Subvencija za mehanizaciju

Zato je za pokrajinu stiglo za sad preko 2 000 zahteva, a budzet 250 000 000 din, kako sam danas razumeo.
 
Za ove traktore ce konkurisati neko ko ima dobru vezu ili ko ima doobra m*da da stisne i da plati u kesu sve i da ocekuje od drzave da se smiluje i vrati deo novca.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Koja muda da stisne, kad je u pitanju sonalika, yto, tafe ili 82.1. To kupuje gologuzija, nemaju ti ljudi muda.
Ne želim nikoga da omalovažavam, ali muda su stisnuta kod iparda, mada i tu se čekaju meseci dok se sve ne odobri. Da postoji mogućnost još nekog izbora, bilo proizvođača sa zapada, ili drugih modela recimo belarusa, onda bi se javili i ljudi sa mudima.
 
Ako si bio nosilac poljoprivrednog gazdinstva pre nekoliko godina i ugasio isto a ove godine otvoriš novo kako se to tretira. Dali se može konkurisati za mehanizaciju kao novootvoreno gazdinstvo na konkursu republičkog ministarstva za poljoprivredu.
 
Ne može Mićo ,arhiviran si,ja sam se o tome raspitao kada je izašla uredba bio je član koji je glasio "ako nije bio član ili nosioc gazdinstva ranije.."
proverio sam i direktor filijale mi je rekao da je evidentirana svaka aktivnost od 2007 (mislim).
Posle su to ukunuli i supruga je dobila pravo za konkurs.
 
Nisam te razumeo Gorane. Prvo si rekao da ne moze niko ko je imao nekad gazdinstvo ili bio clan.
Zatim stigla uredba da moze ako je ranije bio clan, ili nosilac?!
A na kraju da je supruga stekla pravo, ako sam dobro razumeo jer je ukinuta posle ta uredba.
Znaci, sta? Mogu i oni koji su ranije bili nosioci gazdinstva, ugasili a sad otvorili ponovo?! Ne verujem da je tako!?
 
Ne ,ako sam ja dobro razumeo a mislim da jesam ,mogu da konkurišu samo oni koji su bili članovi nekog gazdinstva ne i nosioci.
Baš je i Nedimovič dao neku izjavu u fazonu "Ako su bili članovi gazdinstva kod roditrelja sad se deca osamostalila i tako....."
Moja supruga je bila član mog gazdinstva ali nije bila nosilac.Kada je izašla uredba nije imala pravo da konkuriše,posle izmene je stekla pravo.
 
Nazad
Vrh