Subvencija za mehanizaciju

To i za pio,imam prijatelja koji je od malena na njivi i radi sve sta stigne pa polako kupio traktor pa masine i sad smogao da kupi sebi neku novu masinu ali posto ne uplacuje pio posto radi par hektara a znam jednu tu iz sela nikad u traktor nije sela puni su ko brod jer rade par stotina hektara i tata otvori na nju gazdinstvo i uplacuje na nju pio. E sad ona da bude pre ovog momka na listi realno ni to ne pije vodu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
A sta ako neko isao masinsku da popravlja traktore a bavi se i poljoprivredom zasto da taj bude ispod ovog sto je isao poljoprivrednu skolu ili fakultet,neko nije imao para da ide fakultet,to za pio i treba da imaju prednost dok i to je za diskusiju

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Oni da sacekaju konkurs za radionice. Ovo je konkurs za ratarstvo,stocarstvo ...
 
Ili neko krenuo da se bavi poljoprivredom sa ,imt 533 i dva hektara a neko krene sa fendom i 50ha pa realno kome vise treba

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
A citao sam ovih dana da spremaju izmene zakona da ce proporcionalno da naplacuju pio,da ako covek ima 10ha a covek koji ima preko 100ha nemoze isto da placaju pio

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Rano je za čestitke ,sad kad krenu žalbe,tužbe,pritužbe bod gore, bod dole, lako se desi da kliznem ispod crte.
Inače sad sam gledao kriterijum bodovanja i stvrano ima žena bodova koliko piše.Jedino mi je nelogično da se deca ne računaju u članove porodice.
15 opština
5 ženski pol
6 uži članovi porodice (3 kom) ima nas ukupno 6 , a računaju izgleda samo punoletne.
ukupno 26
A za sta si konkurisao,koje masine ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Rano je za čestitke ,sad kad krenu žalbe,tužbe,pritužbe bod gore, bod dole, lako se desi da kliznem ispod crte.
Inače sad sam gledao kriterijum bodovanja i stvrano ima žena bodova koliko piše.Jedino mi je nelogično da se deca ne računaju u članove porodice.
15 opština
5 ženski pol
6 uži članovi porodice (3 kom) ima nas ukupno 6 , a računaju izgleda samo punoletne.
ukupno 26
Kakav kriterijum bodovanja? Pa i nas ima 6 punoletnih i jedan maloletan a bodova 23 ne pitaj me kako!
 
Ja sam sve originale slao ko izinata i sad ne znam dal se boduje i za proizvodnju zitarica 15 bodova

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
50% gazdinstava je otvoreno namenski samo zbog konkursa, kake žene i devojke, bakrači i ostalo, i to sam rekao direktorici za agrarna plaćanja u master centru u Novom Sadu na skupu "kako obnoviti mehanizaciju" a ona samo sleže ramenima i reče takav je pravilnik, u startu sam znao da neće proći moj sin koji je konkurisao iako je imao gazdinstvo otvoreno čim je napunio 18 godina a nije bilo nikakvih naznaka o tom konkursu, završio poljoprivrednu školi (4 godine) i stanuje u nerazvijenoj opštini, ima 15 poena ali no, ko zna zašto je to dobro, nemože kod nas bez muljanja pa to ti je.
 
Nazad
Vrh