Subvencija za 2010 godinu

Za subvencije su mi uzeli orginal fiskalni i gotovinski racun (sa pecatom potpisom i BPG na poledjini)
a za refakciju kopiju sa pecatom potpisom i ISKOPIRANIM BPG na poledjini ( ne naknadno ispisanim BPG )
Post je spojen: [time]1273351427[/time]
_________________________________________________
Za racune pre 27 februara netreba gotovinski racun. Za refakciju NE primaju racune iz 2009 i iz tekuceg meseca
 
U trezoru Vrbas je tako kako je i mechter napisao:

- za subvenciju, za gorivo fotokopija fiskalnog + original gotovinski račun (pečat,potpis, BPG) posle 27 II 2010.
Pre 27 II 2010. samo fotokopija fiskalnog sa pečatom pitpisom i BPG-on.
Ako imate račune za gorivo iz 2009. godine onda se predaju originali sa pečatom pitpisom i BPG-om koji se mogu iskoristiti SAMO ZA REFAKCIJU.
Za veća poljoprivredna gazdinstva koja piseduju veliki broj fiskalnih računa za gorivo (200 - 300 komada ) traže da pored ispunjenog formulara za refakciju i sve fiskalne račune složene sabereš na kalkulatoru koji ima papirnu traku da bi mogli lakše da prate račune.
 
Sta treba da sadrzi gotovinski racun. Meni su na nekim pumpama u rubrici PIB pisali broj poljoprivrednog gazdinstva, a negde JMBG, Kako je pravilno, posto u gotovinskom pise i broj fiskalnog. I jos pitanje za nekog ko je bio u trezoru Vrbas, da li se i refakcija i subvencija predaju na istom salteru.
 
Bubiša,ono što si napisao velikim slovima nije tačno.Računi iz 2009.se mogu predati samo za SUBVENCIJU.
Post je spojen: [time]1273395393[/time]
_________________________________________________
oldtimer je napisao(la):
Od kad je to, iz tekuceg meseca:haha:
meni uzeli majske racune.....
Uzeli jesu,ali će ih isplatiti tek u junu.
 
Da li za refakciju priznaju račun za gorivo kupljeno na kredit?

Brat je podigao kredit u banki i kupio gorivo. Kad je predavao račune, za subvenciju su mu priznali taj račun (s tim što su ga vratili da iz banke donese neku potvrdu, ne znam sad kakvu, pitaću ga), ali za refakciju nisu. Rekli su mu da za refakciju priznaju samo račune gde je naznačeno da je plaćanje kešom.
 
Za refakciju je bitno da ima fiskalni račun iz 2010 godine,a kako je plaćeno uopšte nije bitno.
 
kiraj je napisao(la):
Za refakciju je bitno da ima fiskalni račun iz 2010 godine,a kako je plaćeno uopšte nije bitno.
Tačno, jer sam i ja predao račune od nafte koja je kupljena na kratkoročni kredit i primili su i za subvencije i za refakciju!
 
Ok, reći ću bratu. Njemu trezor u Vrbasu nije hteo da primi taj račun, a radi se o 1300l nafte.
 
@ kiraj

Izvinjavam se moja greška.Tačno je da se računi iz 2009. priznaju samo za SUBVENCIJU.

@ sanbo4

Predaju se na istom samo prvo ideš na proveru na šalteru na kome piše KONTROLA, tamo ti provere račune za gorivo i kada je sve u redu ideš na šalter za predaju dokumenata,gde primaju i subvenciju i refakciju.

@ dukej

Nije on jedini (mislim na tvog brata) svi koji su preko kredita uplatili naftu, u trezoru Vrbas nisu priznali račune za refakciju.
 
Nazad
Vrh