Subvencija za 2010 godinu

Samo jos jedno pitanje za Radivoja, a to je: da li je potrebno platiti i zdravstveno za 2009-tu, ili samo PIO. Koliko sam skontao iz uredbe, treba samo PIO, i pio sam i platio... Eto samo jos to me zanima. Znam da prosle godine nije trebalo zdravstveno, a koliko vidim ni ove godine ga nema u uredbi... :sta: :sta: :sta:
 
Evo moj buduci kolega Lala iz Banata je rekao tacnu stvar :D, ta bice od njega neki djavo ::svaka cast::
 
za gospodina nadlackog kod mene uselu dosta se prave fiktivni ugovori o zakupu kao ioni sto imaju vise od 100ha dele zemlju na vise lica kako ce min na to reagovati i ja razmisljam o tome posto sam hobi poljoprivrednik
 
po meni subvencija treba da bude po ha bez obzira kome ha pripada pa ako nema svima 14000hilj neka bude kolko moze ovako smo se podelili na one koji dobijaju i oni koji ne dobijaju subvenciju i ha one koji se dovijaju na razne nacine da je dobiju
 
adamov zoran je napisao(la):
po meni subvencija treba da bude po ha bez obzira kome ha pripada pa ako nema svima 14000hilj neka bude kolko moze ovako smo se podelili na one koji dobijaju i oni koji ne dobijaju subvenciju i ha one koji se dovijaju na razne nacine da je dobiju
Znas li sta znaci rec SUBVENCIJA , mozda ovo treba da napises u nekoj drugoj temi
Post je spojen: [time]1268078747[/time]
_________________________________________________
mi se borimo da pomoc u vidu subvencia ode u ruke ljudi kome je namenjeno
 
adamov zoran je napisao(la):
za gospodina nadlackog kod mene uselu dosta se prave fiktivni ugovori o zakupu kao ioni sto imaju vise od 100ha dele zemlju na vise lica kako ce min na to reagovati i ja razmisljam o tome posto sam hobi poljoprivrednik

Kako god da ti odgovorim nece biti dobro te vas necu udostojiti odgovora.

Da, i ja sam zaposlen i radim zemlju i ne dobijam subvenciju...ali definitivno ne mrzim i ne osudjujem one koji je dobijaju.
I ne smatram sebe hobistom, ma kako to drugi zvali, zivim i razmiljam pozitivno i zato, pitaj sve na forumu koji me znaju licno, nemam one namgrgodjene bore oko ociju i uvek sam nasmejan :osmeh:

:cao:
Post je spojen: [time]1268080134[/time]
_________________________________________________
Zoran0230 je napisao(la):
Ali se dešava suprotno

na primer....... kome:haha:
 
Ne razumem ovo u vezi PIO, kako ne treba da se placa zdravstveno? Moze neko da pojasni. :D.
 
U ovakvoj situaciji kada se prave fiktivni ugovori o zakupu, najvise se sa pravom ljute posteni penzioneri nosioci PG,da oni osim refakcije nemaju druge pomoci za svoju zemlju, dok se po nasim selima napravilo po nekoliko gazdinstava koja trenutno imaju od 50 do 100 ha. Nasa sredina je mala i ljudi znaju ko svaku od njiva obradjuje. Prosecna povrsina kod nas je 5.5 ha po gazdinstvu. Pitam da li je ceo registar i subvencije zamisljen da poljoprivrednike deli na postene i one druge. Da li je sve na prodaju .....
 
Planiraju se odredjene mere za penzionere koji svoju zemlju daju u zakup ali jos ne znam dovoljno o tome da bih pisao ovde. Kad budem saznao napisacu.

:cao:
 
Greška je što se dozvoljava više registrovanih gazinstava iz jedne kuće,a samim tim imamo nekog ko dobija subvencije na 200-1000h zemlje, a po uredbi je 100h-prave se slepci ovi iz ministarstva ::lose::
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Ali se dešava suprotno

na primer....... kome:haha:
Kod nas naprimer vlasnici zemlje, koji istu izdaju u arendu, ucenjuju i traže subvencije za sebe!
Za taj problem bi bilo dobro pronaći neko rešenje!
Samo nemoj neko da mi kaže da je rešenje da takvu zemlju ne uzmem u arendu, jer ima ljudi koji na kablovskoj tv oglašavaju da uzimaju zemlju u arendu, i da daju pola subvencije, a za zemlju je neviđena otimačina!
 
stiv je napisao(la):
Greška je što se dozvoljava više registrovanih gazinstava iz jedne kuće,a samim tim imamo nekog ko dobija subvencije na 200-1000h zemlje, a po uredbi je 100h-prave se slepci ovi iz ministarstva ::lose::

Posto inspektora ima malo ne mogu sve da vide sami, a ti ne budi slepac, kao mi iz ministarstva, pa prijavi pod punim imenom i prezimenom onoga ko pravi fiktivne ugovore a onda ce inpektori da odrade svoj deo posla. Ja licno ne znam nikog, niti imam dokaze da je to neko uradio te necu nikog ni prijaviti.
 
Nazad
Vrh