Subvencija za mehanizaciju

Ja znam samo jednog druga da mu ni tata ni deda nisu radili nista osim zemlje,a skolovanje je usmerio na poljoprivredu.
A vidim da takvih nema.
Svi su nesto pokusali da rade, zavrsili neku skolu za ne daj Boze ako u zemlji ne opstane proizvodnja i slicno. Da ne kazem silom prilika.
 
Prosto je. Ako niko u kuci ne radi sem zemlju porodicno. To znaci da ste usisali 5-10 maksimuma zemlje i nemate potrebu da se cimate sem da okrecete zemlju. Sad neko ko ima 100k eura godisnji prihod zavidi onome sto radi za 400-500eura/mesec i ima 10ha?
Komunicirali smo nesto na PP gde sam ti izneo sta i koliko radim tako da o usisanim maksiimumima nema nista, a jos manje zavisti. Toliko je toga vec receno da ne znam sta bi dodao osim da ponovim post.
Citajuci zadnjih par stranica primecujem da ima puno vise onih koji rade u firmi i plus obradjuju zemlju od onih koji rade samo poljoprivredu, tako da nije ni cudo da ste jedinstveni i da jedno drugog podrzavate. Umiljato jagnje dve ovce sisa.
 
Od kad vi morate da date podršku Grčiću.Što ne kažete svi da to govno mora da ide,da Mihajlovićka mora da ide,da premijerka mora da ide,i da na posletku govnar mora da ide.
 
U 3 je smeni nema zezanja mora kopa ugalj da radi elektrana.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Evo uzivam
9c55f4248b1496c95ef644f53bca71dc.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Od kad vi morate da date podršku Grčiću.Što ne kažete svi da to govno mora da ide,da Mihajlovićka mora da ide,da premijerka mora da ide,i da na posletku govnar mora da ide.
Kome da kazemo,sto vi ne kazete da Nedimovic mora da ide ostali

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Citajuci zadnjih par stranica primecujem da ima puno vise onih koji rade u firmi i plus obradjuju zemlju od onih koji rade samo poljoprivredu, tako da nije ni cudo da ste jedinstveni i da jedno drugog podrzavate. Umiljato jagnje dve ovce sisa.
Druze, ja radim u firmi pa kad dodjem kuci u 14 sedam u traktor pa na njivu do uvece, dok moje kolege odmaraju popodne od posla i pune baterije za sutra. Ja kad idem na njivu u 15 h gomila ljudi vec ide traktorima sa njiva kuci da ruca i odmara, pogotovo u jesen kad je oranje. Tako da svakom ko misli da je lako, ili ima nesto protiv, neka radi od 6-14 pa onda do mraka na njivu. Kad izgura par sezona tako onda neka se javi kako nama tece med i mleko 🤨
 
Peet znači tebi stalno upada u oči to što su ljudi zaposleni i primaju platu a uz sve to obrađuju zemlju i bore se kako znaju i umeju da opstanu što i ona druga strana takođe radi jer vidim da nikome ne cveta cveće u ovo preduzeće.
Pogresno si razumeo. Samo sam dao neku definiciju profi i hobi poljoprivrednika, uopste nista nemam protiv, sto neko radi i zemlju a da pri tom je i zaposlen.
Smeta mi samo to sto bas ti zaposleni se non stop protive subvencijama i umesto da im kristalno jasno bude da time dobivaju jos neki plus, pored plate, oni su zavidni na ove druge koji zive iskljucivo od poljoprivrede i rade vise zemlje i samim tim i vise novca od subvencija dobiju u odnosu na njih jer obradjuju manje ha.
Pa zar bi tako lose bilo da su subvencije visine kao sto su nekad bile i zar nije procentualno i razmerno isto, ili da radis 100 ha ili 10 ha?!
Jasno je valjda to da onom sto radi vise ha sledi vise novca jer ima vise ha a samim tim i vece je ulaganje dok ovom sto radi manje sledi manje ali zato i ulaganje nije im isto.
Ako pazljivo procitas sta sam napisao nigde nisam naveo da zaposleni ne trebaju imati subvencije od poljoprivrede.
Mnogo izlazite iz konteksta. A lupetanja ima od par forumasa toliko da se stomak preokrece!
 
Poslednja izmena:
Druze, ja radim u firmi pa kad dodjem kuci u 14 sedam u traktor pa na njivu do uvece, dok moje kolege odmaraju popodne od posla i pune baterije za sutra. Ja kad idem na njivu u 15 h gomila ljudi vec ide traktorima sa njiva kuci da ruca i odmara, pogotovo u jesen kad je oranje. Tako da svakom ko misli da je lako, ili ima nesto protiv, neka radi od 6-14 pa onda do mraka na njivu. Kad izgura par sezona tako onda neka se javi kako nama tece med i mleko 🤨
Kolega 20 godina sam tako radio + igrao fudbal poluprofesionalno. Brano u klipu oko 250 KJ I balirano presom preko 40.000 bala I onda doslo malo do zamora materijala I moralo se nesto preseci. Fudbalski u penziju a stose tice posla odabrao sam poljoprivredu. Kod nas na prste mozes nabrojati da neko jos radi zemlju a da je u random odnosu, jer su cene zakupa velike pase samim tim vecina opredeljuje za izdavanje iste. Velicina poseda im je manja od 5 ha a stoke niko od njih nema ni na kalendaru.
 
Kako su nas posvadjali ,jel mislite da ce biti bolje sa subvencijama ako uvedu profi ili hobi e pa nece samo dobijaju na vremenu i ako uvedu bice samo vise zajebamcije i troska ,zamislite koliko ce knjigovodja da kosta ....
Aj ovo sto vec ima da trazimo da se unormale da isplate na vreme pa cak nek obracunaju odma prilikom kupovine pa nek trgovcu isplate na racun....
 
Kako su nas posvadjali ,jel mislite da ce biti bolje sa subvencijama ako uvedu profi ili hobi e pa nece samo dobijaju na vremenu i ako uvedu bice samo vise zajebamcije i troska ,zamislite koliko ce knjigovodja da kosta ....
Aj ovo sto vec ima da trazimo da se unormale da isplate na vreme pa cak nek obracunaju odma prilikom kupovine pa nek trgovcu isplate na racun....
Knjigovodja ti je 2000-3000 din ,to nije toliki trosak
 
Dokon um bozije igralište.
Ljudi ne postoji pravican model subvencionisanja, uvek neko ce biti ostecen. Ono sto nama trebaju su mehanizmi kontrole i inspekcije. Ali je nema, jer nema ni sistema koji bi to mogao da sprovede dosledno.
Ljudi koji posteno rade, zele da rade, primete da ih uvek u nekom momentu neki "snalazljiv" obilazi. To vredja mentalnu ineligenciju racionalne osobe. E sada neki ljudi prosto odu odavde, iz sistema. A poljoprivrednici svoju zemlju bas ne mogu da odnesu u neku drugu zemlju.
Sistem je taj koji ne valja, a ljudi su ti koji cine sistem.
Dolazimo do toga da postoje pojedinci koji bi znali i mogli da ucine nesto pravicnije sistem ali iz nekog razloga nisu motivisani, i sa druge strane postoji veci broj onih koji bi da naprave da sistem radi za njih. Jasno nam je nadam se svima sta preovladava.
Trebali bi da vidimo zajednicki interes, i tako nastupimo, ali posto retko ko zeli da vidi dalje od svog dvorišta tako nam je kako nam je.
Da dodam te 2011te motiv je bio zajednicki, ali ispostavilo se kasnije da preovladao je licni interes. Od tada nas nista vise nije moglo ujediniti.
Samo da se ne lazemo i tada kao i sada isplivalo je laktanje i snalazenje, zato sto i do te 2011te nije bilo sistema, pa se 14000delilo i za pasnjake i livade koji i dan danas stoje neobradjeni, e tada su neki i neciji postali "snadjeni i veliki i profi" koriscenjem raznoraznih rupa u sistemu. Na zalost sami smo krivi za to...

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh