Subvencija za 2010 godinu

Pre 2-3 godine su objavili podatak da je u Srbiji bilo 450000 gazdinstava, ako je sada i 300000 to je veliki pad, ali ti hektari su i dalje na broju samo su prerasporedjeni na manji broj gazdinstava, jer oni koji nemaju uslove za subvencije ce prebaciti svoju zemlju onima koji mogu da je ostvare, tako da je masa novca za isplatu verovatno ista ili veca. Ja znam puno ljudi koji su u medjuvremenu resili svoje papire, ostavine, kupovine i sl, jer su bili motivisani da prijave sve sto obradjuju i da to bude paproloski pokriveno. A ta situacija odgovara i ministarstvu jer ce barem imati uvid u kolicinu obradive zemlje koja se obradjuje i poseduje. A, da onda je prosecno gazdinsvo (pre 2-3godine) u Srbiji imalo 2.5 ha ?!, verujem da je sada mnogo vise.
 
Duki,to ti je broj registrovanih gazdinstava a ne onih koji ostvaruju pravo na subvencije..Ja sam hobista pa moram da ćutim ali među 80% onih koji ne ostvaruju prava ima bar 30% profi poljoprivrednika koji finansijski ili iz bilo kog drugog razloga nisu ostvarili prava.Po ministarstvu je glavni osnov PIO da bi što više ljudi skinulo sa biroa za zapošljavanje.Sada imate poljoprivrednike koji ne znaju ni traktor da upale,jer status poljoprivrednika nije definisan.Ovakav potez države nas može odvesti u vode koje se neće moći kanalizovati(ali onda oni neće biti na vlasti).Evo kako to izgleda:
Da bi postao pravi poljoprivrednik treba da uplatiš 500 E,a da bi postao političar da li je dovoljno isto toliko ili recimo pilot u JAT-u.Gde može da ode poljoprivreda ovim stavom.Svima koji se bave poljoprivredom ali izistinski ne piše se dobro ali za nekoga je napred pomrčina a neko od tih subvencija ne vidi šta se valja iza brda
 
Znam da ovde nije tema, ali ne znam gde jeste, zanima me da li neko zna. Moju njivu na ulazu u selo su ljudi iz mesne zajednice (deo njive 2ha) prenamenili iz poljoprivrednog u gradjevinsko zemljiste. Kakve su tu posledice po mene, da li neko zna ? Dobro ili lose ?
 
DusanA je napisao(la):
Znam da ovde nije tema, ali ne znam gde jeste, zanima me da li neko zna. Moju njivu na ulazu u selo su ljudi iz mesne zajednice (deo njive 2ha) prenamenili iz poljoprivrednog u gradjevinsko zemljiste. Kakve su tu posledice po mene, da li neko zna ? Dobro ili lose ?
To je ODLIČNO ZA TEBE :D
 
Mozda je odlicno, a da li treba nesto da se plati, da li je to sada nase na 99 godina ili tako nesto ?
U pocetku sam i ja pomislio da je to dobro po mene, ali sto vise razmisljam, sve vise sam u dilemi ?!!
 
Ja sam predao u ponedeljak zahtev za subvencije u Novom Sadu, njih 5 pre mene, nema guzve, a 273 sam po redu...

Sada jos samo lova da legne.... ::novac:: ::novac:: ::novac:: :haha: ::novac:: ::novac:: ::novac::

bice :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja sam predao u utorak 04.05....i bila je velika gužva....nemoguće da si 273 :sta:
 
Ja danas u Pancevu...bio 3076-ti ::namigivanje:: Primetio sam da velika vecina njih nema sredjenu dokumentaciju i vracali ih!A kad izadjes iz reda bolje da :spavam:
 
Hej Stiv moguce, evo sada sam ponovo proverio na onom papiru sto su mi vratili... Pise zahtev broj 273 u 11:25h....

Zasto:haha: Mislis da nas je malo ili sta... Inace predao sam 10.tog
 
Na koliko šaltera primaju zahteve?U Kikindi su primali na 3 šaltera.Gde sam ja predao sam pod brojem 11 ali i druga dva šaltera su primila toliko.
 
Evo sad sam pogledao...ja sam 71...pa dobro, ja sam mislio da nas ima više :D :ppozdrav:
 
Ta dva podatka se malo ne slažu ili je možda 10 puta više više Pančevaca od Novosađana.Mislim da je Goxgijev redni broj realniji
 
Nazad
Vrh