Subvencija za mehanizaciju

Ukratko rečeno....
Neće oni tek tako da ukinu subvencije.... Ima mnogo kulturniji način, koji će samo prepisati iz EU...
Prvo će razvrstati ljude :
1. Ko poseduje zemlju i obrađuje je...
2. Ko poseduje a ne obrađuje zemlju...

Zatim će porez na zemljište skočiti 5x gore za ove što obrađuju.... A onda će uvesti još duplo veći porez za ove što ne obrađuju... Onda će ti ljudi početi prodavati zemlju, jer neće imati interesa da je poseduju.... Cena će početi drastično padati, jer je vrlo malo mladih zaista zainteresovani za rad u poljoprivredi (ne računajući 150k fiktivnih gazdinstva na ćerkama koje se vode negde u selu a žive i studiraju u gradu-a uskoro će kontrole i to obići da provere) I u svakom selu će ostati po njih par da obrađuju sve i ćao....


I na kraju će biti udarac kao što je već u EU da ne može da nasledi poljoprivredno zemljište onaj ko ga ne obrađuje.... Nego će država otkupljivati po tržišnoj ceni koja će verovatno biti....
Sve je to ok ali o nasledstvu nema sanse,to ti je isto i kad neko nasledi stan u gradu,po tvome ako ima taj stan nemoze da nasledi neki drugi stan

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da sam imao nekog preko bare, da imam papire neke EU zemlje mozda bih isao. Al ovde rodjen,ovde su svi moji i ovde i ostajem.
Znaci da ako nemas nikog preko nemas ni m.da napraviti taj korak a inace bi isao😂
Kako sad,te bi, te ne bi! Nema toga, ili ulazi ili nista od ka..nja!
Bitno je da si zadovoljan ti i jos vas nekolicina i sa subvencijama i sa sistemom,
izgleda da ipak sve druge drzave su nenormalne a nasa kao izuzetak skoro u svemu je perfektna!
Znam i ja nekolicinu kome ne trebaju subvencije po ha a prvi su opstini koji su stajali u redovima dan pre predaje zahteva.
 
Znaci da ako nemas nikog preko nemas ni m.da napraviti taj korak a inace bi isao😂
Kako sad,te bi, te ne bi! Nema toga, ili ulazi ili nista od ka..nja!
Ne ja nemam nikog a meni je ovde dobro.
Nego me cudi za neke kojima ova drzava nikad ne valja, imaju ideale 0reko koji zive kao u puteru al ti najglasniji ne idu odavde. To mi je veri intresting sto bi Sojic rekao.
Sto se tice picoustog i ostalih niti sam glasao niti sam njima zadovoljan.
 
Nije to u pitanju,Nort Army je zaposlen u privatnoj firmi,znači nije na budžetu.I sad bi neko da mu kaže da bi on morao napustiti posao da bi se bavio poljoprivredom,i da nema pravo da uzima zemlju u zakup,i da nema pravo na subvencije i da mora da uplaćuje PIO ako hoće bilo šta da dobije od države.Ajde bre više rešite šta hoćete od poljoprivrede.Isti je i moj slučaj.
 
Nije to u pitanju,Nort Army je zaposlen u privatnoj firmi,znači nije na budžetu.I sad bi neko da mu kaže da bi on morao napustiti posao da bi se bavio poljoprivredom,i da nema pravo da uzima zemlju u zakup,i da nema pravo na subvencije i da mora da uplaćuje PIO ako hoće bilo šta da dobije od države.Ajde bre više rešite šta hoćete od poljoprivrede.Isti je i moj slučaj.
Delimicno si u pravu.
Jako mi je smesno kad pocne kukanje i svi bi da im neko nesto da. Ili drzava subvencije, zanimljivo koliko bi ti ljudi dugo ostali u firmi sa svojim zeljama.
Samo se mi razumemo po tom pitanju i spajamo firmu i zemlju. Najlakse je kukati.
 
Eeee drugovi moji posle pricate kako Vucic ne valja, a on podelio svima subvencije kao socijalnu pomoc. Posle se laze kako necete glasati za njega. Hocete, hocete.
 
Kako bi po vama ozgledao profi poljoprivrednik ?
Zena advokat sa dobrom platom i visak para daje muzu koji nije bio sposoban da se zaposli nego preuzeo nesto dedine zene i masina pa sad on ispadne profi a ni srednju poljoprivrednu nema.
 
Ima svega na terenu tesko nama neko moze utanaciti, cinjenica je ta da Ima jako puno nepravilnosti.
 
Kako bi po vama ozgledao profi poljoprivrednik ?
Zena advokat sa dobrom platom i visak para daje muzu koji nije bio sposoban da se zaposli nego preuzeo nesto dedine zene i masina pa sad on ispadne profi a ni srednju poljoprivrednu nema.
Pa ima njih bez osnovne mnogo pametniji i uspešniji od nekih sa poljo. Fakultetom . To nije merilo...
 
Nazad
Vrh