Subvencija za mehanizaciju

Ako je na onaj konkurs za ratarstvo(ostali usevi) jos nista.
 
Mislim da ce pokrajna vrlo brzo,verovatno ovih dana. Ministarstvo je proslo,ko je ispao na pokrajni nemoze na ministarstvo,I to je to. Znaju oni sta rade, ovo zatvorili ko nije prosao pokrajni,moze da gleda samo u papire😀
 
Da li se još nekome pojavilo ovo crvenim? Ako sam dobro shvatio treba da odaberemo da li sami pribavljamo svu dokumentaciju (poreska uverenja) ili da oni to rade?


1060.png
 
Da li se još nekome pojavilo ovo crvenim? Ako sam dobro shvatio treba da odaberemo da li sami pribavljamo svu dokumentaciju (poreska uverenja) ili da oni to rade?


1060.png
Meni se pojavilo.
Ovo nema veze sa prikupljanjem dokumentacije, to se biralo pri podnošenju zahteva.
Mrzelo me da čitam kad mi je iskočio pop-up :ROFLMAO:, ali ovo je verovatno zbog Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, da daš saglasnost za obradu ličnih podataka.

PS
Meni je na republičkom to izašlo.
 
Imate kad udjete na zahtev da stiklirate da li organ prikuplja podatke o licnosti ili cete sami. Jeste se biralo i pri konkurisanju ali ocigledno da traze ponovo iz nekog razloga..
 
Imate kad udjete na zahtev da stiklirate da li organ prikuplja podatke o licnosti ili cete sami. Jeste se biralo i pri konkurisanju ali ocigledno da traze ponovo iz nekog razloga..

Mislim da se ovde mešaju babe i žabe.
Kako sam da prikupljaš svoje podatke o ličnosti, pa već ih imaš.

Kada se podnosio zahtev, moglo je da se izabere da li sam skupljaš potvrde da su izmireni porezi i da već nisi koristio subvencije na lokalu/pokrajini...ili da oni po službenoj dužnosti provere. Tu je bilo ili ti ili oni.

A sada daješ saglasnost da organ vrši prikupljanje i obradu podataka, zato što verovatno vide tvoj JMBG što ne mogu da koriste bez saglasnosti. Dakle nije ti ili oni, već samo da si saglasan sa tim.

Изјава о прикупљању и обради личних података​

Изјављујем да сам упознат са одредбом члана 103. став 3. Закона о општем управном поступку („Службени гласник РСˮ, бр. 18/16, 95/18 – аутентично тумачење и 2/23 – УС), којом је прописано да у поступку који се покреће по захтеву странке орган може да врши увид, прибавља и обрађује личне податке о чињеницама о којима се води службена евиденција када је то неопходно за одлучивање, осим ако странка изричито изјави да ће те податке прибавити сама, као и да ако странка у року не поднесе личне податке неопходне за одлучивање органа, захтев за покретање поступка ће се сматрати неуредним, те да је сагласан да Управа за потребе поступка по захтеву за подстицаје може да изврши увид, прибави и обради личне податке о чињеницама о којима се води службена евиденција, а који су неопходни у поступку одлучивања по захтеву, као и податке о наменском рачуну породичног пољопривредног газдинства, односно пољопривредног газдинства.
 
Stvarno se nisam udubljivao, usao sam juce na minut u ePodsticaje, video 2 check boxa, stiklirao onaj koji kaze da organ prikuplja podatke i tjt.. Sta je tacno pisalo na drugoj opciji ne znam, javice neko drugi kad bude video..
 
U konkursu je pisalo da se opredeljujemo da li sami prikupljamo ili uprava prikuplja, ali nigde nije bilo te opcije. Sad su je naknadno ubacili izgleda.
 
Nazad
Vrh