Subvencija za 2010 godinu

Prošle nedelje na sličnoj tribini u Bečeju je rečeno da od tog smanjivanja nema ništa :sta:
Možda članovi iz Bečeja koji su prisustvovali tribini znaju nešto više da kažu
 
A ono u vezi fiskalni račun uz fakturu koja glasi na ime nosioca ili člana poljoprivrednog gazdinstva ukoliko se roba kupuje na odloženo plaćanje vazi samo za robu kupljenu nakon donosenja uredbe? Sve sto je kupljeno pre tga potrebno je dostaviti samo fiskalni racun. Tako sam ja razumeo.Ispravite me ako gresim.
 
paorpaor je napisao(la):
Treba 6000,ovo je verovatno neka greska ili nestrucni novinar prepisivao. Uglavnom isto kao i prosle godine. Meni jos nije stigao ugovor iz ministarstva za drzavnu zemlju :udri: ,trebalo bi ove nedelje da zavrsim sa registracijom i krenemo sa setvom.
ni meni nešalju ugovor za državnu zemlju.šta su tebi rekli,dali će biti do kraja marta ili ne?
 
Ja sam izlicitirao jos u novembru,a rekli su da ce biti ove nedelje. Mada je Mitreski rekao da ce biti produzen rok do 15. aprila.
 
Za djubrivo je 9000,00 din da bi oni vratili 6000,00 din. Bilo je nekakvih najava da ce smanjiti, ali nista zvanicno nije objavljeno, a nabavka je krenula uveliko. Ako nesto ho :sta:ce ministarstvo da menja, moralo bi sto pre.
 
I sta je sada sa racun - otpremnicom, koje sam ja dobio jos u februaru... Sta ja sa njima da radim:haha: Jel to ide ili ne:haha:Zvanicne uredbe nema na sajtu ministarstva... :sta: :sta: :sta:
 
A zašto ne spominjete onu subvenciju za 1h obradivog zemljišta kod mene za 1h ob. zem. daju 26000 dinara, jel to ima kod vas ili samo sakupljate što više računa. :cao:
 
Golub je napisao(la):
A zašto ne spominjete onu subvenciju za 1h obradivog zemljišta kod mene za 1h ob. zem. daju 26000 dinara, jel to ima kod vas ili samo sakupljate što više računa. :cao:
Deder pojasni, kakva je to subvencija 26000/ha, jel to za ratarske kulture ?
 
Ovo je opšta zbrka!!!
Kad uzmem robu (seme suncokreta) za paritet sa dospećem 1.10.2010 da vratim 300 kg sunc.
dobijem fakturu na ime ,da li je ona važeća jer niko uz fakturu za sada ne izdaje fiskalni račun!!!
 
Iz preduzeca sa kojim radim secernu repu godinama dobila sam samo racun-otpremnicu, a nacin placanja je virman.
Danas smo razgovarali i oni kazu da po postojecim zakonima nisu u obavezi da imaju fiskalnu kasu.
Ko je tu lud?

P.S. Nece da mi napisu u nacin placanja kompenzacija posto mi svu repu sa PDV-om uplate na racun, a onda ja njima virmanom platim repromaterijal.
 
Mi pcelari odavno cekamo obecane subvencije po kosnici ali izgleda da ne interesujemo drzavni aparat pa ce mo cekati jos :pcelac:: ::jako_besan::
 
Evo pojašnjenja nejasnih stvari.

ПОЈАШЊЕЊЕ РАЧУНА​

Захтев из става 1. овог члана поднoси се истовремено за регресирање свих врста репроматеријала или сукцесивно за поједине врсте репроматеријала, и то:

1) од 1. маја до 30. јуна 2010. године;
2) од 1. септембра до 30. септембра 2010. године.

Уз захтев из става 1. овог члана подноси се:
Ово подносе они који робу плаћају готовином:
1) фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат у периоду од 1. октобра 2009. године до дана ступања на снагу ове уредбе, односно фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат од дана ступања на снагу ове уредбе до 30. септембра 2010. године и готовински рачун који гласи на име подносиоца захтева или
Ово подносе они који плаћају на одложено:
2) фискални исечак са назначеним одложеним плаћањем и оригинал или оверену копију фактуре која гласи на име подносиоца захтева, издате од 1. Октобра 2009. до 30. септембра 2010. године или
Ово подносе они који имају уговорену производњу са организатором производње(компензација):
3) оригинал или оверена копија фактуре и отпремнице које гласе на име подносиоца захтева са назнаком да се ради о компензацији, издате од 1. октобра 2009. до 30. септембра 2010.године.
Ово подносе подносиоци са Косова и Метохије:
Лица из члана 4. ове уредбе уз захтев из става 1. овог члана подносе оригинал рачун издат од 1. октобра 2009. до 30. септембра 2010. године.
Пољопривредници у систему ПДВ подносе један од горе поменутих доказа или само рачун:
Физичко лице - носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинства које се определило за обавезу плаћања пореза на додату вредност у складу са чланом 34. став 5. закона о порезу на додату вредност („службени гласник рс”, бр. 84/04, 86/04, 61/05 и 61/07) уз захтев из става 1. овог члана подноси рачуне из става 3. овог члана или оригинал рачун издат од 1. октобра 2009. до 30. септембра 2010. године.

III. УСЛОВИ И НАЧИН ОБНОВЕ РЕГИСТРАЦИЈЕ И ПРОМЕНА ПОДАТАКА У РЕГИСТРУ
Члан 10.
Носилац пољопривредног газдинства, које је уписано у Регистар, врши обнову регистрације пољопривредног газдинства у Регистру сваке године, у периоду од 1. фебруара до 31. марта.
Уз захтев за обнову регистрације Управи се достављају подаци о:
1) пољопривредним културама на пољопривредном земљишту које се односе на текућу годину;
2) врсти и бројном стању животиња и газдинствима на којима се животиње држе или узгајају;
3) члановима породичног пољопривредног газдинства;
4) промени земљишног поседа и основа коришћења пољопривредног земљишта (катастарска величина и катастарска култура, власништво, закуп и сл).
Ако после истека рока за обнову регистрације из става 1. овог члана дође до промене пољопривредне културе на пољопривредном земљишту, носилац пољопривредног газдинства дужан је да изврши исправку ових података до 30. априла текуће године.
Ако носилац пољопривредног газдинства после истека рока за обнову
регистрације из става 1. овог члана, али не касније од 30. септембра за текућу годину, достави уговор о закупу земљишта у државној својини, то земљиште ће се уписати у Регистар.
 
Nazad
Vrh