Subvencija za 2010 godinu

Registrovali smo novo gazdinstvo u februaru ove godine, i poceli placati PIO. Dali će nam u ovom slučaju prhivatiti račun od jeseni? Nešto su rekli u trezoru, da u obzir dolaze samo računi sa datumom vecim od registracije gazdinstva. Jel čuo još neko nešto o tome?
 
Neće imenjače,vidiš da ima dosta već registrovanih a tek je početak marta-pa moraju na neki način da smanje broj na sumu novca koju imaju
 
HAHA , PA DA IZMENA ,UMESTO 9000 DIN ZA VESTACKO DJUBRIVO BICE POTREBNO 12000 DIN DA BI SE DOBILO 6000.
 
Ovo menjanje uredbe je samo dokaz da su ljudi iz ministarstva izgubljeni kao burek u svemiru i da se u svoj posao uopste ne razumeju. Da li da se prijavljujem na PIO, koji ce racuni vaziti, to niko ne zna.
 
kroky je napisao(la):
Registrovali smo novo gazdinstvo u februaru ove godine, i poceli placati PIO. Dali će nam u ovom slučaju prhivatiti račun od jeseni? Nešto su rekli u trezoru, da u obzir dolaze samo računi sa datumom vecim od registracije gazdinstva. Jel čuo još neko nešto o tome?
Vazice ti racuni od datuma registracije :cao:
 
Para ima za određen broj korisnika,koliko-sve će oni znati posle 31 marta.
Ukoliko ima više registrovanih nego što su oni planirali očekujte nove uredbe ili će se čekati povraćaj novca,zavisi koja im varijanta u tom momentu bude odgovarala.Oni se vrlo dobro razumeju u svoj osao ali ne u našu korist već u korist manje grupe ljudi i normalno u sopstvenu korist
Tvoje je da odlučiš da li ćeš se prijaviti-ako imaš novaca ti se prijavi pa ćeš videti šta će se dalje dešavati
Ja neću nikoga da prijavljujem a vas molim da se prijavljujete u što većem broju pa se posle vratite i pročitajte moje postove pošto sam nekima dosadio jer širim neke pesimističke ideje ali ja ne vidim ništa dobro u svemu ovome,ako neko vidi neka mi javi :spavam:
 
paorpaor je napisao(la):
Uredba o uslovima i načinu korišćenja sredstava za regresiranje repromaterijala za ratarstvo i povrtarstvo, na osnovu koje nosilac komercijalnog porodičnog gazdinstva i osiguranik u Republičkom fondu za penziono osiguranje stiče pravo na iznos od 14.000 dinara po hektaru, biće uskoro izmenjena.Kako je za „AgroServis” izjavio ministar za poljoprivredu dr Saša Dragin, poljoprivrednici neće biti obavezni da za regres mineralnog đubriva dostave fiskalne račune u iznosu od 9.000 dinara, kako sada piše, da bi ostvarili pravo na 6.000 dinara. Inače, uz račune za deklarisano seme ratarima pripadaju 4.000 dinara, kao i za dizel gorivo.
aljkavo, šmljavo,neorganizovano i glupavo društvo.
 
mica967 je napisao(la):
kroky je napisao(la):
Registrovali smo novo gazdinstvo u februaru ove godine, i poceli placati PIO. Dali će nam u ovom slučaju prhivatiti račun od jeseni? Nešto su rekli u trezoru, da u obzir dolaze samo računi sa datumom vecim od registracije gazdinstva. Jel čuo još neko nešto o tome?
Vazice ti racuni od datuma registracije :cao:
Prošle godine su priznavali račune od 01.01. iako si se naknadno registrovao, za ovu neznam, možda zna Radivoj :sta:
 
sad da ih pitas, što se doneli onako pa promenili i šta se to tako spektakularno desilo pa menjate?
bilo bi:
"mi smo mislili..."
niste vi ništa mislili!!
 
Kazu "...ovaj kriterijum nece smanjiti broj korisnika..." :sta: :sta: :sta:

Pa sto onda ne daju svima subvencije? Jedino sto su uspeli ovom podelom na hobi/profesionalne poljopriivrednike je da nateraju ljude da muckaju
 
Prete da ce ove godine proveravati te fiktivne ugovore te da onima koje uhvate da to rade gazdinstva biti u pasivnom statusu minimum 2 godine sto znaci da im nece nista placati(subvencije,refakciju,ostale stimulacije),tako sam bar cuo na jednom predavanju koje je organizovala PSS Vojvodine.
 
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

Vi ste kanda bolje obavesteni od mene, ja o ovim stvarima nisam cuo nista do sada. Cesto se ovde provuce nit "trla baba lan", koliko su se puta, samo od kad sam ja ovde, provlacile neistine, tipa traze ovo, pa traze ono pa....pa se na kraju ispostavi da su to bile glasine...
Ako sam vam okacio uredbu deset dana pre nego je izasla na sajtu ministarstva tako ce biti i ako saznam za neke promene.

Pozdrav od clana aljkavog, smrljavog, neorganizovanog i glupavog drustva :D :haha: :haha: :haha:
 
Radivoje-videli ljudi pa nabedili :haha: :haha: :haha:
Koliko sam ja shvatio ovu uredbu o veštaku,biće dovoljno 6000 da bi dobio 6000 povraćaja a može da se protumači i da ne treba ništa da kupiš pa ćeš ostvariti 6000 za veštak(tako može da se shvati ova izjava)-svako je tumači kako hoće
Jedina uredba koja je vrlo jasna i koju prvo ističu i niko je ne tumači drugačijeje:pIO se mora uplatiti da bi se ostvarile subvencije
Uredbe su tako i napisane da mogu u trku da se menjaju na bolje ili na gore
Ljudi sada nam Hrvati idu na ruku zato mućkajte i uzmite im sve što možete jer posle kada se situacija normalizuje neće biti isto :sta: :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh