Subvencija za mehanizaciju

Pusti to, kod nas je ove godine otišao jedan kapital zbog kocke!
Bolje baci na žene sumnjivog morala, bar ćeš imati čega da se sećaš u starosti. 😂
Не швалеришем се, нисам за то био никада...
Само све на црвено, па шта Бог да...

Ево јутрос чујем информацију, да су поједине звали за допуну предмета за овај покрајински конкурс....
 
Lepo ukinuti te subvencije za mehanizaciju i te pare razdeliti koliko kome pripada kroz biljnu proizvodnju pa nek kupuje ko šta hoće a ne ovako 98% pomaže 2%, ako je to ravnopravnost **greška ga, ili svi ili niko, ende.
Ne bih se slozio sa tobom. Dok je bili para za tu meru 2016,2017 i 2018.god u mom selu se zanovilo mehanizacije kao nikad svi zivi konkurisali i veliki i mali i svi prolazili sto znaci da je mera dobra.Pri tom samo sa novom i savremenijom meh ces dici prinose i produktivnost.E sad sto njima nije taj konkurs za koji me zainteresovanost bila najveca pa se sad ciganisu sa ovim malim iznosima to je pitanje za njih.
 
Lepo ukinuti te subvencije za mehanizaciju i te pare razdeliti koliko kome pripada kroz biljnu proizvodnju pa nek kupuje ko šta hoće a ne ovako 98% pomaže 2%, ako je to ravnopravnost **greška ga, ili svi ili niko, ende.
Apsolutno se ne slažem....
Kod mene pola ni nemaju reg. poljoprivredno gazdinstvo jer zaboga to je jako komplikovano (i pre e agrara) i kukaju kako nikad ništa ne dobijaju. A kamo li da se zainteresuju da isprate makar lokalne konkurse gde stvarno ima minimalnog pribavljanja dokumentacije, tamo službenici u upravi popunjavaju zahteve i slično...
Što bi takva osoba dobila bilo kakav vid pomoći a sam sebi ne želi da pomogne već samo kuka...
 
Ne bih se slozio sa tobom. Dok je bili para za tu meru 2016,2017 i 2018.god u mom selu se zanovilo mehanizacije kao nikad svi zivi konkurisali i veliki i mali i svi prolazili sto znaci da je mera dobra.Pri tom samo sa novom i savremenijom meh ces dici prinose i produktivnost.E sad sto njima nije taj konkurs za koji me zainteresovanost bila najveca pa se sad ciganisu sa ovim malim iznosima to je pitanje za njih.
Oće kolega i pritisak da poraste od te savremene mehanizacije i produktivnosti, "u rukama Vuka Madušića svaka puška ubojita" nadam se da ćeš razumeti šta sam hteo da kažem, nažalost nismo svi imali iste startne pozicije u životu i početni kapital pa otuda neki mogu sebi da priušte to zadovoljstvo a obično su to imućniji poljoprivrednici tojest sa većim kapitalom (generaciski stečen pošteno a ima bogme i sumljivog) tako da to nikako nemože biti ravnopravna utakmica, ispada da treba stalno isti da dobiju (tojest da od nas 98% uzmu i njemu daju da ima još više i onda je on baja, snalažljiv, jaki), prema tome svima isto pa kako ko želi nek raspolaže.Nije život samo skupa mehanizacija, ima daleko bitnijih stvari u životu od tog, za mene je to nužno sredstvo za rad da li bio džondir ili rus odrade i jedan i drugi, jeste bolje u džondiru ali kao što rekoh nisu nam iste startne pozicije i u životu ima daleko bitnijih stvari a ovo kad dođe na red.
 
Svakom je svoja muka najveća. Neki su bili spremni da rade više od drugih, neki su bili hrabriji, a neki su imali sreće. Ja idem svojim putem, a ostalima želim sreću.
 
Svakom je svoja muka najveća. Neki su bili spremni da rade više od drugih, neki su bili hrabriji, a neki su imali sreće. Ja idem svojim putem, a ostalima želim sreću.
Pa za neke ja ne bi to nazvao hrabrost, nego nemanje obraza i karaktera ljudskosti u sebi, kucnog vaspitanja, mnogo bahatosti i na kraju bez verovanja da neko "odozgo" vidi sve.
Onda je uspesan, pametan i vredan.
Sio mi ga Djura kao da se ne znamo 😉
 
Ne pada mi na pamet da diskutujem sa nekim ko ima takav pogled na svet. Ja gledam u one pozitivne, koji su se osmelili da uđu u neke poslove, da ih uspešno savladaju, a drugi nisu znali ili nisu mogli.
 
Ne pada mi na pamet da diskutujem sa nekim ko ima takav pogled na svet. Ja gledam u one pozitivne, koji su se osmelili da uđu u neke poslove, da ih uspešno savladaju, a drugi nisu znali ili nisu mogli.
Ok ne moramo da diskutujemo. Slazem se da ima i ovakvih i onakvih primera, ali su ovi muljatori nekako glasniji....
 
Kakva su iskustva sa Pokrajinom oko isplate subvencije, koliko prođe vremena od potpisivanja do isplate ? Da li je nekome isplaćeno za ovu godinu iz Pokrajine ?
 
Da li je neko dobio sledeću poruku za uređenje zahteva?

"Потребно је да у е-подстицај унесете ставке за сва (broj računa) рачуна."

Imam 4 računa, a oni mi traže za 3.
A ništa se ne razlikuje, sve je uredno popunjeno, i odmah je urađeno u PSS zbog skeniranja sa dig. potpisom.
Unete su stavke, brojevi računa, iznosi, jedinica mere, količine, sve za sva 4 računa.

Ne vidim uopšte šta bi moglo dodatno da se doda, ili unese.
Svakako ću ići ponovo u PSS, da vidim da li oni znaju, ali me zanima da li neko ima sličan problem.

Inače rok za izmenu je 8 dana od prijema, posle tog roka ako se ne izvrši izmena zahtev će biti odbačen.
 
Nazad
Vrh