Subvencija za 2010 godinu

Zoran0230 je napisao(la):
a što se Radivoja tiče mi se odlično razumemo samo što nismo sa iste strane barikade dok je on u ministarstvu a posle toga ćemo biti na istoj strani

:ppozdrav:

Nije bas tako ali avaj. A ako se neke stvari "gore" ne promene vrlo lako moze da se desi da ubrzo budemo sa iste strane, kako vi kazete, barikade.

:ppozdrav:
 
Vidim da se u papirima tj. formularima kao osnov korišćenja navodi zakup zemljišta i ustupanje na korišćenje.Ima li koga da se raspitao u vezi toga jer neke razlike sigurno ima čim je razdvojeno i rečima i brojevima?
Što se prethodnih par strana prepucavanja može reći ja bi se složio da su svi bar donekle u pravu.Jedino što me iritira jeste da čim vidim neki komentar Zorana 023 unapred znam formu teksta.Što se mene tiče treba čoveka pustiti da piše jer mu je očigledno tako mnogo lakše.
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
a što se Radivoja tiče mi se odlično razumemo samo što nismo sa iste strane barikade dok je on u ministarstvu a posle toga ćemo biti na istoj strani

:ppozdrav:

Nije bas tako ali avaj. A ako se neke stvari "gore" ne promene vrlo lako moze da se desi da ubrzo budemo sa iste strane, kako vi kazete, barikade.

:ppozdrav:
Sada sam zadovoljan jer vidim da još ima ljudi koji nisu prodali dušu đavolu
 
ivanm je napisao(la):
DA LI ONI KOJI OVE GODINE PRVI PUT REGISTRUJU GAZDINSTVO U 2010. MORAJU DA PLATE PIO ZA 2009. ?, naravno kao uslov za subvencije...
Sta ti imas sa proslom godinom?Ja sam prijavio gazdinstvo i PIO pre nedelju dana i koliko ja znam da je uslov da uplatis barem prvi kvartal za ovu godinu!Nema logike da placas proslu godinu!
 
[/quote] Sta ti imas sa proslom godinom?Ja sam prijavio gazdinstvo i PIO pre nedelju dana i koliko ja znam da je uslov da uplatis barem prvi kvartal za ovu godinu!Nema logike da placas proslu godinu!
[/quote]

Tako i jeste logično, ali ovo baš i nije zemlja u kojoj je logika na ceni, zar ne?? :sta:
 
Ja mislim da je IVANM u pravu i da u ovoj drzavi bas i nema logike. Da bi ostvarili pravo na subvencije za 2010. treba da izmirite PIO za 2009. god. (voleo bih da nisam u pravu)
 
Oni koji prvi put registruju gazdinstvo PIO je potreban za 2010(prvi kvartal),samo oni koji su imali reg.polj.gazd. odranije oni moraju uplatiti i PIO za 2009.
 
Ja mislim da to zavisi od toga od kad vas zaduži PIO poljoprivrednika kad se prijavite za njega. Npr. ako imate zemlje na svom imenu, a niste bili u sistemu PIO poljoprivrednika, kad se prijavite za PIO oni će vas dužiti od dana od kad imate zemlju u svojini ako niste plaćali PIO po drugom osnovu (npr. zaposleni ste bili). Ako je PIO po zaposlenju prestao ranije (npr. nekoliko godina ranije), onda vas poljoprivredni PIO duži od tada pa za subvencije morate imati uplaćenu 2009. god. Ako vam je PIO po zaposlenju trajao do 2010. (ili šest meseci pre 2010. - ovo ne znam, nisam siguran ali mislim da sam tako čuo - treba proveriti) onda kad se prijavite za poljop. PIO ne treba da plaćate za 2009. već samo prvi kvartal 2010.

Ovo sve ne tvrdim, treba proveriti, ja sam tako čuo.
 
@ dukej
skoro je sve tako , ako osoba nije bila zaposljena onda mu nametnu zaduzenja , mozese napisati izjava da je boravio u inostranstvu i da tamo nije bio zaposljen da bi to izbegao. Neznam kako ide sa osobama koja su bila na birou rada
 
Ko se prijavi za PIO za 2010. dobija subvencije u 2010.Ako sam dobro razumeo uredbu.

2) да има утврђено својство осигураника пољопривредника код Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање (у даљем тексту: Фонд) као и да је на дан 30. априла 2010. године платило главни дуг по основу доприноса за пензијско и инвалидско осигурање у висини обавеза за 2009. годину.

Изузетно од става 1. тачка 2) овог члана право на регресирање репроматеријала има носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинства коме је утврђено својство осигураника пољопривредника код Фонда у 2010. години.
 
Recimo da imaš zemlju u svojini više godina, nisi bio nigde zaposlen i sad rešiš da se prijaviš za PIO poljoprivrednika i kažeš hoću od 2010. da mi ide PIO. A oni ti kažu ne može, mora od kad imaš zemlju.
 
@ radivoj.nadlacki

Interesuje me samo jedno pitanje posto vidim da si dosta upucen u minisatrstvo.
Imamo registrovano domacinstvo ali niko na placa PIO, dali zbog toga ne mogu da dobijem povracaj ili imam sanse. Koji su uslovi da bi ostvario povracaj za jagodu, prosle godine sam ispunio sve uslove i dobio(jes da su kasnili 6meseci ali bolje ikad nego nikad :haha: :haha:) a sada cujem da necu moci da ostvarim povracaj ako neko iz porodice na placa PIO za poljoprivredu. :sta: :sta: :sta:
 
Prošle godine sam se prijavio za PIO,Zaduženje mi je od dana kad sam REGISTROVAO GAZDINSTVO a ne od kada imam zemju na svoje ime.
 
@ kiraj
Znači oni ti obračunaju PIO za sve te godine od kad si registrovan :sta: To je baš ::lose::
 
Od momenta registracije pa do 2008. kad sam se prijavio za PIO .Za 2008 sam platio a od 2004 do 2008 mi stoji dug,za koji se još nezna kako će biti rešen.
 
kiraj je napisao(la):
Od momenta registracije pa do 2008. kad san se prijavio za PIO .Za 2008 sam platio a od 2004 do 2008 mi stoji dug,za koji se još nezna kako će biti rešen.
Ovako i ja znam da je!
 
Nazad
Vrh