Subvencija za 2010 godinu

Koliko sam ja razumeo umesto broja PIB se upisuje broj RPG
 
Jao ljudi pa za cega vam sluzi ovaj forum. Ovde ima nekih sto ne citaju nista,a nece da slusaju.
Stose tice gotovinskog racuna uz fiskalni i famoznog piba,naravno da fizicka lica nemaju pomenuti,ali zato imaju BPG koji je isto validan i nama sluzi mesto piba. Sto se tice otpremnice,naravno da ce moci i otpremnice ali ce biti uslov "оверена копија фактуре уз признаницу-налог за пренос средстава"
.
 
Ma da sve je to OK paore sto ti kazes, ali na mojoj otpremnici pise da placam kroz 120 dana u robi...

Znaci nemam nalog za prenos, nosim moju soju sa kojom cu platiti...Tako je navedeno na racunu...

To je preko pariteta...

Sta raditi, nisam jedini...Ima nas u mom mestu bar 500, koji se brinemo... :sta: :sta: :sta:
 
Kako misis isti, prosle godine sam predao samo taj racun koji imam i sada... Nikakav fiskalni. To je racun - otpremnica sto ja imam...

Nije isto, ili nesto ja ne kontam...
 
1) фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат у периоду од 1. октобра 2009. године до дана ступања на снагу ове уредбе, односно фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат од дана ступања на снагу ове уредбе до 30. септембра 2010. године и готовински рачун који гласи на име подносиоца захтева или
2) оверена копија фактуре уз признаницу-налог за пренос средстава или оверен извод из банке као доказ да је плаћање извршено издат од 1. октобра 2009. до 30. септембра 2010. године.
Лица из члана 4. ове уредбе уз захтев из става 1. овог члана подносе оригинал рачун издат од 1. октобра 2009. до 30. септембра 2010. године.
Dakle, ili, ili.
 
Prenos sredstava nemora da bude odmah. U racunu moze da stoji valuta (rok) placanja. Tako da se ne morate uspaniciti.
 
Pa da meni stoji, i placanje mi je posle podnosenja zahteva za subvencije... Kako onda, proci cu bez dostavljenog naloga za prenos:haha: Samo sa racun - otpremnicom...
 
paorpaor je napisao(la):
Prenos sredstava nemora da bude odmah. U racunu moze da stoji valuta (rok) placanja. Tako da se ne morate uspaniciti.
Gde pise da mora? Za mene "ili" znaci to sto znaci :D.
 
kod nas uvek ima citanja izmedju redova a ja ipak mislim da ce biti isto kao i prosle godine fiskalni ili gotovinski racun nema logike da se traze oba. :ppozdrav:
 
Ej stvarno nemam pojma. Ako je tako kao sto paor kaze onda ce biti dobro, ali to nas dovodi u poziciju da sami tumacimo, pa isto tako oni u upravi za trezor da protumace da ne moze bez fiskalnog... ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Juce mi stigao poljoprivrednik i novosti iz Agropanonke su da pravo na povracaj od 30% ima onaj ko gotovinski kupi traktor a oni koji budu koristili dugorocni subvencionisani kredit imace povracaj 20%. Naravno kome minisrarstvo to odobri. :ppozdrav:
 
Poštovane kolege danas sam hteo da uzmem robu za paritet u zadruzi i vratio sam se neobavljenog posla,do ove god.su tražili poresko rešenje a sad su tražili rešenje za navodnjavanje i odvodnjavanje.
Ja nisam dobio to rešenje iako sam prvu zemlju na mom imenu knjižio 02.2007. U poreskoj su mi rekli da kasne za katastrom 4 god.
Da li se još nekom desio ovakav slučaj?
Zašto zadruga neće da primi tastovo rešenje za od. i nav. iako su ranijih godina primali njegovo poresko rešenje a profakturu pisali na moje ime kao nosioca RPG.
Ko koga ovde j...... ?
 
talianu je napisao(la):
Poštovane kolege danas sam hteo da uzmem robu za paritet u zadruzi i vratio sam se neobavljenog posla,do ove god.su tražili poresko rešenje a sad su tražili rešenje za navodnjavanje i odvodnjavanje.
Ja nisam dobio to rešenje iako sam prvu zemlju na mom imenu knjižio 02.2007. U poreskoj su mi rekli da kasne za katastrom 4 god.
Da li se još nekom desio ovakav slučaj?
Zašto zadruga neće da primi tastovo rešenje za od. i nav. iako su ranijih godina primali njegovo poresko rešenje a profakturu pisali na moje ime kao nosioca RPG.
Ko koga ovde j...... ?

Poresko resenje moraju da traze kao dokaz da niste u PDV. Da, sada su bila Resenja a sada su za prosle godine posto je porez na katastarski prihod 0, onda se na tom resenju ispostavlja da stoji samo stavka za odvonjavanje ::lose::. Zasto to Vojvodina vode ne ispostave kao poseban racun, ali avaj. U nasoj zadruzi a raspitao sam se i kod knjigovodje, priznaju i potvrdu o registraciji gazdinstva. Znaci inspekcija kada dodje jos uvek bi uvazila i to, dok ne dobijete Resenje. O kasnjenu poreske uprave znam, nasi u Zablju kasne tri godine, ja sam sada dobio resenje za zemlju koju sam kupio 2006. godine :sta:.

Pozdrav
 
za Radivoja dali ce se priznavati racuni koji budu dobijeni od zadruga na papiru A4 formata(sto nama izdaje zadruga) konkretno za seme suncokreta placanje na paritet. prosle godine je moglo kolko znam a ove? molim radivoja ako moze da da tacan odgovor
 
dragansavin je napisao(la):
za Radivoja dali ce se priznavati racuni koji budu dobijeni od zadruga na papiru A4 formata(sto nama izdaje zadruga) konkretno za seme suncokreta placanje na paritet. prosle godine je moglo kolko znam a ove? molim radivoja ako moze da da tacan odgovor

I mene isto interesuje, posto imam dosta toga uzeto na paritet prosle godine.
 
Uredba o uslovima i načinu korišćenja sredstava za regresiranje repromaterijala za ratarstvo i povrtarstvo, na osnovu koje nosilac komercijalnog porodičnog gazdinstva i osiguranik u Republičkom fondu za penziono osiguranje stiče pravo na iznos od 14.000 dinara po hektaru, biće uskoro izmenjena.Kako je za „AgroServis” izjavio ministar za poljoprivredu dr Saša Dragin, poljoprivrednici neće biti obavezni da za regres mineralnog đubriva dostave fiskalne račune u iznosu od 9.000 dinara, kako sada piše, da bi ostvarili pravo na 6.000 dinara. Inače, uz račune za deklarisano seme ratarima pripadaju 4.000 dinara, kao i za dizel gorivo.
Očekuje se da će pomenuta uredba biti izmenjena da bi se upisale i određene pogodnosti za invalide poljoprivrednike.

Zahtevi za regres se podnose od 1. maja do 30. juna i od 1. do 30. septembra i to istovremeno za sve troškove ili samo za one za koje poljoprivrednik ima račun.Najmanja površina zemljišta koju podnosilac treba da poseduje je 0,5 hektara, a najviše 100 hektara. Međutim, ovaj kriterijum neće smanjiti broj korisnika, jer su mnoga gazdinstva kroz zakup i ugovore obezbedila da koriste agrarni dinar i za 500 hektara. Ovakvih registracija najviše ima u okolini Subotice, Sombora i Zrenjanina. Prošle godine, jedan „dobro organizovani gazda” u okolini Vrbasa, koristio je subvencije, a da nije ni obavio setvu.Broj gazdinstava koji je prošle godine koristio novac iz Agrarnog budžeta bio je oko 120.000, iako je prema podacima Ministarstva poljoprivrede bilo preko 300.000 upisanih u registar.

Upitan kako objašnjava primedbe velikih poljoprivrednika koji nemaju pravo na podsticaje, ministar Dragin je rekao:
- Mi podržavamo porodična komercijalna gazdinstva i tu je kraj priče. Uz to imamo deo juga Srbije i istočnu Srbiju gde su domaćinstva kojima treba posebno pomoći. Za njih nisu dati jaki kriterijumi i obavezno osiguranje za korišćenje podsticaja. U celini, postojeći Agrarni budžet dao nam je ograničene mogućnosti koje nastojimo racionalno da iskoristimo – kaže dr Dragin, koji ove godine ima manje novca na raspolaganju, nego što je to bilo 2005. godine, svega oko 21 milijardu.
 
Nazad
Vrh