Subvencija za 2010 godinu

Kod nas pišu na pumpi BPG ,ja tražio i čovek mi napisao.Kaže da njemu od gore nisu ništa rekli ni šta ni kako!!!
 
Ja sam kod nas na pumpu odneo potvrdu o registraciji i ovi to uneli u komp.Od sada svaki put sipao u auto,traktor,kantu ili bure,trazim i gotovinski racun bez problema.
 
Ko je uopste i spomenuo da je za dizel gorivo je potrebno pored fiskalnog i gotovinski racun?Koliko sam ja upucen to je potrebno samo za vestak i za seme.
 
Meni na NIS-ovoj pumpi dali gotovinski za sve, i upisali BPG broj umesto PIB-a, najnormalnije.... Mogu ti poslati na mejl da vidis. Inace sada je gledam upisao je u polje kupac - ime gnosioca gazdinstva i adresu, u sifru kupca - 000110, u PIB- broj 1, u adresu broj gazdinstva, i mesto je napisao mesto gde se vodi gazdinstvo. Objasnio mi je da drugacije ne moze jer je BPG broj jako dugacak, i kompjuter ga ne prihvata... E sada posto ja radim u jednoj firmi sa bas tim racunima, znam da se priznaje i da je rukom napisano.... Neki cas samo odstampaju, pa ti sam popunis. Ali moze i ovako, u redu je. Sve pise sto treba, nosioc gazdinstva, adresa, i broj, a to je ono sto je neophodno... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

E sada gotovinski treba za sve, ali sacekajmo da vidimo novu uredbu. Kazu da ce se nesto menjati u vezi racuna...

Kada stize nova uredba Radivoje:haha: :sta: :sta: :sta:
 
goxgi je napisao(la):
Meni na NIS-ovoj pumpi dali gotovinski za sve, i upisali BPG broj umesto PIB-a, najnormalnije.... Mogu ti poslati na mejl da vidis. Inace sada je gledam upisao je u polje kupac - ime gnosioca gazdinstva i adresu, u sifru kupca - 000110, u PIB- broj 1, u adresu broj gazdinstva, i mesto je napisao mesto gde se vodi gazdinstvo. Objasnio mi je da drugacije ne moze jer je BPG broj jako dugacak, i kompjuter ga ne prihvata... E sada posto ja radim u jednoj firmi sa bas tim racunima, znam da se priznaje i da je rukom napisano.... Neki cas samo odstampaju, pa ti sam popunis. Ali moze i ovako, u redu je. Sve pise sto treba, nosioc gazdinstva, adresa, i broj, a to je ono sto je neophodno... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

E sada gotovinski treba za sve, ali sacekajmo da vidimo novu uredbu. Kazu da ce se nesto menjati u vezi racuna...

Kada stize nova uredba Radivoje:haha: :sta: :sta: :sta:
Sumnjam da ćeš dobiti odgovor od radivoja, jer su ga par pametnih oterali....(što se kod nas kaže "došli divlji i oterali pitome")
 
goxgi je napisao(la):
Meni na NIS-ovoj pumpi dali gotovinski za sve, i upisali BPG broj umesto PIB-a, najnormalnije.... Mogu ti poslati na mejl da vidis. Inace sada je gledam upisao je u polje kupac - ime gnosioca gazdinstva i adresu, u sifru kupca - 000110, u PIB- broj 1, u adresu broj gazdinstva, i mesto je napisao mesto gde se vodi gazdinstvo. Objasnio mi je da drugacije ne moze jer je BPG broj jako dugacak, i kompjuter ga ne prihvata... E sada posto ja radim u jednoj firmi sa bas tim racunima, znam da se priznaje i da je rukom napisano.... Neki cas samo odstampaju, pa ti sam popunis. Ali moze i ovako, u redu je. Sve pise sto treba, nosioc gazdinstva, adresa, i broj, a to je ono sto je neophodno... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

E sada gotovinski treba za sve, ali sacekajmo da vidimo novu uredbu. Kazu da ce se nesto menjati u vezi racuna...

Kada stize nova uredba Radivoje:haha: :sta: :sta: :sta:
znaci onaj nota racun od nis-a koji je izpisan samo na ime kupca nevažeč ?
 
Pa društvo moje šta to bi u vestima?U EU se subvencije ukidaju postepeno od ove do 2014.godine tako da ih 2014. neće biti uopšte!!!
 
Danas na tribini u Backoj Palanci govorili pomocnik ministra poljoprivrede Momcilo Mitreski i direktor uprave za poljoprivredno zemljiste dr Zoran Jelicic. Prvi utisak,fini ljudi i cinimi se posteni,ali bez prave podrske izvan kabineta ministra dr Dragina.
Malo su govorili o ministarstvu u 2009 i planovima za 2010,ali nista spektakularno i nista sto se na ovom forumu vec nezna,a ponajvise zahvaljujuci gosn Nadlackom.
Najvaznije pitaje od strane paora je bilo kako pravdati vestak i seme za subvencije ako se ne placa kesom.
Gospoda iz ministarstva su preneli informaciju da se u cetvrtak menja uredba i da ce se popraviti i ta nedoumica i da ce vaziti apsolutno isti uslovi kao i prosle godine sto se tice racuna. Da pojednostavim,vazice kao i pre racun otpremnica kad se uzima na paritet(razmenu).
Jos jedna promena ce biti sto se tice 9000 za vestak. Ta se klauzula brise i vraca na,ja bih rekao,razumnih 6000. Znaci za vestak 6000,za seme 4000 i za gorivo 4000.
Bilo je tu i tamo po koje,slobodno mogu reci,glupavo pitanje na sta je uvek bio isti odgovor. Para ima koliko ima i one su obezbedjene za 14000 za subencionisanje repromaterijala i za vise nije bilo para. Ima jos nekih informacija,ali otm-potom.
Ako ovo cita gosn Nadlacki nek pozdravi pomenutu gospodu iz ministarstva jer smatram da se dosta trude da nama bude bolje,ali mi se cini da su pomalo usamljeni u okviru samo jednog ministrastva.
 
danas čuo da računi za naftu moraju biti odvojeni, posebno za subvenciju(4000din/ha) i posebno za refakciju(60l/ha)
više nevaže kopije računa!

šta znate o tome?
 
Ja bio u upravi za trezor i čuo kad je referent objašnjavao ovima ispred mene, da ne zaborave da fotokopiraju račune za naftu, zbog refakcije i da za refakciju netreba gotovinski račun već samo fiskalni!
 
Znaci svi uz pivo cekamo cetvrtak, pa da i nama malo osvane vedro jutro :ppozdrav:
Post je spojen: [time]среда, 17. март 2010. 02:07:42 MST[/time]
_________________________________________________
Takodje u obrascu za kupovinu mehanizacije nigde ne stoji da imamo pravo na samo jednu masinu. A sada kome ce sta da odobre videcemo.
 
Lord Ogy je napisao(la):
Znaci svi uz pivo cekamo cetvrtak, pa da i nama malo osvane vedro jutro :ppozdrav:
Post je spojen: [time]среда, 17. март 2010. 02:07:42 MST[/time]
_________________________________________________
Takodje u obrascu za kupovinu mehanizacije nigde ne stoji da imamo pravo na samo jednu masinu. A sada kome ce sta da odobre videcemo.
Piše da se može podneti samo jedan zahtev a nije ograničeno brojem mašina. Znači da se može podneti jedan zahtev, a za više mašina.Barem ja tako shvatam taj deo uredbe.
 
Pozdrav. Bio sam juce na sastanku kod nas u MZ. izmedju ostalog je bilo reci i o subvencijama. koliko sam ja shvatio od toga nema nista,receno je da se zahtevi primaju od 01.05-30.06 i da se zatim obradjuju i po tome zahtevi se u julu obrade u avgustu gospoda idu na godisnji znaci od septembra krece isplata. ako neko ima vise informacija neka napise.sto se tice 30% za masine za traktore, prskalice vucene preko 1000 litara, sejalice za direktnu setvu zahtevi se predaju u maju a za ostalo od 01.05-31.08 kada pocinje obrada zahteva pa ko upadne u sesir deda ZAHARIJA dobice a ko ne vise srece sledeci put. tako nama objasnise i nadam se da to nije tacno ali ko zna. :cao:
 
talianu je napisao(la):
Kako prvo kažeš nema ništa pa u drugoj rečenici isplata kreće u septembru!!!
Lipsi magarce dok trava naraste. nama sad treba pomoci da uradimo setvu kako valja, a do septembra se svasta moze desiti ko zna gde ce pare otici
 
Nazad
Vrh