Subvencija za 2010 godinu

Ne znam tačno...ali ima jako puno gazdinstava koji su i 40 -50km udaljeni od Novog Sada ,a vrše registraciju u Novom Sadu...zato što nosioci gazdinstva žive u Novome Sadu
 
nnnnn je napisao(la):
Da li treba potvrda o uplati za PIO?
Danas mi komšija bio u trezor i morao je da preda zahtev da bi dobio potvrdu koju će priložiti uz zahtev za subvencije ,pošto nije ubačen u sistem.U PIO je prijavljen od prošle godine ,znači platio je za 2008 i 2009.Kakao su mu objasnili neko je ubačen u sistem a neko još nije.Mora opet lično da traži potvrdu iako je sve u jednoj šaltersali.Sutra moram proveriti u kojoj sam grupi i da li ću i ja to morati .
 
kiraj je napisao(la):
nnnnn je napisao(la):
Da li treba potvrda o uplati za PIO?
Danas mi komšija bio u trezor i morao je da preda zahtev da bi dobio potvrdu koju će priložiti uz zahtev za subvencije ,pošto nije ubačen u sistem.U PIO je prijavljen od prošle godine ,znači platio je za 2008 i 2009.Kakao su mu objasnili neko je ubačen u sistem a neko još nije.Mora opet lično da traži potvrdu iako je sve u jednoj šaltersali.Sutra moram proveriti u kojoj sam grupi i da li ću i ja to morati .
kiraj je napisao(la):
nnnnn je napisao(la):
Da li treba potvrda o uplati za PIO?
Danas mi komšija bio u trezor i morao je da preda zahtev da bi dobio potvrdu koju će priložiti uz zahtev za subvencije ,pošto nije ubačen u sistem.U PIO je prijavljen od prošle godine ,znači platio je za 2008 i 2009.Kakao su mu objasnili neko je ubačen u sistem a neko još nije.Mora opet lično da traži potvrdu iako je sve u jednoj šaltersali.Sutra moram proveriti u kojoj sam grupi i da li ću i ja to morati .



Posto sam tek juce izmirila obaveze prema PIO, nisu hteli da mi izdaju potvrdu,navodno, imaju formulare samo za one koji su PIO IZMIRILI DO 30.04.Ocekuju od Vlade uredbu po kojoj je rok za uplatu produzen do 15.05. Iskreno, nista mi nije jasno. :sta:
 
mica967 je napisao(la):
Ako ste od ranije PIO osiguranik netreba vam nikakva potvrda oni ce to sami proveriti :ppozdrav:

[/quo
mica967 je napisao(la):
Ako ste od ranije PIO osiguranik netreba vam nikakva potvrda oni ce to sami proveriti :ppozdrav:
Ja sam osiguranik od ove goni i rekli su mi da mi nije potrebna potvrda jel oni to vide u sistemu.
 
Ljudi koji su predali papire za subvencije 4.maja dobili danas pare, ali NE SVI. Problem je što su svima rekli kada su plaćali pio da ne treba potvrda, da će ići elektronskim putem, medjutim NIJE TAKO. Neki su ubačeni u sistem, a neki nisu, pa mora na jednom šalteru da se izvadi potvrda o plaćenom pio, pa da se preda prekoputa na drugi šalter. Raspitajte se dali ste u sistemu ili niste.... da ne čekate džabe...
 
A niko zvanično ne obaveštava ,da treba potvrda ,nego ko čuje čuo je .
 
zorancile je napisao(la):
Ljudi koji su predali papire za subvencije 4.maja dobili danas pare, ali NE SVI. Problem je što su svima rekli kada su plaćali pio da ne treba potvrda, da će ići elektronskim putem, medjutim NIJE TAKO. Neki su ubačeni u sistem, a neki nisu, pa mora na jednom šalteru da se izvadi potvrda o plaćenom pio, pa da se preda prekoputa na drugi šalter. Raspitajte se dali ste u sistemu ili niste.... da ne čekate džabe...

Hvala. Provericu sto pre ,jer mi treba novac. / a kome ne treba ::novac::
 
Mojoj ženi su u četvrtak,kad je bila u poreskoj da proveri imamo li dosta uplaćeno za 2009,rekli da joj uverenje ne treba jer će trezor to proveriti preko računara koji su u istom sistemu.
 
Postavio sam slicno pitanje u Subvencijama za mehanizaciju,a moram i ovde.Lane je jedan kod nas prikupio racune i da ih preda pri kraju roka,(30.juni) oni mu rekli da ne moze jer nije vratio kratkorocni kredit,koji mu je dospevao 3.jula?!On je hteo da pre vremena vrati kredit da bi stigao u prvom roku da preda racune za subvencije,ali opet NE MOZE.Onda ga je vratio 3.jula,a racune predao u drugom roku (na jesen).Valjda necu i ja tako proci sad,moj kredit dospeva avgusta da vratim.
Mislim da je @mytoo pisao da je imao kredit u decembru 2009.g.,pa ga pitam kad je predao racune za subvencije prosle godine?U kom roku? :cao:
 
Ako ti nije istekao rok za vraćanje kratkoročnog kredita onda ti sleduje subvencija ! Meni prošle godine je bio rok za vrečanje kratkoročnog kredita 25.septembra 2009 g, ja sam podneo zahtev za subvenciju 3.maja 2009 g i splatili su mi subvenciju oko 20 maja 2009 g bez problema. I sad imam kratkoročni koji dospeva 25. oktobra i nisu pravili problem.
 
Tačno! Samo onda nemaš pravo na subvencuje ako nisi vratio kratkoročni a istekao je, akoti nije dospeo rok za vraćanje onda ćeš dobiti subvencije!
 
Nazad
Vrh