Subvencija za 2010 godinu

pa niko nije rekao da treba potvrde kaze sve je to povezano sistemom
 
Danas je dosta njih koji su predali zahteve pre sina i mene dobili subvencije.
 
Verovatno nisi pratio temu :
Danas mi komšija bio u trezor i morao je da preda zahtev da bi dobio potvrdu koju će priložiti uz zahtev za subvencije ,pošto nije ubačen u sistem.U PIO je prijavljen od prošle godine ,znači platio je za 2008 i 2009.Kakao su mu objasnili neko je ubačen u sistem a neko još nije.Mora opet lično da traži potvrdu iako je sve u jednoj šaltersali.Sutra moram proveriti u kojoj sam grupi i da li ću i ja to morati .
A niko zvanično ne obaveštava ,da treba potvrda ,nego ko čuje čuo je .
Neznam kako je kod drugih ali sam danas podneo zahtev za potvrdu da sam u PIO.Jedan moj poznanik je danas tu potvrdu dobio i predao je na šalter gde predajemo sve druge dokumente za subvencije.Drugi poznanik je isto tražio potvrdu ali nisu hteli da mu je daju pošto kaže službenica da je on u sistemu pošto je prijavljen 2007 god.Na šalteru gde se predaju dokumenti činovnik kaže da će moći da "vidi" tek 20 ko je od onih koji su od ranije u PIO aktivan.Isplaćene su subvencije nekolicini iz mog mesta.
Ovo sam ja pisao u ranijim postovima u ovoj temi.
 
ej ljudi i ja sam nasankan kao i stiv,prekjuce me zove zena sto radi u trezoru a ona mi komsinica i kaze mi da nisam predao potvrdu za pio pa da moram da joj odnesem na salter,koja jadnica nisam ni hteo da odem vec je cale odneo inace bi je provukao kroz onaj mali prolaz na salteru a lepo sam je pitao da li jos nesto treba?curka i sad to znaci da cu zadnji dobiti lovu ili ne posto sam po spisku 207 u opstini sta to znaci?
 
isidor je napisao(la):
SAD za pio jeli trbalo da se uplati samo penziono tih 46000 din ili i socijalno 25000 din
meni je receno da samo treba 46000 za penziono da bi ostvarili pravo na subvencije

Treba da se uplati PIO ,penzijsko invalidsko osiguranje 45800 :cao:
 
Danas sam zvao u trezor.
Ljudi su izuzetno korektni.
Lepo su mi objasnili da je poreska uprava totalno zabrljala stvar, jer iako su umreženi sa njima, uopšte nemaju pregleda da li su sve obaveze za PIO plaćene. Tako da će od ponedeljka pozivati po redu kako je ko predao, a z koga nemaju tačan uvid o plaćenom PIO, pa će preko reda odlaziti u poresko po potvrde.
 
n4xnrt.jpg
 
Nazad
Vrh