Subvencija za 2010 godinu

nije mi jasno zasto bi sada vestak smanjivali sa 9000 na 6000? pa ce onda od tih 6000 isplacivati 4000? ::lose::
nadam se da se to nije istina, jer su neki vec kupili i bacili vestak za 9000 ::novac::
sta onda odmah nisu rekli 6000 pa bi svi kupovali za taj iznos. :nono:
 
Ja sam cuo sa se nesto suska u vezi subvencija, cuo sam da ce se ove godine ukinuti subvencije na zemlju u zakupu.Kao sto su prosle godine doneli uredbu za penzionere posle zavrsene preregistracije gazdinsva, tako ce i ove godine negde u aprilu doneti uredbu i zemlju u zakupu.Da li neko zna nesto o tome?
 
Ja sam tako čuo da za zemlju uzeto u zakup biće subvencije a za zemlju uzeto bez naknade neće da bude ::namigivanje:: .
 
Ogy nije to nikakva nova preraspodela nego set informacija o uredbama koje su izašle,ništa novo ::lose::
Da bi promenili nešto iz uredbe treba da izađe nova uredba o izmenama i dopunama!
 
Pa sami iznose da je registraciju obnovilo samo 1/4 gazdinstava.Što bi ukidali bilo šta ako je uopšte nekog zdravog razuma i logike.....
 
Ministarstvo poljoprivrede apelovalo je danas na poljoprivrednike da ne kupuju robu i usluge od pravnih lica i zadruga koja ne izdaju fiskalne račune jer ukoliko nemaju račun neće moći da ostvare pravo na subvencije za nabavljeni repromaterijal. Ministarstvo je na terenu uočilo da pojedina pravna lica i zadruge ne izdaju fiskalne račune poljoprivrednicima za kupljeni repromaterijal, a prema Zakonu o porezu na dodatu vrednost, svako fizičko lice koje kupuje neko dobro ili uslugu mora da dobije fiskalni račun bez obzira na to da li kupuje dobra u gotovini ili na odloženo plaćanje, navedeno je u saopštenju.

Ministarstvo je zatražilo od poljoprivrednika da, ukoliko prilikom kupovine ne dobiju fiskalni račun, takav slučaj odmah prijave Poreskoj upravi, napominjući da svim pravnim licim i zadrugama koji ne izdaju fiskalne račune preti novčana kazna i zatvaranje objekata u skladu sa važećim zakonskim propisima.
Vlada Srbije je, kako se podseća, u februaru usvojila Uredbu za regresiranje repromaterijala za ratarsku i povrtarsku proizvodnju u 2010.godini gde je definisano da registrovana poljoprivredna gazdinstva-fizička lica imaju pravo na regres u iznosu od 14.000 po hektaru obradive površine.
Radi se o 4.000 dinara za seme, 4.000 dinara za gorivo i 6.000 dinara za mineralno djubrivo, s tim što je za mineralno djubrivo neophodno dostaviti 9.000 dinara računa kako bi se ostvario regres u visini od 6.000 dinara.
Da bi se ostvarila nadoknada za kupljeni repromaterijal po hektaru obradive površine, neophodno je pribaviti neki od sledećih vrsta računa - fiskalni račun uz gotovinski račun koji glasi na ime nosioca ili člana poljoprivrednog gazdinstva ukoliko se roba kupuje u gotovini.
Poljoprivrednici mogu dostaviti i fiskalni račun uz fakturu koja glasi na ime nosioca ili člana poljoprivrednog gazdinstva ukoliko se roba kupuje na odloženo plaćanje, račun ili fiskalni račun za lica koja su u sistemu PDV-a za kupljenu robu u gotovini ili na odloženo, i račun u slučaju kompenzacije sa jasno naznačenim načinom plaćanja „kompenzacija".
 
Treba 6000,ovo je verovatno neka greska ili nestrucni novinar prepisivao. Uglavnom isto kao i prosle godine. Meni jos nije stigao ugovor iz ministarstva za drzavnu zemlju :udri: ,trebalo bi ove nedelje da zavrsim sa registracijom i krenemo sa setvom.
 
Nigde nije bilo objavljeno da će da smanje potrebe računa sa 9000 na 6000 dinara , nego će da donesu izmenu uredbe u vezi računa od 9000 dinara i to su učinili tako što će da priznaju svaku vrstu računa :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh