Subvencija za 2010 godinu

Radivoje da li si čuo koja će se ministarstva ukinuti na jesen i da li je između toga i naše ministarstvo?Danas bilo na vestima da će se ukinuti pet ministarstava.
 
Dobra fora :haha:hajde gradjani radite posao Države za to ste plaćeni.......ima ih u klubu 100 p + koliko hoćeš,ali bože moj...... ::lose::
 
Ja sam isto nacuo da ministarstpo poljoprivrede dobija nogu iz vlade. Ponavljam ovo je ne proverena informacija. Navodno ce biti pripojeno finansijama ili ekonomiji.
 
Pa to bi bila žešća fora. Poljoprivreda je jedina privredna grana koja još koliko toliko radi u ovoj zemlji. Može se diskutovati o ministru i njegovom radu ali ukidanje celog ministarstva bi bio promašaj. Ali od ove vlade me više ništa ne može iznenaditi, mada ako se potrude, ko zna... možda i budem iznenađen.

Ima to i dobrih strana. Tako će i naš drug Rade imati pravo na subvencije :haha:
 
Ako tako bude bojim se da ce tu biti velikih problema da nebude kao u okruzenju ali iskreno se nadam da do toga nece doci jer poljoprivreda je jedina grana privrede koja je u plusu i koja ima buducnost. :ppozdrav:
 
mica967 je napisao(la):
Ako tako bude bojim se da ce tu biti velikih problema da nebude kao u okruzenju ali iskreno se nadam da do toga nece doci jer poljoprivreda je jedina grana privrede koja je u plusu i koja ima buducnost.
:ppozdrav:


Jos jednu godinu da cene psenice i kukuruza bude kao prosle godine nece nam pmoci ni subvencija :zli:
 
subvencije definitivno utiču na povećanje Arende i tu bi se trebalo nešto poduzeti jer će se time novac od subvencija rasporediti indirektno i na one kojima nije namenjen. Odnosno novac od subvencija će biti delom preusmeren na zakup zemljišta, a ne u razvoj savremene poljoprivredne proizvodnje kako je to predviđeno.
Post je spojen: [time]1268131354[/time]
_________________________________________________
mica967 je napisao(la):
Pa jednostavno zdravstveno nije uslov za dobijanje subvencija. :ppozdrav:
milanso je napisao(la):
Ne razumem ovo u vezi PIO, kako ne treba da se placa zdravstveno? Moze neko da pojasni. :D.
pogledaj www.agroinfo.in.rs/vesti310.html
 
agrosrce je napisao(la):
subvencije definitivno utiču na povećanje Arende i tu bi se trebalo nešto poduzeti jer će se time novac od subvencija rasporediti indirektno i na one kojima nije namenjen. Odnosno novac od subvencija će biti delom preusmeren na zakup zemljišta, a ne u razvoj savremene poljoprivredne proizvodnje kako je to predviđeno.
Post je spojen: [time]1268102554[/time]
_________________________________________________
mica967 je napisao(la):
Pa jednostavno zdravstveno nije uslov za dobijanje subvencija. :ppozdrav:
milanso je napisao(la):
Ne razumem ovo u vezi PIO, kako ne treba da se placa zdravstveno? Moze neko da pojasni. :D.
pogledaj www.agroinfo.in.rs/vesti310.html

Upravo tako nema čoveka ovih dana da ne spominje subvencije i davanje istih za arendu.Ovo postaje ludilo na tržištu samo ne znam gde smo mi tu.I dalje tvrdim da je država trebala ili treba da obezbedi nama mlađima zemlju za obradu i da ne zavisimo toliko od privatvih zakupodavaca a samim tim bi se i povećala odnosno smanjila konkurencija za zemljom pa bi i ti arendaši smanjili malo gas sa podizanjem arende.
 
Ljudi jel pise u uredbi negde zdravstveno osiguranje :zli: NE PISE
Zdravstveno osiguranje i ove godine kao i do sada morate platiti ako zelite da vam overe knjizicu ali NEMA VEZE SA SUBVENCIJAMA MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE.

PUNCTUM
Post je spojen: [time]уторак, 09. март 2010. 06:10:07 MST[/time]
_________________________________________________
Naravno, oni koji daju zemlju u arendu teze da uzmu sto vise. Ocekivati da poljoprivredna inspekcija odradi ceo posao je iluzorno. Mi imamo oko 250 poljoprivrednih inspektora od cega su svega oko 100 za zemljiste i slicne rabote ostalo su fitosanitarci. Moj mestanin, inspektor Aca pokriva Backu i Srem ::lose:: ne moze on ici od njive do njive da vidi ko ne radi a uzima subvencije...u krajnjem slucaju onaj koji radi zemlju i ostvari subvenciju ali je dobrovoljno preda vlasniku.... Imate li neki predlog da izkristalisemo stav oko ovoga pa da ga prosledim na ctenije u kabinet.

@ Zrenjaninac

Ne citam i ne verujem novinama, ja sam na svojoj kozi osetio sta znaci kad kazes jedno a oni napisu sasvim drugo a ja posle treba Bogu i ljudima da objasnjavam da to nije tako. A da ne pricam o svadji posle emisije sa tim cika Zaharija...cika Zaharije je samo cutao dok su one njegovi mladi bili besni jer nisam rekao ono sto su oni hteli da cuju mada su me pet puta prekidali i "navodili" da kazem nesto "senzacionalno".

Da danas zacinjem dete, verovatno bi bilo novinar jer mi ih je pun k..... :zli:

Izvinjavam se svima na vulgarnosti i izvinjavam se nekolicini casnih novinara
 
Da li može gospodin Radivoj ili neko drugi da mi protumači član 3 iz uredbe "o uslovima i načinu regresiranju sredstava za regresiranje repromaterijala za ratarsku proizvodnju za 2010. godinu." izašlu 22.02.2010?
 
nebojsa je napisao(la):
Pa to bi bila žešća fora. Poljoprivreda je jedina privredna grana koja još koliko toliko radi u ovoj zemlji. Može se diskutovati o ministru i njegovom radu ali ukidanje celog ministarstva bi bio promašaj. Ali od ove vlade me više ništa ne može iznenaditi, mada ako se potrude, ko zna... možda i budem iznenađen.

Ima to i dobrih strana. Tako će i naš drug Rade imati pravo na subvencije :haha:

Nema ukidanja...ako bude bilo sta bice spajanja dva ili vise ministarstava u jedno. MISLIM KAKO MOZE NEKO UKINUTI MINISTARSTVO NADLEZNO ZA POSLOVE POLJOPRIVREDE U SRBIJI. Suska se o spajanju sa ministarstvom zastite zivotne sredine i prostornog planiranja ali su to jos uvek glasine sa hodnika.

Eh Nebojsa tada bih se ja povukao (kao Napoleon ispred Moskve) u svoje lepe Gospodjince... ne biste me valjda izbacili tada sa foruma :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1268121379[/time]
_________________________________________________
boomsyte je napisao(la):
@ radivoje
Dali je nesto izaslo za jagodu i borovnicu. Unapred zahvalan.
pozz

Bice za jagode posebna uredba ali ne pre maja jer se sade u avgustu, za ostale jegodicaste vrste treba da izadje uredba o podizanju visegodisnjih zasada (mozda i u cetvrtak).

:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1268150811[/time]
_________________________________________________
baca je napisao(la):
Da li može gospodin Radivoj ili neko drugi da mi protumači član 3 iz uredbe "o uslovima i načinu regresiranju sredstava za regresiranje repromaterijala za ratarsku proizvodnju za 2010. godinu." izašlu 22.02.2010?

Члан 3.
Одредбе члана 2. став 1. тачка 2) не примењују се на физичко лице - носиоца комерцијалног породичног пољопривредног газдинства, које на дан 31. децембра 2008. године и надаље има пребивалиште, као и површине за ратарску и повртарску производњу до 5 ha на територији општине која припада подручју са отежаним условима рада у пољопривреди, у складу са Правилником о одређивању подручја са отежаним условима рада у пољопривреди („Службени гласник РС”, број 3/10).


Da, svi oni koji imaju prebivaliste i površine na teritoriji marginalnog podrucja i imaju manje od 5ha ne moraju da budu osiguranici kod Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje poljoprivrednika. Oni koji imaju preko 5 ha moraju biti osiguranici kod Fonda.
Spisak marginalnih opstina mozete videti na sajtu ministarstva poljoprivrede http://www.minpolj.sr.gov.yu/postavljen/125/4827010.0063.2-1.pdf i dopuna Pravilnika http://www.minpolj.sr.gov.yu/postavljen/125/4827010.0063.4-1.pdf

:ppozdrav:
 
@ radivoj
Primetiosam da vecinu uredba koje spominjete uzlaze cetvrtkom , sto nije u skladu sa nasim mentalitetom :haha: :haha: sluzbenice na salterima vicu dodji u petak , sledeci petak , direktori zadruga kad pitas za pare u petak ili sledeci petak :haha: :haha: :haha: jedino ovaj sto ja sa njim poslujem kaze da pare stizu u ponedeljak :haha: :haha: drzise toga jer veruje da ako placa ponedeljkom morace da placa cele nedelje , tako da ........ :haha: :haha: :haha:
 
Radivoje hvala ti što objavljuješ korisne informacije na ovom forumu, jer da tebe nema sve ovo bi bilo spesipanje iz šupljeg u prazno...BRAVO ZA RADIVOJA!!! ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::pozdrav!!
 
@ radivije

Jagode se sade u junu i julu, a ja sam zahtev predavao najkasnije do 10 aprila bar je tako bilo do sada :sta:
pozz i hvala na obavestenju
 
Problem fiktivnog zakupa trba resiti na isti nacin kako je resen 2008 god problem sa zakupom zemlje od pravnih lica nama subvencija i kraj. I sada podignuti subvencije na 20.000 din po ha na vlasnistvo i zakup od drzave. Neka ko moze uz pomoc tih para povecava svoj posed.
 
Onda će opet biti nepravda, jer ima slučajeva da ljudi rade 5-10 ha svoje zemlje i 50-60ha i više arende!
 
Nazad
Vrh