Subvencija za mehanizaciju

Ovo je samo bodovna lista.Konačnu rang listu tek treba da sačekamo i dočekamo, verovatno će biti svega.
 
Sad ce biti provere za sve pa videcemo ko prolazi na kraju,vidim isto ime i prezime jedni ispod drugih i samo za broj prijaave se razlikuju to sve ima da gledaju i naravno mnogo ima zenske populacije u konkursu

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Da, ali ima i zena koje idu rame uz rame sa nama muskima. Kod mene nema dana da moja supruga nije ukljucena u posao, a koliko tek ima gazdinstva gde "mudonje" idu traktorima na njivu a zene u stali i pritom deca, kuca i jos po nesto. Nemojte da ste nerealni. Ima gresaka u pravilniku ali u konkursu je sve lepo pisalo, svako je mogao sa se orientise oko bodova ako je gledao realno. "Mi" smo u trocifrenu grupu na listi, ali i sestocifreni na godisnjem PIO i zdravstvenom osiguranju.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ma sranje konkurs. Ja imam 29 godina, ozenjen, dvoje dece, placam pio ali ne mogu na konkurs ja nisam mlad poljoprivrednik.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
A sta ako neko isao masinsku da popravlja traktore a bavi se i poljoprivredom zasto da taj bude ispod ovog sto je isao poljoprivrednu skolu ili fakultet,neko nije imao para da ide fakultet,to za pio i treba da imaju prednost dok i to je za diskusiju

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Pisao ko treba da ima prioritet,njsam rekao da ostali ne treba da prodju na konkursu,vec ko treba da ima prednost i ide na vrh liste.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Glavni problem ovog konkursa za mlade je bio taj da gazdinstvo mora biti osnovano u tekućoj odnosno prošloj godini od datuma raspisivanja. To je uradjeno zbog statistike, da se poveća broj novoosnovanih gazdinstva.
Znači npr ja koji spadam u mlade i koji ima gazdinstvo još od samog početka i bavim se poljoprivredom sam morao da šaljem prijavu na ženino ime. Odatle opravdanje velikog broja žena na listi, i bodovi naravno.
A ministarstvo dobilo to što je htelo, veliki broj novoosnovanih gazdinstva i još plus gde su nosioci mahom žene. To je suština.
Pid mi idu preko sopstvenog preduzeća koje se bavi proizvodnjom i preradom voća, znači nije poljoprivreda. Zar to znači da ja ustvari nisam poljoprivrednik nego hobi poljoprivrednik? 🤭
A da imam gazdinstvo i na preduzeće šta pa to onda tek znači
 
Jednom rečju...ministarstvo nas stalno zajebava,moze im se jer zivimo u takvoj drzavi,e sad ima i onih sto stalno dobijaju ,sreca ili njihovo vreme
Jedno je sigurno ,plana i ozbiljnost nema...sve je populizam pa ko se tu nadje moze da nakrivi kapu !!
 
Pa njima je to u cilju da nas zajebavaju pa da mi mlatimo praznu slamu ko bi trebao a ko ne,ako su dali neke kriterijume pa svako ko ispunjava treba da dobije

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sve je to veliko sranje ,nego nemam listu da vidim de su tu veliko mađarski sinovi i ćere,dali ima i njih na Srpskom konkursu,čast samo onima koji nisu uzimali ništa na prosperitatiju.
 
Gazdinstvo na svoje ime otvorio sam 2018 godine zbog toga što je otac ugasio svoje, ne zbog malverzacija i ostalih triper kombinacija.PIO i ostale harače redovno plaćam od onda a poljoprivreda i stočarstvo su mi osnovna delatnost, ne bavim se ničim drugim niti sam zaposlen negde a plus imam ispod 40 godina, oženjen, porodični čovek i kako da ne konkurišem na nekom konkursu.Nisam politički aktivan ni pod kojim osnovama, to me ne interesuje uopšte niti imam želju da tim putem dođem do ičega u životu.Išao sam na APP sistem(ako prođem, prođem) i prošao sam po bodovnoj listi a po rang listi ne znam jer nije još izašla.
 
Gazdinstvo na svoje ime otvorio sam 2018 godine zbog toga što je otac ugasio svoje, ne zbog malverzacija i ostalih triper kombinacija.PIO i ostale harače redovno plaćam od onda a poljoprivreda i stočarstvo su mi osnovna delatnost, ne bavim se ničim drugim niti sam zaposlen negde a plus imam ispod 40 godina, oženjen, porodični čovek i kako da ne konkurišem na nekom konkursu.Nisam politički aktivan ni pod kojim osnovama, to me ne interesuje uopšte niti imam želju da tim putem dođem do ičega u životu.Išao sam na APP sistem(ako prođem, prođem) i prošao sam po bodovnoj listi a po rang listi ne znam jer nije još izašla.
Jel si skontao koj si posto kazes ima vas trojica sa istim imenom i prezimenom? Ja nasao dvojnika jedan ima 55 bodova drugi 21

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Odg: subvencija za mehanizaciju

Sto se tice povracaja za kupovinu nove mehanizacije ministarstvo bi trebalo da izadje sa stavom da cene nemogu da budu uvecavane nego da budu kao i pred novu godinu, da malo pojasnim Agropanonka je davala popust 2000 evra za kupovinu vecih MTZtraktora a sada kada su saznali za ovaj povracaj popust je 500evra, :nono:tako nebi trebalo da bude aja mislim da se svi slazete sa mojim predlogom :ppozdrav:
 
Da dam i ja mišljenje kao neutralan ovaj put. Nisam učestvovao na konkursu jer nisam imao uslov. Pa da kažem budžet koji svi mi manje više punimo nikad više nije osramoćen nego ovom raspodelom na konkursu za mlade poljoprivrednike ... Okosnica društva (države) je prehrambena industrija a poljoprivreda okosnica te iste industrije pa samim tim sramota je u tome što nisu ispoštovani svi mladi podnosioci koji ispunjavaju uslov i hoće da se okušaju u ovom časnom ali ni malo lakom poslu. Pa gospodine ministre poljoprivreda nije šafciger industrija...
 
Da dam i ja mišljenje kao neutralan ovaj put. Nisam učestvovao na konkursu jer nisam imao uslov. Pa da kažem budžet koji svi mi manje više punimo nikad više nije osramoćen nego ovom raspodelom na konkursu za mlade poljoprivrednike ... Okosnica društva (države) je prehrambena industrija a poljoprivreda okosnica te iste industrije pa samim tim sramota je u tome što nisu ispoštovani svi mladi podnosioci koji ispunjavaju uslov i hoće da se okušaju u ovom časnom ali ni malo lakom poslu. Pa gospodine ministre poljoprivreda nije šafciger industrija...
Nisu ni svi poljoprivrednici,90 % su paravan.
 
Nazad
Vrh