Subvencija za mehanizaciju

Evo ja sam radio poljoprivredu i stočarstvo + radio razne poslove u isto vreme.I to je Robija samo takva.Kad sam ubacio prvo vozilo u taksi radnik vozio preko dana,ja uveče.Dodješ ujutru duša spava ti moraš da oreš i da hraniš svinje.

Radili i gradjevinu,slobodno vreme za oranje samo kad je kiša i blato,a baš je lepo orati blatnjavu smonicu.

Nema vikend nema praznik,pogotovo kad smo i sa drvima radili,nije postojalo crveno slovo samo da se stigne.

U jednom trenutku radiš 6 poslova.

Subvencije treba da dobiju oni koji počinju,šta imaš da subvencionišeš nekoga ko ima 50+ ha.Ako on sa tih 50ha ne može da zaradi onda treba da stavi prst na čelo.
 
Ne razumem kakav problem imaju oni koji se bave samo i iskljucivo sa poljoprivredom,sa onima koji su zaposleni i bave se sa poljoprivredom,niko nikome nije branio da se obrazuje koliko zeli i moze,i time sebi obezbedi alternativu u zivotu,taj koji je zaposlen ide posle odradjenog radnog dana na poslu,na njivu,a mogao bi na pice u neku bastu kafica,ide i vikendom,a mogao bi na izlet neki,i obicno je bio srpdan dok je studirao ,od strane onih koji su sada "profi poljoprivrednici" jer u 90 posto slucajeva jesu bili operisani od ambicije da se obrazuju vise od tri petka skole,jer "sta on bre sa visom skolom ili ne daj boze fakultetom zna,praksa je mama",ha zemlje "profi poljoprivrednika" je produktivniji od onog sto radi u firmi i kod kuce,nece biti

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Sad si ga usro profesori. Znaci po tebi oni koji samo rade zemlju su glupanderi, a ovi koji su zaposleni i jos obradjuju zemlju su visoko skolovani kadar kojima pamet i obrazovanje na **greška izlaze. Kada takvi pametni upisuju decu u skolu i popunjavaju upitnik kako se izjasnjavaju u rubrici zanimanje roditelja?? Da li pisu poljoprivrednik ili doktor, advokat, ucitelj, prodavac, radnik i sl? Ja sam poljoprivrednik sa obrazovanjem IV stepen tj. SSS , ali mi je zanimanje poljoprivrednik. To je i pitanje za mnoge ovde STA STE VI po zanimanju?
 
Sad si ga usro profesori. Znaci po tebi oni koji samo rade zemlju su glupanderi, a ovi koji su zaposleni i jos obradjuju zemlju su visoko skolovani kadar kojima pamet i obrazovanje na **greška izlaze. Kada takvi pametni upisuju decu u skolu i popunjavaju upitnik kako se izjasnjavaju u rubrici zanimanje roditelja?? Da li pisu poljoprivrednik ili doktor, advokat, ucitelj, prodavac, radnik i sl? Ja sam poljoprivrednik sa obrazovanjem IV stepen tj. SSS , ali mi je zanimanje poljoprivrednik. To je i pitanje za mnoge ovde STA STE VI po zanimanju?
Nigde nisam napisao da su glupanderi,nego da nisu imali ambicije,to su dve razlicite kategorije.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Ne kaze niko da treba fakultet, ali po meni bolje 3 razreda srednje poljoprivredne, nego fakultet pravni pa raditi zemlju.
Preko 90% ljudi je pokisalo nesto pre poljoprivrede ili nime ni pokusalo u smislu da rese hoce poljoprivrednu skolu i time ce kasnike da se bave.
 
Sad si ga usro profesori. Znaci po tebi oni koji samo rade zemlju su glupanderi, a ovi koji su zaposleni i jos obradjuju zemlju su visoko skolovani kadar kojima pamet i obrazovanje na **greška izlaze. Kada takvi pametni upisuju decu u skolu i popunjavaju upitnik kako se izjasnjavaju u rubrici zanimanje roditelja?? Da li pisu poljoprivrednik ili doktor, advokat, ucitelj, prodavac, radnik i sl? Ja sam poljoprivrednik sa obrazovanjem IV stepen tj. SSS , ali mi je zanimanje poljoprivrednik. To je i pitanje za mnoge ovde STA STE VI po zanimanju?
Blago nama ako nam je popunjavanje statistike najveci problem 🤣
Pazi ovako druze, ja da radim poljoprivredu mogu koliko hocu i kad hocu. Ali velika vecina poljoprivrednika ne mogu da rade moj posao, imaju jedan problem, treba im 7 stepen strucne spreme. Ja koliko sam citao knjige covek sto zna vise poslova da obavlja valjda vise vredi, ili mozda ne ? 🙂
 
To je sistemski problem,što deca iz čisto poljoprivrednih sredina beži od tog profila obrazovanja,jer se to predstavlja kao škola nižeg staleža.Mada tu mahom treba kriviti zadrte roditelje koji i ne dozvoljavaju deci da uvode novine.

Čoveka treba sve da interesuje,pogotovo ako hoće da vodi domaćinstvo.Dakle da zna osnove mehanike,elektrike da neke manje poslove i kvarove može da reši u hodu i samostalno.

Treba realno sagledati 21vek u većini domaćinstava je muzej 20 veka.
 
Ne razumem kako da se ukinu subvencije kako ja da budem konkurentan nekom nemcu ili madjaru ako on ima subvenciju lupam na bika 500 eura on moze da ga proda i za 1.8 i opet da zaradi a ja ga ne mogu ispod 2.5 eura i gde ce kupac pre da kupi od mene i od njega ne razumem kako ne shvatate ako hocete da ukinete subvencije treba u celoj evropi ukinuti da bi bili ravnopravni
Druga je prica nacin i podela subvencija i naravno sama visina subvencija
 
A kako se pre zivelo bez subvencija
???
Evo tipican primer kod mene u kraju dok nije bilo subvencija i profi poljoprivrednika zemlju je mogao da kupi bilo ko ( mislim i oni sto rade par kj i oni sto rade 100kj ) a sad kad su dosle subvencije i profi poljoprivrednici koji bi sve sebi niko ne moze da je kupi od njih jednostavmo guse manja domacinstva ...i to je sad ok i sad kad ja kazem da se ukinu subvencije sve ovi profi se bune ....
I u ostalom sta mene briga za nemca , italijana ili tamo nekog ja zivim u Srbiji .
 
Živiš u srbiji i jedeš npr. meso koje je jeftinije iz zemalja koje imaju subvencije....
 
Ne razumem kako da se ukinu subvencije kako ja da budem konkurentan nekom nemcu ili madjaru ako on ima subvenciju lupam na bika 500 eura on moze da ga proda i za 1.8 i opet da zaradi a ja ga ne mogu ispod 2.5 eura i gde ce kupac pre da kupi od mene i od njega ne razumem kako ne shvatate ako hocete da ukinete subvencije treba u celoj evropi ukinuti da bi bili ravnopravni
Druga je prica nacin i podela subvencija i naravno sama visina subvencija
Da država nije u kurcu ti bi na tržištu bio konkurentan kvalitetom sirovina.Kad nešto mora da se subvencioniše da bi moglo da radi i opstaje to je onda propalo.
 
Da država nije u kurcu ti bi na tržištu bio konkurentan kvalitetom sirovina.Kad nešto mora da se subvencioniše da bi moglo da radi i opstaje to je onda propalo.
Kako da ja prodam neku robu ako je neko prodaje daleko jeftinije ispod cene a opet zaradi zato sto mu drzava da veliku subvenciju ,eno ti prase iz Danske 25 kg 25 e i to kvalitetnije i rasnije a opstaje zato sto mu drzava nadoknadi kroz subvencije i zato nasi uvoze zabole ih da kupe ovde nase za 50 e
 
Ja znam samo jednog druga da mu ni tata ni deda nisu radili nista osim zemlje,a skolovanje je usmerio na poljoprivredu.
A vidim da takvih nema.
Svi su nesto pokusali da rade, zavrsili neku skolu za ne daj Boze ako u zemlji ne opstane proizvodnja i slicno. Da ne kazem silom prilika.
Malo je takvih, a da su samo svoje vrsili… i orali, i radjeno samo posteno placeno, malo je takvih…
 
Nevezano za konkurs...nema logike da bih kupio na crno(bez pdv),pdv mi je povratna stavka a masina ulaganje u osnovno sredstvo...pri tome novac ima trag...
Ima logike. Kupis pa nema konkursa time si izvisio za 50% dobio si samo pdv sto dobijas u svakom slucaju kao Pdv PG. Ovako kad se ukaze konkurs konkurises i dobijes povrat.
 
U sloveniji nema kuce koja pored svoje farme nema bar jednog clana u nekoj dobroj firmi da radi… eto pitajte tineta, ovo ovde kod nas je preslo sve granice normalnog… tu pricu da treba da budu gazdinstva od 300ha to se prodaje samo da se opravda rast velikih mocnika… nije tacno da nije dobro da se ima po 20-50 ha i da se drzi stoka i od toga lepo zivi…
 
Nazad
Vrh