Subvencija za 2010 godinu

Ma kakvi, gde pise na racunu da je placeno karticom??

Ljudi stvarno, nemojmo pisati stvari koje nemaju veze s razumom. Mnogo ljudi koristi ovaj forum da dodje do informacija, i nemojmo davati pogresne, nekoga to moze skupo da kosta.
 
Jedna ispravka! Na fidkalnom racunu pise da je placeno karticom jer da nepise vlasnik kase bi imao manjak para u kasi, ali to neznaci da taj fiskalni racun nije uredu ili da je manje vazan.
 
Ja sam predao brdo fiskalnih koji su placeni karticom i nema nikih problema. Kartica je isto platezno sredstvo kao i "kes".
 
Danas predao racune u trezor Vrbas, guzve prakticno i nema, njih nekoliko ispred mene. Zena na salteru kaze da zahteve samo primaju, ali nista ne obradjuju, jer jos nisu dobili program. Za refakciju kaze da ide uobicajeno.
 
Potpuno nejasna stvar nam se desila danas u Pancevu, mom ocu su vratili racune za gorivo iz 2009. A ostalo mu sve uzeli (gorivo iz 2010, seme i djubrivo) :haha: Nista mi sada nije jasno. Ok ja cu dopuniti racune gorivom da kraja 2010, ali zar ne vaze i stari iz 2009 ?
 
DusanA je napisao(la):
Potpuno nejasna stvar nam se desila danas u Pancevu, mom ocu su vratili racune za gorivo iz 2009. A ostalo mu sve uzeli (gorivo iz 2010, seme i djubrivo) :haha: Nista mi sada nije jasno. Ok ja cu dopuniti racune gorivom da kraja 2010, ali zar ne vaze i stari iz 2009 ?
da mu nisu vratili za refakciju? Za nju vaze samo racuni iz 2010
 
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede počinje da isplaćuje novac poljoprivrednicima, kako je i najavljivano, baš u vreme kada je i najpotrebniji. Za zahteve koji se odnose na regres za repromaterijal, a koji budu podneseni u prvom ovogodišnjem roku od 1. maja do 30. juna, Ministarstvo poljoprivrede kreće danas sa isplatom već od 15. maja, a sva sredstva će biti isplaćena do kraja jula 2010. godine.



Danas će od 15.maja početi isplata 14.000 dinara subvencije po hektaru registrovanim poljoprivrednicima, a na osnovu Uredbe o regresiranju ratarske i povrtarske proizvodnje u 2010., a "Prvo će se isplaćivati subvencije za površine koje su u marginalnim područjijma i na Kosovu, a najkasnije do 20. maja počeće isplata i poljoprivrednicima na ostalim područjima"
Novac će dobiti najpre oni koji su prvi podneli zahtev za subvenciju. "Novca ima i biće ga dovoljno za sve".

Isto tako, za sve poljoprivrednike koji budu podneli zahteve u drugom roku, od 1. septembra do 30. septembra novac će biti isplaćen do kraja oktobra 2010. godine.Ovih dana će takođe početi i isplata subvencija za kupovinu priključnih mašina i traktora i to najkasnije do 20. maja.Ove godine više od 300.000 gazdinstava obnovilo je registraciju, na osnovu koje mogu da konkurišu za sredstva od 14.000 dinara po hektaru za nabavku semena, djubriva i goriva.Ove godine više od 300.000 gazdinstava obnovilo je registraciju, na osnovu koje mogu da konkurišu za sredstva od 14.000 dinara po hektaru za nabavku semena, djubriva i goriva.

Tokom meseca maja počeli su da pristižu zahtevi za podsticaje i po uredbama koje se tiču vinogradarske, voćarske i stočarske proizvodnje, a odmah zatim i podsticaji za nabavku novih traktora i priključne mehanizacije, hladnjača, silosa kao i investicije u proizvodnju i preradu mleka i mesa. Isplate poljoprivrednicima po svim ovim uredbama će krenuti već u drugoj polovini maja prema dinamici podnšenja zahteva.
 
300 000 registrovanih gazdinstava sa pravom na subvencije-ne znam da lije ovo greška u tekstu ili dezinformacija
 
Zoran0230 je napisao(la):
300 000 registrovanih gazdinstava sa pravom na subvencije-ne znam da lije ovo greška u tekstu ili dezinformacija

Nemoguće! To je na primer 1000 sela po 300 gazdinstava sa pravom na subvencije. Kod mene u selu ima oko 1000 kuća, a "aktivnih" (profi) gazdinstava mislim da ima oko 50. :sta:
 
Zašto onda nisu izneli koliko od tih 300000 ima pravo na subvencije-ko god čita misliće kao i ja
 
Ja mislim da ta informacija neće biti objavljena iz razloga što je broj mali u odnosu na broj registrovanih gazdinstava i ne prelazi 20% i time bi otkrili koliko pomažu poljoprivredu
 
potpuno si u prauvu paorpaor:ppozdrav:Vrlo je bitno kiraj ako pise plaćeno cekom racun ne vazi :ppozdrav:
kiraj je napisao(la):
Za refakciju je bitno da ima fiskalni račun iz 2010 godine,a kako je plaćeno uopšte nije bitno.
paorpaor je napisao(la):
Ja sam predao brdo fiskalnih koji su placeni karticom i nema nikih problema. Kartica je isto platezno sredstvo kao i "kes".

Danas pocela isplata refakcije za naftu ::novac::
 
E moja poljoprivredo!citam u predhodnim postovima o kupovini goriva na kredit,to nazalost i ja radim NAZALOST cim smo do toga dosli e do mojega i rad i sve cena ide opet gore za nekih 4dinara po litru,ako se tako nastavi pocecemo da primenjujemo stare nacine obrade zemlje kao nasi stari :sjasi:
 
Broj onih koji ispunjavaju uslov za subvencije (PIO) ce znati tek posle 15. maja jer je dotle produzen rok za uplatu

Meshter,neće oni ni onda objaviti jer imaš i drugi rok(septembarski)-Objavom ovih podataka bi se otkrilo koliko im je novca potrebno da bi isplatili subvencije.Ta je suma jako mala pošto će biti malo korisnika,Ako bilo gde objave taj podatak u narednih 10 godina obavezno ga iznesi na forum.Kad se okreneš oko svoga mesta u kome živiš skontaćeš koliki je to procenat.Danas će od 15.maja početi isplata a to danas je 10 maj :haha:
 
danas i ja predao papire-račune za subvencije bez gužve, ja bio 200-ti ko predao zahtev
 
Nazad
Vrh