Subvencija za 2010 godinu

Još mi samo recite da obračunavaju i zdravstveno za te godine :udri:
 
Šta treba izmiriti se zna tek kada izađe uredba.Pošto nova još nije izašla reći ću kako je to bilo prošle godine. Ko je registrovao gazdinstvo prvi put nije imao dug iz predhodne godine za PIO i imao je prava na subvencije. Međutim ako nije nigde bio zaposlen a kod PIO se prijavi sa parcelom koja je više godina u njegovom vlasništvu PIO ga zaduži u nazad na osnovu te parcele.
no da nedužim ima dosta toga na ovom linku www.agroinfo.in.rs/pio2.html
pozdrav!
 
Znaci ako sad otac prenese imanje na mene i ja se prijavim u PIO, imam sanse za subvencije i placam samo za tu godinu koje sam se prijavio:haha: :sta: :sta: :sta:
 
Bio sam danas po naftu, a na benzinskoj mi kazu da ne mogu dobiti racun na ime bez PIB-a ::lose::.
 
Vi niste kao individualni poljoprivredni proizvodjaci firma i nemate PIB ali kao registrovani proizvodjaci umesto PIB-a se kuca JMBG uz racun. :ppozdrav:
 
Da,tačno, bez PIB-a nemože.
Zato registrovani imaj BPG. imaš na kartici koju si dobio prilikom registracije gazdinstva koja ti ovom prilikom služi za identifikaciju i na taj način moraju da ti ga izdaju.
Ili uz tvoj JMBG
 
Uredba o regresiranju repromaterijala je izasla na sajtu ministarstva. Tamo pise da je objavljena u Sluzbenom glasniku 7/10 od 19 februara 2010(ovaj datum sam nasao na drugoj uredbi). Znaci racunajuci 8 dana po objavljivanju ispada da od 27 februara nam pored fiskalnog racuna trebaju i racuni na ime nosioca. Ili sam ja sve pogresno razumeo...??
 
i opet mi nije jasno dali onda ko se u 2010 prijavi PIO mora da izmiruje stari dug?
po ovom sto je napisano u uredbi NEMORA.
gazdinstvo imam od 2004
 
Ljudi juče je na sajtu ministarstva izašla uredba (sl.gl.7/10) ko i pod kakvim uslovima ima pravo na povraćaj para za repromaterijal, i šta je potrebno od papira.Najbolja im je fora da od juče iz svaki fiskalni račun mora da se piše i gotovinski račun sa imenom i prezimenom pa će na ben. pumpama biti ludnica. Naravno ko ima fiskalne do juče to nije potrebno.(Piše da to sve važi od 8 dana od objavljivanja u sl. gl. ove uredbe a neznam kad je to).
Od pre se zna da je za đubrivo potrebno da imamo minimum 9.000,00 din. fiskalnih da bi nam se vratilo 6.000,00.
Da, i kako sam ja razumeo u prvom članu uredbe, ko je uspeo da dobije đubrivo za onih 5.000,00 din. manje nema pravo na povraćaj istih po ovoj uredbi.
Ima tu još dosta stvari a neke će oni sigurno još naknadno doneti.
Imperija uzvraća udarac, borba se nastavlja. :zli:
 
U novinama sam video da je pokrajinski sekretar za poljoprivredu Gospodin Danijel Petrovic najavio da ce tokom ove godine iz pokrajinskog budzeta, za registrovana polj. gazdinstva, ciji je nosilac stariji od 65 god. a izdaje zemlju u zakup, biti obezbedjeno 5 000 dinara po hektaru. Naravno, nosilac gazdinstva treba da je poljoprivredni penzioner. Iako je u pitanju pokrajina, pitao bih Radeta Nadlackog, da li mozda zna nesto vise o tome. Naprimer, da li takva penzionerska gazdinstva, koja su izdala zemlju u zakup, treba registrovati kao komercijalna ili nekomercijalna.
 
A šta će biti sa račun-otpremnicama koje sam dobila prilikom preuzimanja repromaterijala pre izlaska uredbe, kako ljudi da mi kucaju fiskalni račun sa datumom unazad?
Mislim, nije mi mala suma u pitanju, pa da zanemarim, imam račun otpremnica od prošle godine za robu u paritetu u iznosu oko 300.000,00, šteta bi bilo da propadne.
 
Green je napisao(la):
A šta će biti sa račun-otpremnicama koje sam dobila prilikom preuzimanja repromaterijala pre izlaska uredbe, kako ljudi da mi kucaju fiskalni račun sa datumom unazad?
Mislim, nije mi mala suma u pitanju, pa da zanemarim, imam račun otpremnica od prošle godine za robu u paritetu u iznosu oko 300.000,00, šteta bi bilo da propadne.
Račun otpremnica važi potreban je samo overen izvod od banke da ste izvršili uplatu.
 
sanbo4 je napisao(la):
U novinama sam video da je pokrajinski sekretar za poljoprivredu Gospodin Danijel Petrovic najavio da ce tokom ove godine iz pokrajinskog budzeta, za registrovana polj. gazdinstva, ciji je nosilac stariji od 65 god. a izdaje zemlju u zakup, biti obezbedjeno 5 000 dinara po hektaru. Naravno, nosilac gazdinstva treba da je poljoprivredni penzioner. Iako je u pitanju pokrajina, pitao bih Radeta Nadlackog, da li mozda zna nesto vise o tome. Naprimer, da li takva penzionerska gazdinstva, koja su izdala zemlju u zakup, treba registrovati kao komercijalna ili nekomercijalna.

taj konkurs je bio i za 2009 god, pročitaj u temi "podsticaj poljoprivrede od pokrajine"

inaće mi smo konkurisali odnosno ćale i naš konkurs prihvaćen jedino još da ::novac:: legne na račun
 
Nazad
Vrh