Subvencija za 2010 godinu

@ stiv
Ne radi se ovde ni o "hormonima" ni o poltronstvu već o zahvalnosti i podršci jednom čoveku koji se izdvaja iz mase i koji hoće da pomogne. A to kako bi i šta bi ministarstvo trebalo da radi je druga priča. Ti ih nateraj ako možeš da rade to što misliš da treba. A dok ih ti na to ne nateraš ostavi nam bar Radivoja.
 
Radivoj ne mora da iznese ni jednu uredbu na forumu ali je ipak to učinio-još ga salećemo sa raznim pitanjima na koje on nema odgovore-treba to izdržati.
 
Pa kad je bio tu ,što mu niste više tepali..nije on problem,..i ne treba on da bude ovde da bi nam davao informacije,već da bi učestvovao kao svaki drugi član...a ja vas pitam kako saznajete o uredbama,da li vam je sve jasno,da li se sa uredbama kasni,da li su neprecizne i zbunjujuće..i da li su svima dostupne....kako onaj koji nema internet..saznaće kad bude kasno.... ::lose::
 
Stiv,slažem se sa tobom da su uredbe nedorečene.Kako da budu dorečene kad nam ministarstvo vode ljudi koji pojma o poljoprivredi nemaju.
Velika novina je to što se planira da premiju dobijaju samo paori koji uplaćuju penziono i socijalno osiguranje iz poljoprivrede, a ne i takozvani hobi seljaci. Ova novina je uvedena jer je postalo očigledno da u mnogim domaćinstvima ima po pet ili šest registrovanih gazdinstava. Gazdistvo se prijavljuje na babe, dede, suporuge, decu, a samo jedan član domaćinstva uplaćuje penziono osiguranje. Na taj način oni koji obrađuju preko 100 hektara izdele gazdinstvo i uzimaju državne novce. Takođe, mnogo je doktora, advokata, vozača, ložača i inih koji rade u gradu, imaju nasleđene oranice daju ih u zakup i imaju pravo na državne premije jer su registrovali gazdinstva-citat iz saopštenja ministarstva poljoprivrede.
 
da li meni neko moze dati objasnjenje al ispravno,otvaram ove godine gazdinstvo prvi put i kazu mi da svi racuni fiskalni koje imam a stariji su od datuma kad je otvoreno gazdinstvo nece biti vazeci vec samo racuni posle datuma otvorenog gazdinstva,dal je ovo tacno :sta: :sta: :sta:
 
:zli: :udri: :zli: :udri: ::lose:: :zli: :udri: ::lose:: :udri: :zli: ::lose:: :udri: :udri: :zli: ::lose::
Post je spojen: [time]1269462752[/time]
_________________________________________________
koja glupost,npr.resis da radis zemlju pocnes ujesen sa psenicom itd....i kako da napravis gazdinstvo u 2009 kad se to radi u feb.-mart 2010 i sad sta sa tim racunima semena,nafte,djubre,prehrana u februaru :udri:
 
Nazad
Vrh