti. Da nema subvencija prodalo bi se 10% prikolica novih i dalje bi remontovali zmajevke iz Titovog doba. Kao i sejalice itd
 
Sale izmirujem ja sve obaveze. Ali nisam PIO obveznik.
Ma ne kažem ja za tebe, nego uopšteno. Uvek nađu neku caku ili naprave uslov da ga zavuku i da automatski neki odmah otpadnu. I ovde će biti povuci potegni. Jer se ide sa računom. Znači već 50-60% ljudi koji bi konkurisao nema keš i automatski otpada. A dok ne dobije kredit od banke proće konkurs verovatno. I tako u krug. Ti traktori do 80ks će za 5-10 godina bukvalno biti prošlost (kao što je sada 539 prošlost) jer onaj koji bude radio 10-15kj svoje zemlje i 20-30-50kj zakupa će jednostavno nestati zbog zastarele mehanizacije i zato što će veći plaćati još više zakup, koji mali neće moći da isprate.... A i veliki će naravno povećati površinu pod svojim vlasništvom 1/1 za dosta. Smanjuje se naglo broj ljudi koji obrađuju zemlju. I trebaće sve veća mehanizacija. Da ne mislite da lupetam. Uzmite papir i olovku i napišite ko će u vašem mestu raditi zemlju za 15-20godina. Bukvalno će moći da se svede na 10-15ljudi. Onaj što je imao 533 je ostario i više ne može da radi-sin ili unuk jednostavno neće da radi i ne zanima ga, takvi ima koliko hoćeš, i tako će cepati jutro po jutro da može da preživi koliko može.

Izvinjavam se što sam malo odskočio od teme, ali to je surova istina.
 
Бојчетић, овде су се неки већ покајали због нових приколица турских. Пронар хвале. А заборавио сам како се зову оне немачке после мање од 2 године почеле да кородирају. У фирми где радим све сајлашице су репарирали и преправили на класично отварање. И рачунају још 20+ година на њих. Иначе само су оне преживеле џондире и цимање. Оне од 8 тона већ не.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Trenutno je na snazi marketing politika,što više izreklamiraj subvencije,a što manje podeli u realnom životu.I onda ne može niko da im kaže niste dali.Tajkuni koji imaju raznorazne firme a odskočili su za vreme žutih od "zemljoradnje", i naravno ovi novopečeni,sada imaju šemu da na radnke otvaraju gazdinstva pogotovo žene koje su zaposlene starosti do 40 god,tu ne može da se omane.I traže povrate i kredite na sve živo podrazumeva se preko svojih veza u ministarstvima,I naravno dobijaju sve tako da statistički mladi i sitni poljoprivrednici na papiru ostvaruju subvencije ali pare idu nekom sasvim drugom,i naravno od razvijanja malih gazdinstava i ostajanja na selu nema ništa.A dok se vlast reklamira i skuplja sitne pojene Mađari dele šakom i kapom produžili su konkurs na još 5 god, i što je najbitnije para ima bukvalno za sve.Ali to nam je trenutno realnost ,za to je "većina" glasala.
 
Subvencije su super, evo otvorio polovne automobile i gledam doduse vise sanjarim..

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Бојчетић, овде су се неки већ покајали због нових приколица турских. Пронар хвале. А заборавио сам како се зову оне немачке после мање од 2 године почеле да кородирају. У фирми где радим све сајлашице су репарирали и преправили на класично отварање. И рачунају још 20+ година на њих. Иначе само су оне преживеле џондире и цимање. Оне од 8 тона већ не.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Sajlasica je nesalomiva. Imt tandem takodje. Te nemacke koje korodiraju su Fligel sa zutim stranicama. Zuta stranica se pravi u Madjarskoj a zelena u Nemackoj.
 
Nazad
Vrh