Subvencija za 2010 godinu

Green je napisao(la):
A šta će biti sa račun-otpremnicama koje sam dobila prilikom preuzimanja repromaterijala pre izlaska uredbe, kako ljudi da mi kucaju fiskalni račun sa datumom unazad?
Mislim, nije mi mala suma u pitanju, pa da zanemarim, imam račun otpremnica od prošle godine za robu u paritetu u iznosu oko 300.000,00, šteta bi bilo da propadne.
Tamo ti je već navedeno ime, tj. tvoji podaci i to je validan dokument i prihvata se. I prošle godine je bilo prihvatljivo.
 
neznam zasto od vas vecina ima problem sa fiskalnim od prosle godine na paritet,ja sam naprimer uzeo psenicu semensku i na paritet i na staru psenicu i u oktobru pa cak i novembru dobio fiskalni racun na licu mesta preuzimanja semena,zasto negde moze a negde nemoze,ko mucka :sta:
 
Uredba je izasla u sluzbenom Glasniku Republike Srbije 19.02. i kako i u samoj uredbi pise stupa na snagu osmi dan od datum izlaska u SG.

Ja sam uredbu okacio ovde na forumu jos 13.02. na stranici 37 ove teme i nakon toga je bilo pitanja i odgovora a u poslednje vreme se postavljaju ista pitanja na koja je vec odgovoreno.

Tezim da se sto manje uplicem na teme jer kad god se ukljucim tema skrene na rasprave tipa "Zasto je...." a ne "Kako da..." .

Molim sve da malo pregledaju temu unazad i nacice odgovore na skoro sva pitanja koja su postavljena u skorije vreme.

Pozdrav svima
 
Za gosp. @radivoj.nadlacki
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Uredba je izasla u sluzbenom Glasniku Republike Srbije 19.02. i kako i u samoj uredbi pise stupa na snagu osmi dan od datum izlaska u SG.
Ova informacija bila bi značajnija da ste je objavili 19.02. :bravo:
 
Nije se znalo kad će izaći uredba u SG a ostalo je objavljeno na vreme, e sad ako neko ne prati temu... mislim da je onda za to sam kriv....
 
mityoo je napisao(la):
Nije se znalo kad će izaći uredba u SG a ostalo je objavljeno na vreme, e sad ako neko ne prati temu... mislim da je onda za to sam kriv....
Pogrešno tumačiš moju konstataciju ako se ovo odnosi na mene. Pratiti i učestvovati nije isto. :cao:
 
Po pitanju koje si postavio, ja sam zaključio da nisi pratio temu jer je o tome bilo reči....E sad zašto je to tako, u to ne ulazim, ali da je pričano o tome, to je sigurno, čak smo i nagađali kad bi moglo biti objavljeno.... Ali nemo' se sekiraš, oće to....
 
za Radivoja dali ce se priznavati racuni koji budu dobijeni od zadruga na papiru A4 formata(sto nama izdaje zadruga) konkretno za seme suncokreta placanje na paritet. prosle godine je moglo kolko znam a ove?
 
Pa svaka kooperacija ima i fiskalnu kasu, tako da ne vidim razlog zašto komplikovati stvari?
Uz račun na A4 formatu treba da izdaju i fiskalni, i problem je rešen.
 
Ja sam danas bio u Poreskoj upravi u Novom Sadu, i platio samo PIO za 2009 - 46.000. Zdravstveno NE MORA, a i ne pise u uredbi da mora... Posle toga sam otisao u Upravu za trezor, i zena mi potvrdila da je uredba izasla i da treba platiti samo PIO za 2009, i ili doneti potvrdu iz Poreske uprave, ili ce oni po sluzbenoj duznosti to nabaviti... Ne mogu vas naterati da platite zdravstvo ako ne zelite... Plus uplacuje se na posebne racune, i Upravu za trezor zdravstvo i ne zanima... Samo PIO... A zena iz Poreske uprave, mi kaze, plati,podnesi zahtev za uverenje da si platio - naznaci da je za subvencije i Upravu za trezor, i dodji po uverenje za 5 dana...

E sada mene zanima sta ce biti sa racunima, ja dobio racune sa otpremnicom, kao prosle godine, tamo negde u novembru i to sa iznosom od 400.000 dinara, hoce mi to propasti... Pitam ja ovu u Upravi za trezor, a ona zena kaze da nema pojma...Sta ce biti sa tim. Sta da radim. I da gorivo sam isto sipao pre neki dan, tacnije 23.02. i dobio sam samo fiskalni racun...Jel treba jos nesto uz to. Koji je to dan, kada stupa uredba na snagu:haha:
 
Vrati malo u rikverc pa pročitaj i saberi... Izašla 19.02. + 8 dana = stupa na snagu 27.02.
 
E sada mene zanima sta ce biti sa racunima, ja dobio racune sa otpremnicom, kao prosle godine, tamo negde u novembru i to sa iznosom od 400.000 dinara, hoce mi to propasti... Pitam ja ovu u Upravi za trezor, a ona zena kaze da nema pojma...Sta ce biti sa tim. Sta da radim. I da gorivo sam isto sipao pre neki dan, tacnije 23.02. i dobio sam samo fiskalni racun...Jel treba jos nesto uz to. Koji je to dan, kada stupa uredba na snagu:haha:
[/quote]

Sinoc je Radivoj Nadlacki gostovao u Novom Beceju i sve lepo objasnio: do dana kada stupi uredba na snagu (danas 27.02.) dovoljan je samo fiskalni racun,a za u buduce treba uz fiskalni racun i gotovinski racun!
 
Epa i ti vrati u rikverc pa čitaj! Pisao sam već o tome! A uz fiskalni račun da bi dobio i gotovinski moraš da ga tražiš! I ako ga tražiš, moraju da ti ga daju!
 
Racun sa otpremnicom nije fiskalni racun, to je racun za odlozeno placanje, koji je prosle godine mogao... Nismo se razumeli. Fiskalni se koliko ja kontam daje kada odmah platis robu... Zasto bi neko davao fiskalni racun za robu koja je na odlozeno placanje, a ima i onih, bar u mom mestu 90%, koji su uzeli na ugovore robu... Sta ce ti jadni ljudi... Nemaju svi odmah da kesiraju 4000 evra iz fioke, pa da se dodvoravaju gospodi iz ministarstva... Uzas...

Meni je najveci problem to, kako da mi neko otkuca fiskalni racun sa datumom unazad... A iz banke nemam sta da dajem, jer meni na racunu pise da je placanje u robi kroz 120 dana... Znaci izvod iz banke nemam...

Plus jos jedna stvar gotovinski racun se izdaje na firmama, i na njega se upisuje ime firme i PIB. Jel smo mi firma, i gde nam je PIB. Kojim slucajem radim u jednoj instituciji, na slicnom poslu, i svaki dan sam sa tim racunima... Jedino da stavljamo BPG broj...

Uzas sta sve izmisljaju... :zli: :nono: :zli: :nono: :zli: :nono:

Ali takodje sam cuo da se mnogi bune, tako da mozda bude i promene uredbe, kod mene u okruzenju su svi dobijali racune koji su isli i prosle godine, racune sa otpremnicom, pa i ja, jer niko iz ministarstva nije spomenuo da ce doci do promene... :spavam: :spavam: :spavam:

A gospodje u Upravi za trezor, naravno nemaju pojma... Lepo bogami...

Poslao sam ja i mejl ministarstvu, bas da vidim sta ce odgovoriti... :udri: :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh