Subvencija za 2010 godinu

Ja sam predao 5.05. i jos nista. Danas sam isao da predam racune za refakciju i kad sam predao racune sluzbenica mi kaze "a gde su ti gotoviski racuni ?" . Ja sam dosao spreman i izvadim papir o pravilniku o akcizama. Kad ga je procitala i nazvala nekog uverila se da sam u pravu. Tako da sam ja danas predao deo akcize,oko 3200 l ,a ostalo cu kad skupim jos racuna.
Najcrnje od svega je to sto oni u upravi za trezor nemaju pojma i da sam samo malo kvarniji, :osmeh: ,mogao sam im svasta uraditi.
 
stiv je napisao(la):
Ja sam dobio obaveštenje od trezora za potvrdu.. da mi je izmireni doprinosi za 2010 god :sta: da li to znači da treba da se plati i prvi deo 2010?
Ja sam danas dobio obavestenje od trezora da se javim u poreskoj upravi radi regulisanja PIO, a sto nemam pojma...bio sam uplatio u martu 46000din...
 
Boki-Vl je napisao(la):
stiv je napisao(la):
Ja sam dobio obaveštenje od trezora za potvrdu.. da mi je izmireni doprinosi za 2010 god :sta: da li to znači da treba da se plati i prvi deo 2010?
Ja sam danas dobio obavestenje od trezora da se javim u poreskoj upravi radi regulisanja PIO, a sto nemam pojma...bio sam uplatio u martu 46000din...

Verovatno treba da doplatiš onu razliku do ~54000 (čini mi se da je ta cifra) .
 
Igleda da moram da platim i majci PIO ima 3kj zemlje na svoje ime ali je otac nosilac gazdinstva, zvao druga koji radi u trezoru kaze da neplatim majci jer samo nosilac gazdinstva treba da ima uplacen PIO ali fora je u tome sto ovi iz poreske nece da daju potvrdu o uplacenom PIO caletu dok ne uplatim i majci... Sutra ujutru idem da vidim sta je... A stvarno u martu kad sam trazio uplatnicu da platim ocu radnik je pitao a majci neces da platis pa reko ona nema gazdinstvo na sebe kao dobro ali necemo mi biti krivi ako nedobijes subvencije... ko je ovde lud :sta: A mislim da ste svi platili 46000 din...
 
Pre neki dan sam sreo jednog poznanika koji mi rekao da je prvo platio 46000, pa ga tad zvali da plati i taj deo do ~ 54000 . Videćeš sutra šta su hteli, u svakom slučaju ponesi ::novac::

:cao:
 
Ja mislim da ne moras da platis majci ako neces, to su gluposti... Trazi potvrdu da si platio za oca i moraju da ti daju da si za NJEGA platio, to odnesi u upravu za trezor i gotovo...

PIO mora da ima placen samo nosilac gazdinstva.... I da PIO je 46.000 dinara....

Tako da insistiraj na potvrdi...
 
Tako je u slučaju da imaš dva gazdinstva u porodici ,pa da su ti nosioci majka i otac e onda moraš platiti oba ,stim da bi i onda mogao da platiš samo jedno i na to dobiti subvencije a drugo gazdinstvo bi ti išlo u pasivan status.
 
ja mislim da nemoras majci da platis, sem ako i ona ima svoje gazdinstvo u kome je nosilac, mi imamo dva gazdinstva, i za oba placamo pio, a zemlju na sebi imamo i ja i brat, ali smo napravili ugovore o zakupu sa roditeljima, i to je to, oni rade zemlju, i gotovo.... :ppozdrav:
 
U trezoru su mi rekli da samo nosilac gazdinstva mora da ima uplacen PIO, ali zato ovi iz poreskog zajebavaju jutros sam zvao tel rekli su da moram i majci da uplatim pa smo se malo raspravljali pa kao da zovem sutra ujutru pa da vide... :sta:
 
Ma idi ti i traži da ti daju potvrdu da je tvoj otac izmirio PIO! Štase njih tiče dali je majka platila pio ili nije, kad oni potvrdu izdaju za svakog poreskog obveznika posebno! To ti je naš sistem... Moraš bolje da znaš zakone od onih tamo službenika koji taj zakon sprovode.... :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh