Subvencija za mehanizaciju

Kazu isplacivace se po redosledu sve dok ima para u budzetu,sto znaci da opet mozemo da izvisimo i ako smo prosli

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Upravo tako. U ovoj uredbi za mlade je bilo dozvoljeno čak da se gazdinstvo otvori i u toku javnog poziva. Znači bukvalno sutra je zadnji dan za podnošenje dokumentacije a ja danas otvorim gazdinstvo. I to je bilo dozvoljeno , strašno ..
 
Baća ipard je žešća zajebancija.Nema ni m od muljanja a kamo li nečeg drugog.
Ja sam na ovom konkursu prošao bez ikakvih muljanja, veza i tome slično.Gazdinstvo sam otvorio 2018, plaćam uredno Pio i ostalo, ispunjavao sam sve uslove na početku konkursa pa sam rešio da učestvujem.Verujem da ima još dosta takvih kao što sam ja.
 
Baća ipard je žešća zajebancija.Nema ni m od muljanja a kamo li nečeg drugog.
Ja sam na ovom konkursu prošao bez ikakvih muljanja, veza i tome slično.Gazdinstvo sam otvorio 2018, plaćam uredno Pio i ostalo, ispunjavao sam sve uslove na početku konkursa pa sam rešio da učestvujem.Verujem da ima još dosta takvih kao što sam ja.
Nemoj misliti da na IPARDU nema muljanja, fiktivni biznis planovi, fiktivni tenderi tj. tri ponudjača, dizanje cena (u granici normale), nabudženi predmeri i predračuni.... Itd.
Samo su kontrole malo jače tj. u kontrolu ti dolaze stručni ljudi....
 
Ja sam muljao na ovom konkursu za mlade jer ja nisam mogo da učestvujem zbog gazdinstva koje imam otvoreno ko zna od kad, pa samim tim nisam dostojan subvencija za mlade iako sam zakonski mlad 😀, pa je gospodja morala da postane poljoprivrednik sa svojim gazdinstvom i sad je pri kraju magičnih 2500 koji su najavljeni. Već sam pisao da je to glavni problem ovog konkursa za mlade, nas koji se duži niz godina bavimo poljoprivredom ko j..e, a novopečeni koji otvore instant gazdinstvo su pravi poljoprivrednici, njih treba pomagati, nebuloza. Živela statistika....
 
Imam za sledeci konkurs nekoliko zeninih drugarica koje ne znaju ni sta je traktor ali cemo da ih nabudzimo da budu po konkursu. Mi nismo prosli jer moja zena jr u radnom odnosu i nisu nam priznali troje dece vec jedno. Da daje otkaz zbog konkursa nismo hteli da se cimamo.
 
Jbg kad se pravi nakaradni konkurs koji to dozvoljava, čak to i da kažem forsira a sve u cilju povećanja broja otvorenih gazdinstva i to mahom žena koje se "vraćaju poljoprivredi". Smejurija.
I moja je u radnom odnosu. Kako mogu da ti ne priznaju decu, si se žalio?
 
Jedan moj drugar,iz zajebancije konkurisao na ipardu za novi traktor misleci da nece proci sigurno.Konkurisao za Steyra 75ks u full opremi ne znam tacno ali oko 55 000e . I budala prodje na konkursu i sad ne zna sta da radi....Dobio ga na povrtarstvo (7 hektara bostana).
 
Zar nisu agencije trazile avans od par hiljada evra za bilo kakav pocetak investicije?:)
Tako da tesko da neko iz zezancije radi takve stvari.
Doduse kad je bio prvi krug sam se informisao posle nisam,mozda se promenilo.

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Ma budala....Nakarikao traktor i opremu da bi se ku...o po selu...Nije bilo avansa,tj platio je samo nesto agenciji koja mu je pomogla oko papirologije.Prvo sto mu taj traktor apsolutno ne treba,brdsko-planinski kraj. Radi 15 hektara zemlje...Procitao sam resenje,ali ga nisam bas detaljno 100% razumeo. Uglavnom mora da uplati celu svotu i kupi traktor pa onda dobija novac u odredjenom periodu.A on taj novac moze samo da sanja i sa bankom i bez banke.(posto sigurno nema kreditnu sposobnost za tako nesto).
Tako da ce odustati 99%. (osim ako ne upeca neku tetku iz Kanade :haha: :haha: )
 
С времена на време прелопатам ово што се пише у теми и да вам кажем - убисте ми вољу да по први пут у животу конкуришем за неки најопштији конкурс, који није за млађане пољопривреднике, сточаре, повртаре, цвећане... већ обичне "paoris vulgaris". Имам утисак да ћу пре да овладам металургијом и обрадом метала, па сам направим тањире и рам и склопим себи тањирачу, него да уштедим себи пару конкуришући за неки проценат повраћаја. 😕
 
С времена на време прелопатам ово што се пише у теми и да вам кажем - убисте ми вољу да по први пут у животу конкуришем за неки најопштији конкурс, који није за млађане пољопривреднике, сточаре, повртаре, цвећане... већ обичне "paoris vulgaris". Имам утисак да ћу пре да овладам металургијом и обрадом метала, па сам направим тањире и рам и склопим себи тањирачу, него да уштедим себи пару конкуришући за неки проценат повраћаја.
Paoris vulgaris :D

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh