Subvencija za 2010 godinu

U Kikindi su neki dobili pare još u petak, ali oni kojima nije trebala potvrda, i oni koji su izvadili potvrdu pa je predali.
 
Danas zvao kod mene u trezor i pitao šefa treba li možda da ja lično predam potvrdu iz poreske,a ona mi reče da ne treba.Ja je još pitao ima li to veze sa isplatom našta mi je rekla da su to gluposti i da potvrde iz poreske trebaju samo onima koji su u PIO od 2010.Inače ja sam predao 5.4. i kod mene u opštini sam 15 na spisku,a za sada mi je legla samo refakcija.
 
diklofen je napisao(la):
Danas zvao kod mene u trezor i pitao šefa treba li možda da ja lično predam potvrdu iz poreske,a ona mi reče da ne treba.Ja je još pitao ima li to veze sa isplatom našta mi je rekla da su to gluposti i da potvrde iz poreske trebaju samo onima koji su u PIO od 2010.Inače ja sam predao 5.4. i kod mene u opštini sam 15 na spisku,a za sada mi je legla samo refakcija.
Pozdrav prijatelju. Vidis ja sam danas bio u onom Jeb - - - - trezotu u opstini secanj da predam potvrdu koju sam imao jos kad sam predao zahtev za subvencije ali mi je receno da mi nije potrebna. Danas sam silom insistirao da mi se primi potvrda jer sam u sistemu PIO od ove godine Medjutim opet mi je receno da mi nije potrebna, e onda sam poceo da vicem i da se derem da bi mi nekako primili. Ajde sad recite da li je ovo normalno da ja kao obican gradjanin znam sta mi je potrebno a oni koji su placeni da tumace zakone pojma nemaju i da nas po 10-15 puta vracaju po razne papire. Znam da niasm jos u sistemu i da ne mogu da vide da sam platio pio a nema sanse da im dokazes. Pozdrav.
 
E pa zemo ovi kod nas u trezoru su izgleda dno.Prošli put kada sam bio na jednom šalteru traže za refakciju oba računa za naftu,a na drugom traže samo fiskalni.Veruj da mi je pripala neka mučnina u stomaku gledajući kako maltretiraju ljude.I ajd sad ti znaj šta treba da predaš da bi bio siguran da je sve OK....
 
Neznam kako je kod drugih ali sam danas podneo zahtev za potvrdu da sam u PIO.Jedan moj poznanik je danas tu potvrdu dobio i predao je na šalter gde predajemo sve druge dokumente za subvencije.Drugi poznanik je isto tražio potvrdu ali nisu hteli da mu je daju pošto kaže službenica da je on u sistemu pošto je prijavljen 2007 god.Na šalteru gde se predaju dokumenti činovnik kaže da će moći da "vidi" tek 20 ko je od onih koji su od ranije u PIO aktivan.Isplaćene su subvencije nekolicini iz mog mesta.
 
Refakcija je isplacena, nadam se da je to dobar znak...
a los znak je to sto euro ode ... koliko eura ce se moci kupiti za subvencije... ::lose::
 
Ljudi, mislim da se ne bismo trebali nadati skoroj isplati :zli:
Kako se meni cini, pustili su malo, cisto da se mogu pohvaliti na otvaranju sajma.
Sta ce biti dalje, videcemo...
 
Da dopunim sebe.

Mislim da kuma, koj mi je to rekla, nije dobro shvatila čoveka. Pre će biti da su novci za povraćaj akcize za gorivo.
 
Moja žena je danas zvala trezor u Pančevu da pita da li su počele isplate i rekli su joj da je možda isplaćeno samo nekolicini ljudi u okrugu. Kada će početi zvanična isplata to ni oni ne znaju.
 
Isplata je počela samo ljudima koji su na PIO od 2010 pa su uz zahteve za regres nosili i potvrde o PIO statusu, mi koji smo od ranije na PIO još ne dobijamo zato što nisu uskladili kompijutere poreska i uprava za agrarna plaćanja navodno od ponedeljka......videćemo.
 
Moj komsija danas dobio pare... Predao medju prvima 4.maja.... O NS-u je rec... Isplaceno sve i subvencije i refakcija.... :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 
Nazad
Vrh