Subvencija za mehanizaciju

Sad će da naprave gužvu u službama. Da li će ko je podneo sam bit uzet u obzir pa onda kroz dopunu da uradi preko PSS?
Ja cu sutra da odem da mi sve urade ponovo. Mislim da zadrzavam isti broj predmeta i vreme podnosenja.
 
  • Like
Reagovanja: obi
Ova dokumenta da su izmirene obaveze jel treba i to da jurim da vadim ili ostaje da oni po službenoj dužnosti treba da provere? Da znam kad već idem da jurim papire da se pripremim.
 
Ova dokumenta da su izmirene obaveze jel treba i to da jurim da vadim ili ostaje da oni po službenoj dužnosti treba da provere? Da znam kad već idem da jurim papire da se pripremim.
u pozivu jasno pise da mogu i oni da vade po sluzbenoj duznosti a moze i ponosilac zahteva.ja u moj pss dobio 2 informacije.jednu od agronoma da je bolje i da je to preporuka da podnosilac sam vadi.medjutim direktor kaze da uprava u svakom slucaju vadi po sluzbenoj duznosti bezobzira dali je podnosilac izvadio ili nije...a i logicki konkurs je u avgustu i septembru a oni ce zahteve obraditi mozda za godinu dana a do tada sta znaci potvrda da danas ne dugujes nista
 
Bio danas u PSS Novi Sada da stave digitalni pecat/potpis na dokumentaciju. Ako donesete skenirane dokumente u pdf formatu traje kratko.
Kaze mi sluzbenik/savetodavac da je jako mali broj ljudi ovo uradio. Bez obzira na rok koji istice za koji dan digitalizacija je moguca bio kad jer ce traziti uprava dopunu ko god nije bio da digitalizuje dokumete.
Uglavnom potpuno nepotrebno i beskorisno. Svaki racun je vec digitalizovan i vrlo je lako proveriti njegovu ispravnost, a pogotovo za one koji su u PDVu. Onaj ko je platio masinu sigurno je dobio svu prtecu dokumentaciju uz nju. Originalnu dokumentaciju su zadrzali, sto je po meni protivpravno.
 
Meni vratili garantni list, njega nisu potpisivali. Ja sam tek danas predao, a nosio sam i od druga cije su dokumente brisali pa ubacivali ove potpisane. Ja sam bio ranije, posle se vec napravila guzva. Neko pisao o broju zahteva, moj je skoro pa 56000.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ja sam danas bio u PSS u Požarevcu, zahtev sam predao polovinom Avgusta. Vratili su me jer ne znaju šta da rade čekaju dopis da im stigne. Uglavnom čist gubitak vremena.
 
Ima li negde zvanično obaveštenje za taj digitalni andrak? U subotičkiom P.S.S.S-u kažu sutra ende.
Pa imaš u pravilniku u članu 10.

Дигитализацију документа из става 2. тачка 2) овог члана, за потребе спровођења поступка за остваривање права на подстицаје, поред лица утврђених законом којим се уређује електронски документ, може извршити и:

pa navedeno koja sve lica.

Ali koliko ja razumem, ovo se odnosi samo na otpremnicu. A sada su počeli da potpisuju, fiskalni, račun i otpremnicu.

Mislim da će ovo da im bude super osnova za isplatu i priču u medijima, da prvo isplate samo one koji imaju sve sa el. potpisom.
A ostali da će ići kada se sve prepravi, a takvih je većina. A prepravka će trajati mesecima.

Koliko je sve ovo nebulozno, prosto mislim da je nemoguće samo od sebe da je to tako, ovo bukvalno neko smišlja.
Prvo firma iz el. oblika pretvori račun, otpremnicu...u papirni, a onda iz papirnog vraćaju u elektronski. Haha

Otpremnica, račun i garancija su totalno nepotrebni. Kao da će oni da popravljaju neku mašinu, ili prijave kvar ako se desi u garantnom roku.
A na fiskalnom imaju SVE, PIB firme, adresu, iznos, PDV, BPG i QR kod za proveru fiskalnog, a i preko broja fiskalnog mogu da provere u poreskoj.

I onda neko u PSS ponovo kuca PIB i adresu firme. Gospode Bože.
 
Jedino da su trazili zbog oni par meseci dok nisu poceli ovi fiskalni sa qr. Ali i to su mogli da kazu da samo oni to odrade. Cemu onda qr ako mu ne veruju nego veruju tamo nekom u pss.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Zvanična informacija sa početka konkursa od ljudi u eagraru, na pitanje šta znači ta tačka o digitalizaciji dokumenata. Zvaničan odgovor tada je bio da se dokument skenira i prebaci u pdf format i to je to. Da bi sad bilo ovo... Debilizam na delu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Zvanična informacija sa početka konkursa od ljudi u eagraru, na pitanje šta znači ta tačka o digitalizaciji dokumenata. Zvaničan odgovor tada je bio da se dokument skenira i prebaci u pdf format i to je to. Da bi sad bilo ovo... Debilizam na delu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Ali ako samo skeniraš i prebaciš u pdf, i tako uploaduješ, onda onaj ko to kontroliše ne zna da li si to ti uradio sam kod kuće, ili je neko u pss, jer je na oba mesta ulogovan sa tvojim nalogom.
Tako da se onda dovodi u pitanje da li je ispoštovan onaj stav, da to samo određena lica mogu da urade.

Ali da je to sve nepotrebno, jeste.
Trebalo bi samo da se traži fiskalni, na taj način znaju da je plaćen porez, i njega mogu uvek da provere da li je validan, čak i ako si ga samo ti slikao i postavio, zato što imaju QR, a imaju ga i u poreskoj.
 
Поштовани,



Обзиром да се ближи крај подношења захтева за подстицаје за махенизацију и опрему, важно је да знате да се подношење захтева по овом јавном позиву разликује од досадашњих начина преко еАграра.



Правилником је дефинисано да техничку подршку подносиоцу захтева за остваривање права на подстицаје, у вези са електронским поступањем у складу са овим правилником пружа:



1) овлашћено лице Управе;

2) пољопривредни саветодавац;

3) овлашћено лице органа управе јединице локалне самоуправе према месту пребивалишта, односно седишта подносиоца захтева за остваривање права на подстицаје.





Овде је настао и највећи проблем. У складу са недостатком правовремених информација и смерница, велика већина пољопривредника(ако не и сви) је захтев поднела као и до сада. Захтеви су се подносили само фотографисањем документације и слањем на систем еАграра.



Међутим, Јавним позивом је дефинисано ко може да ради дигитализацију документа.



У јавном позиву у члану 8. стоји:



Дигитализацију документа за потребе спровођења поступка за остваривање права на подстицаје, поред лица утврђених законом којим се уређује електронски документ, може извршити и:



1) лице које обавља саветодавне послове у пољопривреди, које има лиценцу за обављање тих послова и које је уписано у Регистар пољопривредних саветодаваца у складу са законом којим се уређује обављање саветодавних и стручних послова у области пољопривреде (у даљем тексту: пољопривредни саветодавац);

2) пољопривредни инспектор;

3) орган јединице локалне самоуправе.



По овоме испада да сви они који нису поднели захтев на овај начин и преко овлашћених лица, мораће то да ураде поново.



Процес изгледа овако:





У прилогу допис крајем августа Управе за аграрна плаћања у вези са дигитализацијом и овером документације, када пољопривредни саветодавци пружају техничку подршку у подношењу захтева за подстицаје кроз софтверско решење еАграр, а када је правилником за поједину врсту подстицаја прописано достављање приватне документације у оригиналу, а документација је изворно настала у папирном облику (код инвестиционих мера приватне исправе – рачун, отпремница, доказ о плаћању).



Укратко, у том случају редослед радњи би био следећи:

1. Странка доноси рачун, отпремницу и доказ о плаћању у оригиналу у папирном облику, с тим да се упознаје да један примерак оригинала мора остати у ПССС,

2. Пољопривредни саветодавац проверава да ли је оригинал,

3. Пољопривредни саветодавац скенира документ

4. Пољопривредни саветодавац на дигитализованом документу у електронском облику ставља квалификовани електронски печат пољопривредне саветодавне службе или квалификовани електронски потпис

5. Дигитализовани и оверени електронски документ се качи уз захтев за подстицаје у систему еАграр

6. Пољопрривредни саветодавац чува примерак оригиналног папирног документа који је дигитализовао и оверио



Наведена овера није потребна:

- ако странка достави електронски документ који већ садржи квалификовани електронски печат или квалификовани електронски потпис издаваоца документа (продавца или банке),

- ако странка достави електронски документ који већ садржи квалификовани електронски печат или квалификовани електронски потпис јавног бележника или овлашћеног лица јединице локалне самоуправе,

- ако странка достави електронски документ који већ садржи квалификовани електронски печат или квалификовани електронски потпис пољопривредног, ветеринарског или фитосанитарног инспектора (у зависности од врсте подстицаја)

- ако је правилником за одређену врсту документа прописано да се доставља у копији.



Како би убрзали процес, узмите у обзир следеће:

Један примерак оригиналне документације се узима.Уколико желите да имате примерак за себе, оверите копије.

Продавци механизације и опреме и банке могу да овере електронски своје документе. У том случају те документе само фотографишемо и процес иде брже. Иста је прича и са овереним документима од нотара.

Обзиром да сте захтев већ поднели, све се ради као допуна захтева. Код измене захтева, увек се узима датум првог подношења без обзира на све касније измене.
Угљеша Тркуља
Уредник портала
Ovo je tzv loša namera, provuku cake kako bi namerno diskvalifikovali ljude koji nemaju vezu i nisu njihovi
Glupost je maltretirati ljude iz PSS administrativnim zadacima pa oni su tu da daju informacije o štetočinamagovedarstvu ratarstvu a ne da se bave presipanjem i šupljeg u prazno, šta ako neko falsifikuje fakturu prodaju to se proveri na drugi način pa sve originale mi je uzeo MUP za registraciju i tablice. Ovo što se čini kao nesposobnost neznanje sve je planski i namerno da se unište mali poljoprivrednici To što kaže nisu svi isključivo poljoprivrednici pa žive od toga nisu socijalni slučajevi ako se daje neradnicima tajkunima stranim investitorima zašto ne bi porodicama koje se bave poljoprivredom Ne treba ni 1 din firmama kupovati 20 tifona a imaju 1.000ha zemlje nikom preko 50 ha i 50 grla stoke ne trebaju subvencije ili preko 500 ovaca, naravno ne treba ni onima koji imaju 1 ovcu, ali da li je neko vredan pa pored pojoprivrede radi ya platu ili kao majstor ili obrnuto da mu je poljoprivreda dopunska to su vredni ljudi ne treba njih proganjati već prebogate tajkune. Šta ima država da poklanja nekom na 30 god 100ha da radi ne treba više od 5 ha njiva po gazdinstvu, daju tajkunima njihovim firmama brda para, a ovde izmišljaju kako da zajebu običan narod
 
Nazad
Vrh