Subvencija za mehanizaciju

Nema gospodja pojma sta prica. Ona vise nema pojma sta kome treba da kaze i sta sme da kaze.
Jedno je sigurno, para za nas poljoprivrednike nema.
Meni nisu isplatili ni one bedne 4000, a ima ih jos po prilicno dosta.
 
Toliko o jednostavnosti konkursa u realnosti, a kad reklamiraju po svim televizijama i novinama izgleda kao da treba samo da posaljes jedan SMS u kome napises " 'ocu traktor da kupim, uplatite mi subvencije." :udri:
nista komplikovano sve se to odradi za 1 ili 2 dana ako su ti dugovanja o.oo din i lepo odes u agenciju i oni sve odrade a ako ides samostalno onda treba dooosta cuke da sve odradis kako treba
 
nista komplikovano sve se to odradi za 1 ili 2 dana ako su ti dugovanja o.oo din i lepo odes u agenciju i oni sve odrade a ako ides samostalno onda treba dooosta cuke da sve odradis kako treba
Treba malo vise vremena da se sve zavrsi, jurio sam sve te papire oko nedelju dana. I pored 0 dinara duga za porez. I na kraju sam cekao poresko resenje iz trezora dve nedelje, kao satro guzva pa ne stizu.
 
Kod nas se ministar hvali kako je sve iz 2019 isplaćeno,a za 2020 ostalo samo za stocare da se isplati,a vec masu novim konkursima.

Od 6000 zahteva dobije njih 400 i to uglavnom proverene šeme,cvećari,pčelari i vinari,a ostali cisto da se zamazu oci,a onda se kuka kako je stocni fond uništen u Sumadiji.

A konkursi osmisljeni tako da se lako smuva,mlada gazdinstva koja se vode na žene,do 2ha ili jedan plastenik ili par kosnica,pa onda po partijskoj semi nikne novo gazdinstvo od 20ari koje se vodi na zenu i dobiju se pare.
 
Ovo me podseti, mislim da je klip od ndr tv, pitaju kad ce biti plata, a ovaj kaze mozda i danas, a od cega to zavisi(pitaju opet), a ovaj lik kaze , pa ako celsi dobije romu bice i plata :)
 
kolege dali je neko nekad konkurisao za ovakav konkurs

МПШВ: Јавни позив за подстицаје намењене електрификацији поља​

aktuelni je iz januara 2021 ali bilo je slicnih i ranijih godina
 
Nista, ni reci.
Meni pre neki dan uplatili osnovne podsticaje za jedno gazdinstvo. Mozda ima nade i za junski konkurs.
 
a ovo 50+40+10 niko vise ni ne pominje vec je trebao izaci drugi poziv a oni ni od prvog jos ne izbacuju rang listu
Ja sam dobio info da je jos u obradi, da se jos boduje sve i da ce biti lista uskoro. A za pare, pa to je malo veci problem jer para nema za ovo 50 40 10 a kada ce biti ne znamo....
 
Nazad
Vrh