Subvencija za mehanizaciju

Bice bolje samo se strpite.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Piše se ovde svašta i uglavnom ljudi navijaju na svoju vodenicu, tj svako bi da se očeše za neki dinar od države...

Moje lično mišljenje jeste, da bi ipak trebalo razgraniciti ko je poljoprivrednik i koga treba subvencionisati, a koga ne...

Apsolutno sam za to da neko ko je u stalnom radnom odnosu(zaposlen), ne bi trebao da ima prava na subvencije. Naravno, niko njemu nemože da zabrani da ima zemljište i da se bavi poljoprivredom, ali kao takav nije podložan subvencija...

Modeli kako to učiniti su razni, ali nažalost nepostoji političke volje da se to sprovede, zato je u poljoprivredi ovako kako je ...... i zato se na forumu ovde prepucavaju članovi kako se prepucavaju, i nažalost time se ništa nepostiže, nego samo i dalje produbljuje jaz među ljudima...
 
Ajd sad jedno glupo pitanje u vezi profi i neprofi poljoprivrednika,naprimer od kad pamtim radim na njivi,jos ni kvacilo nisam mogao da stisnem kako valja vec me deda ucio kako se ore,kad sam se ozenio krenuo sam da radim 3.5 kj sa imt 533,sad radim oko 50 kj i sve masine i traktore sto imam sam kupio ali posto sam i zaposljen ja nisam profi poljoprivrednik a onaj sto navlacio kozicu iza supe i nasledio 400 kj i dva fenda traktora i sad sebi uplacuje pio on je profi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Malo njih je nasledilo 400 jutara bar u mom okruzenju nije slucaj ali posle 2000 god i raspada PPreduzeca nastali su farmeri sticajem raznih okolnosti CAST izuzecima.Malo slabije pamtim u zadnje vreme pa da vas pitam koliko god su bile subvencije od 14000 dinara?
 
Piše se ovde svašta i uglavnom ljudi navijaju na svoju vodenicu, tj svako bi da se očeše za neki dinar od države...

Moje lično mišljenje jeste, da bi ipak trebalo razgraniciti ko je poljoprivrednik i koga treba subvencionisati, a koga ne...

Apsolutno sam za to da neko ko je u stalnom radnom odnosu(zaposlen), ne bi trebao da ima prava na subvencije. Naravno, niko njemu nemože da zabrani da ima zemljište i da se bavi poljoprivredom, ali kao takav nije podložan subvencija...

Modeli kako to učiniti su razni, ali nažalost nepostoji političke volje da se to sprovede, zato je u poljoprivredi ovako kako je ...... i zato se na forumu ovde prepucavaju članovi kako se prepucavaju, i nažalost time se ništa nepostiže, nego samo i dalje produbljuje jaz među ljudima...
A ko tebi brani da se zaposlis ajde mi reci daj mi jedan logicki odgovor .....
E bas zbog takvih kao ti treba da se ukinu sve subvencije sve do jedne ...pa druze izvoli radi ....
 
Pre nego sto sam se zaposlio počeo sam da uplaćujem privatno životno osiguranje, 1350 evra godišnje. Pio preko poljoprivrede mi ne pada na pamet da plaćam. Deda moj pokojni plaćao čitav život, bez i jednog kašnjenja. I imao bednu penziju.
Tu bednu penziju cu I ja imati Jel posle 20god u firmi,15god trenutnoPIO preko poljoprivrede. Bolje da je nisam ni uplacivao imao bi vecu penziju sa onih 20.
 
Piše se ovde svašta i uglavnom ljudi navijaju na svoju vodenicu, tj svako bi da se očeše za neki dinar od države...

Moje lično mišljenje jeste, da bi ipak trebalo razgraniciti ko je poljoprivrednik i koga treba subvencionisati, a koga ne...

Apsolutno sam za to da neko ko je u stalnom radnom odnosu(zaposlen), ne bi trebao da ima prava na subvencije. Naravno, niko njemu nemože da zabrani da ima zemljište i da se bavi poljoprivredom, ali kao takav nije podložan subvencija...

Modeli kako to učiniti su razni, ali nažalost nepostoji političke volje da se to sprovede, zato je u poljoprivredi ovako kako je ...... i zato se na forumu ovde prepucavaju članovi kako se prepucavaju, i nažalost time se ništa nepostiže, nego samo i dalje produbljuje jaz među ljudima...
Jedini problem naše poljoprivrede su ljudi koji se bave poljoprivredom a pri tome su i zaposleni? Jujujujujuujuu.
 
A ko tebi brani da se zaposlis ajde mi reci daj mi jedan logicki odgovor .....
E bas zbog takvih kao ti treba da se ukinu sve subvencije sve do jedne ...pa druze izvoli radi ....
Па види једну ствар, ја нежелим да се запослим, желим да се бавим пољопривредом, и цео мој живот се бавим са тиме, чак шта више и за то сам се школовао...

А ти немој да вређаш, поготово неког кога непознајеш, и да ме сврставаш у неке групе...
 
Subvencionisanje poljoprivredne proizvodnje ili socijalna mera kome je proizvodnja nedovoljna za zivot, a opet mu se ne radi pa da mu drzava dotira u vidu subvencija ?
@North ARMY ја и ти се знамо лично, и знаш моје ставове о пољопривреди, и о систему субвенционисања, тако да са тобом не би овако онлине полемисао...
 
Jedini problem naše poljoprivrede su ljudi koji se bave poljoprivredom a pri tome su i zaposleni? Jujujujujuujuu.

Није то никакав проблем, али је први начин да се то разграничи.

Свако има могућност, дал ће да ради у фирми и дал ће да ради на сопственом газдинсту.
 
Па види једну ствар, ја нежелим да се запослим, желим да се бавим пољопривредом, и цео мој живот се бавим са тиме, чак шта више и за то сам се школовао...

А ти немој да вређаш, поготово неког кога непознајеш, и да ме сврставаш у неке групе...
Posto mi na prvo pitanje nisi dao odgovor evo drugo .
Ako to volis,ako si se za to skolovao , ako sebe smatras profi to znaci da ti dobro ide sto se onda bunih da se ukinu subvencije ???
 
Pitao je neko da se razjasni ko je profi a ko hobi... Po meni glupava podela al ajde. Zvanično po rečima našeg dragog ministra, a kad dodje do te podele, profi su oni koji su u pdv-u i plaćaju pio...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Treba da smo slozni I da probamo preko udruzenja ako ih jos ima da izadjemo sa zahtevima kojima bi bio poduzi spisak. Sada bi bio pravi moment ako mozemo da se pokrenamo Iz zimskog sna koji poduze traje.
 
Nemojte da se vredjamo samo da probamo izneti svoje stavove.Nisam zagovornik ukidanja subvencija naprotiv,clan sam ovog foruma od 2009 god sa jednim prekidom bas zbog ove teme.Poljoprivredom se bavim od 1988 god i stalno sam zaposlen,placam uredno sve obaveze i gde spadam sad.U kuci zivimo supruga i ja stalno smo jos zaposleni i sad treba da placamo jos i pio za poljoprivredu?Svi tako radite?
 
@North ARMY ја и ти се знамо лично, и знаш моје ставове о пољопривреди, и о систему субвенционисања, тако да са тобом не би овако онлине полемисао...
Nisam na tebe mislio. Bozic pa malo sporije kicam ulwteo so u medjuzonu
 
Pitao je neko da se razjasni ko je profi a ko hobi... Po meni glupava podela al ajde. Zvanično po rečima našeg dragog ministra, a kad dodje do te podele, profi su oni koji su u pdv-u i plaćaju pio...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Ja sam pitao jer nije mi sve jasno ako u kuci ima 4 PG svi treba da su PDV i placajuPIO?
 
Za mene su jedini PROFI poljoprivrednici u ovoj zemlji stočari. Njima skidam kapu i naklon do zemlje.

A najviše kukaju ratari, oni koji se na Božić ujutru razvlače po krevetu, dok je stočar u štali i na crveno slovo, i na dan svoje krsne slave, ma dan i noć.

Da me neko ne shvati pogrešno, i sam sam ratar.
 
Ajde onda da razgraničimo jednu stvar,da li po vama treba da budu isto subvencionisani oni što rade 500ha i oni što rade 20ha,a i jedni i drugi uplaćuju PIO i to isti godišnji iznos?
 
Nazad
Vrh