Subvencija za 2010 godinu

Radivoje hvala za uredbu koju si postavio pre ako saznas nesto novo bicu ti zahvalan ai kolege nadam se da nas opet blagovremeno uputis. :cao: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267911396[/time]
_________________________________________________
ljudi jedno pitanje kotacno zna neka odgovori molim vas bez nagadjanja? :bravo:
ako uzmes zemlju u zakup a bavis se samo poljoprivredom i od toga zivis nemas drugih primanja,na sebi nemas zemlje znaci sve ti je u zakupu primera radi.dali mozes da pocnes da uplacujes PIO tj penzijsko invalidsko osiguranje za sebe ako nemas zemlje na sebi.Posto ako nemozes da uplatis PIO znaci nema ni podsticaja :cao: unapred hvala svima :cao: :cao:
 
dalibor79 je napisao(la):
Radivoje hvala za uredbu koju si postavio pre ako saznas nesto novo bicu ti zahvalan ai kolege nadam se da nas opet blagovremeno uputis. :cao: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267882596[/time]
_________________________________________________
ljudi jedno pitanje kotacno zna neka odgovori molim vas bez nagadjanja? :bravo:
ako uzmes zemlju u zakup a bavis se samo poljoprivredom i od toga zivis nemas drugih primanja,na sebi nemas zemlje znaci sve ti je u zakupu primera radi.dali mozes da pocnes da uplacujes PIO tj penzijsko invalidsko osiguranje za sebe ako nemas zemlje na sebi.Posto ako nemozes da uplatis PIO znaci nema ni podsticaja :cao: unapred hvala svima :cao: :cao:
Mozes da uplacujes PIO bez problema. Ako imas ugovor o zakupu a nemas zemlje na sebe onda ce ti taj ugovor o zakupu biti osnov osiguranja. Naravno pored toga treba da budes i nosioc gazdinstva.
 
Da li neko ima sveze informacie u vezi robe uzete na paritet (za suncokret ili slicno),jer ovi nasi iz trezora sire price (da li svesno ili nesvesno) da ce se za ostvarivanje subvencija prihvatiti samo fiskalni racuni ili na drugi nacin (verovatno nalog iz banke)DA JE SVE VEC PLACENO! Ljudi se boje da im ove godine nece priznati papire koje im budu davale zadruge tj.meni su prosle godine transformisali paritet u vrednost dinara,sa datumom kada treba da izmirim dug(15 septembra),to sam predao bez problema pocetkom Maja meseca 2009 i otvario pravo na sbven.Posebno bih molio gospo.Radivoja ako moze da kaze nesto vise o ovome.
 
Ok, dragi moji, ovaj skromi clan onog aljkavog, smrljavog, neorganizovanog i glupavog drustva :D zeli da vam saopsti sledece:

Da, sprema se izmena uredbe o regresiranju repromaterijala a izmene su sledece:
Korisnici invalidske penzije ostvarene po osnovu poljoprivredne delatnosti ce steci pravo na regresiranje repromaterijala.
Uvazavace se: ukoliko neko kupi repromaterijal za keš (fiskalni isečak+gotovinski račun na ime), fiskalni isečak na poček+račun na ime na odloženo plaćanje, ili račun+otpremnica za one koji uzimaju repromaterijal na paritetnu razmenu (kompenzacija).
Za one koji su u PDV, dovoljan je original račun za nabavljeni repromaterijal.

Dakle..kao sto sam ranije rekao, treba da pocne sezona poslova pa neki zluradi i besposleni nece imati vremena da ovde plasiraju glasine koje su culi na cosku od baba Tinke.

Pozdrav svima :ppozdrav:
 
Hvala lepo za brzu informaciju :ppozdrav: . Ja sam čuo od baba Tinke da nama subvencije za zemlju uzeto u zakup od fizičkih lica . :sta: :haha:
 
Izvini Radivoje,ali ja opet ne vidim,da li ima izmene za nas u PIO,u vezi fiskalnih racuna robe uzete na paritet?Spomenuo si promenu uredbe vezano za penzionere....... :ppozdrav:
 
šandor je napisao(la):
Hvala lepo za brzu informaciju :ppozdrav: . Ja sam čuo od baba Tinke da nama subvencije za zemlju uzeto u zakup od fizičkih lica . :sta: :haha:
Radivoje o ovome se puno govori i kakav je stav ministarstva po tom pitanju :ppozdrav:
 
šandor je napisao(la):
Hvala lepo za brzu informaciju :ppozdrav: . Ja sam čuo od baba Tinke da nama subvencije za zemlju uzeto u zakup od fizičkih lica . :sta: :haha:

Baba Tinki vezati serpu na rep i povijati je niz sokak da svi glede...... matora pa laze ccccc ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1268019658[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
Hvala Nadlački :ppozdrav:
A da li ima nekih reči o smanjivanju iznosa onih 9000 da bi dobili 6000din za đubre

Koliko zasad, nema ::lose::
Post je spojen: [time]1268048840[/time]
_________________________________________________
Farmer Bob je napisao(la):
Izvini Radivoje,ali ja opet ne vidim,da li ima izmene za nas u PIO,u vezi fiskalnih racuna robe uzete na paritet?Spomenuo si promenu uredbe vezano za penzionere....... :ppozdrav:

Dragi Bobe,
Ako uzimas za kes: fiskalni isecak na kom pise gotovina+ gotovinski racun na tvoje ime
Ako uzimas na odlozeno placanje: fiskalni isecak na kom pise cek+ racun sa odlozenim placanjem na tvoje ime
ili ako uzimas na paritet: racun+otpremnica...kao i lane.

Pozdrav

PS: Kaki smo lepi na onoj slici...ki upisani :haha: :haha: :haha: (nasu sliku nadneses nad mleko i ono se ukiseli :haha: :haha: :haha: )
 
Znaci moci ce racun - otpremnica kao prosle godine... Super, jer to sam dobio, to i imam... Nadam se da je to jedno, jer koliko sam video Radivoj je napisao racun + otpremnica. Meni je to prosle godine bilo sve na jednom listu A4 formata, kompjuterski odstampano, pisalo je racun - otpremnica...

Jel to to, Radivoje:haha:

Konacno lepe vesti... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :bravo: :bravo: :bravo:
 
goxgi je napisao(la):
Znaci moci ce racun - otpremnica kao prosle godine... Super, jer to sam dobio, to i imam... Nadam se da je to jedno, jer koliko sam video Radivoj je napisao racun + otpremnica. Meni je to prosle godine bilo sve na jednom listu A4 formata, kompjuterski odstampano, pisalo je racun - otpremnica...

Jel to to, Radivoje:haha:



Konacno lepe vesti... ::svaka cast::

Jeste, nemas brige :D
Neko napravi na jednom papiru racun-otpremnicu, a neko na dva (racun i otpremnica)
U svakom slucaju prolazi i jedno i drugo ::svaka cast::
 
šandor je napisao(la):
G. Radivoj je "sredio" da priznaju sve račune ::namigivanje::

Pa nije bas tako nista ja nisam sredio... ali ima nas nekoliko u ministarstvu koji glumimo onu asocijaciju poljoprivrednika koja nam nedostaje. Mene direktor uprave za zemljiste zove Vox populi :osmeh:
 
Vox populi (ne znam da li sam bas ispravno napisao na latinskom) a znaci "glas naroda".
 
Nazad
Vrh