Subvencija za 2010 godinu

Chatarak je napisao(la):
Problem fiktivnog zakupa trba resiti na isti nacin kako je resen 2008 god problem sa zakupom zemlje od pravnih lica nama subvencija i kraj. I sada podignuti subvencije na 20.000 din po ha na vlasnistvo i zakup od drzave. Neka ko moze uz pomoc tih para povecava svoj posed.

A šta je sa stvarnim zakupom onda?
 
mims je napisao(la):
Chatarak je napisao(la):
Problem fiktivnog zakupa trba resiti na isti nacin kako je resen 2008 god problem sa zakupom zemlje od pravnih lica nama subvencija i kraj. I sada podignuti subvencije na 20.000 din po ha na vlasnistvo i zakup od drzave. Neka ko moze uz pomoc tih para povecava svoj posed.

A šta je sa stvarnim zakupom onda?


Koliko bi onda kostao Ha zemlje ?
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Ljudi jel pise u uredbi negde zdravstveno osiguranje :zli: NE PISE
Zdravstveno osiguranje i ove godine kao i do sada morate platiti ako zelite da vam overe knjizicu ali NEMA VEZE SA SUBVENCIJAMA MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE.
Nigde ne pise ni da racuni moraju da budu od datuma registracije gazdinstva, pa izgleda da ipak moraju, tako da...
 
Radivoje,ja mislim da bi država morala malo da se umeša u problematiku zakup
Doneti zakon o parlogu,mada mislim da je bilo reči ranijih godina
Država da odredi cenu arende
ugovor između zainteresovanih strana da se overi u trezoru ili...
Ukoliko vlasnik ne želi da da zemlju u zakup bez subvencija onda je mora obrađivati-ako ne zakonom o parlogu odrediti ozbiljnije kazne
Mislim da će se na taj način problem smanjiti-u međuvremenu ga usavršiti i to je to :ppozdrav:
 
I mislis da onda nece bit takvih koji ce dati pored ugovora jos 100 eura, samo da dobiju zemlju? :sta:
 
milanso je napisao(la):
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Ljudi jel pise u uredbi negde zdravstveno osiguranje :zli: NE PISE
Zdravstveno osiguranje i ove godine kao i do sada morate platiti ako zelite da vam overe knjizicu ali NEMA VEZE SA SUBVENCIJAMA MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE.
Nigde ne pise ni da racuni moraju da budu od datuma registracije gazdinstva, pa izgleda da ipak moraju, tako da...

Kakvi racuni od datuma registracije :sta: :sta: :sta:
 
Taj što ima da da još 100E pored dogovorenog ne bi dobijao subvencije da se ja pitam-zna se ko su ti a normalni poljoprivrednici ne bi dali jer se ne bi uklopili
Pisao sam ja i u drugoj temi-i tome ima leka
 
Ajde dođi onda u Adu kad si tako pametan pa probaj da uzmeš zemlju u arendu!
 
Slažem se mityoo ! I u Srbobranu je takva situacija. Privreda ne radi i onda svako se bavi poljoprivredom da bi preživeo. I ne pita se cena arende, ako ja ne uzmem uzeće je neko drugi jer je igrača mnogo.

Ponavljam, problem zakupa sa subvencijama ne treba povezivati, to i onako određuje zakon ponude i potražnje. Da niko ne pristane da plati i deo subvencija uz arendu ne bi zakupodavci više ni tražili te novce. Ali problem je što uvek nekog ima da to plati. Gde oni nalaze svoju računicu mene ne zanima, ako pogreše propašće (jer su velike brojke u igri) a ako ne - napredovaće. I ne vidim kakve veze tu država ima sa tim što neki tamo Pera, Mika nalazi računicu da plati veliku arendu da bi došao do zemlje.

Ne znam kakvo je stanje kod vas, ali ovde kod mene smešno deluju te priče o parlogu, jednostavno toga nema. Ako i ima to je zanemarljivo i uglavnom ne od arendaša već od aljkavih gazda.
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
milanso je napisao(la):
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Ljudi jel pise u uredbi negde zdravstveno osiguranje :zli: NE PISE
Zdravstveno osiguranje i ove godine kao i do sada morate platiti ako zelite da vam overe knjizicu ali NEMA VEZE SA SUBVENCIJAMA MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE.
Nigde ne pise ni da racuni moraju da budu od datuma registracije gazdinstva, pa izgleda da ipak moraju, tako da...

Kakvi racuni od datuma registracije :sta: :sta: :sta:
Znaci ove iz trezora da ne shvatam ozbiljno. Rece neko u temi da su mu u trezoru rekli da ce vaziti samo racuni od datuma registracije gazdinstva, a neko ove godine prvi put otvara gazdinstvo.
 
milanso je napisao(la):
Znaci ove iz trezora da ne shvatam ozbiljno. Rece neko u temi da su mu u trezoru rekli da ce vaziti samo racuni od datuma registracije gazdinstva, a neko ove godine prvi put otvara gazdinstvo.

Aham, sad sam skontao u cemu je poenta... NE ZNAM, provericu sutra pa ti javljam.
 
Za novoupisana gazdinstva racuni vaze SAMO od datuma registracije kako za subvencije tako i za regakciju. Takvo je programsko resenje ::lose::
 
A da li ce racuni od dizela za refakciju akcize vaziti od istog datuma kao i za regres repromaterijala (01.10.2009.) ili od 01.01.2010 ?
 
ako sam ja shvatio dobro za racune da vaze za nove prijavljene(prvi put) od datuma registracije,koja glupost,kako je mogao taj(moja zena) da napravi ugovor u oktobru 2009 za psenicu kad se ugovori prave pocetkom naredne godine(2010) i sad imam racuna za 20 jutara i vise i po ovom mogu da ih bacim jer je neko tako smislio, :zli: :udri: :zli: :udri:
 
Chatarak je napisao(la):
Za novoupisana gazdinstva racuni vaze SAMO od datuma registracije kako za subvencije tako i za regakciju. Takvo je programsko resenje ::lose::
danger je napisao(la):
ako sam ja shvatio dobro za racune da vaze za nove prijavljene(prvi put) od datuma registracije,koja glupost,kako je mogao taj(moja zena) da napravi ugovor u oktobru 2009 za psenicu kad se ugovori prave pocetkom naredne godine(2010) i sad imam racuna za 20 jutara i vise i po ovom mogu da ih bacim jer je neko tako smislio, :zli: :udri: :zli: :udri:
Ja u ovo ne verujem... Mislim da je to samo rekla-kazala! Zašto nebi važili računi od ranije?
Post je spojen: [time]1268201055[/time]
_________________________________________________
Zoran0230 je napisao(la):
Mityo-da li si ti pročitao post-ja sam na prethodnoj stranici izneo samo predlog kako bi moglo da se reši pitanje zakupa a zadnji moj post je samo odgovor -ne znam zbog čega uvrede-čime sam te uvredio
http://www.hellovibracije.rs/bendovi/195-mbc/
Nisam primetio da sam vređao, nego je po tvom ispalo da sam ja glup što dajem pola subvencije! U Adi nećeš dobiti zemlje u arendu ni za pod nokat, ako ne platiš pola subvencije! Parlog zaboravi, toga u ađanskom ataru NEMA!
 
citam i vidim da svudda je isto i nevalja.Svuda ima po neeki Almex,Kostic,Ciric,kod nas Markovic koji pokupe svu drazavnu zemlju i to je plate(navodno) toliko da mi svi ostali paori samo zevamo...Onda se javlja problem izmedju sitnijih paora i krupnijih zbog manjka zemlje,tako dok se ja bunim zasto da ti platim 150 e.po kj. i da ti neuzmem subvenciju ovaj dodje plati i nepita...Tako da ce da se mi mali ugasiti kad tad pitanje je vremena...
 
danger je napisao(la):
ako sam ja shvatio dobro za racune da vaze za nove prijavljene(prvi put) od datuma registracije,koja glupost,kako je mogao taj(moja zena) da napravi ugovor u oktobru 2009 za psenicu kad se ugovori prave pocetkom naredne godine(2010) i sad imam racuna za 20 jutara i vise i po ovom mogu da ih bacim jer je neko tako smislio, :zli: :udri: :zli: :udri:
Nisi Ti jedini, ovi novi svi će biti PREVARENI ako su već kupili seme pšenice, kukuruza... ili posejali pšenicu (ako im traktor troši gorivo koji su već kupili), da ne pričam o veštaku koji su bacili pod pšenicu ili zaorali (za to im je isto trebalo goriva)...
U Bečeju iz trezora isto imam info da ti računi pre 1. registracije NEĆE važiti. :udri:
U čijem bi interesu bilo da i ovo promene?
 
Nazad
Vrh