Subvencija za 2010 godinu

talianu je napisao(la):
Pa lepo ti je čovek rekao na koji način da uzmeš novac od subvencije.
A to što bi tvoj sin bio "profi" nema nikakve veze sa pravim značenjem te reči.
To "hobi" i "profi" smo mi sami isforsirali da bi se lakše znalo o kojoj grupi je reč (onoj koja dobija ili ne dobija subvenciju).
To što si ti verovatno bolji paor od sina a on nosi titulu "profi" ne trebaš shvatiti kao sistem vrednosti.
Zato bi molio sve članove foruma da ubuduće "profi" i "hobi " pišu pod navodnicima !

Citiram:
"Ovo je sada strašno-dali vidite ko je sada PROFI-poljoprivrednik po vašim sistemima vrednosti"

Nema Zoki ova veze sa sistemima vrednost!
Kada sam to pisao nisam mislio na moga sina nego baš na to kako sam napisao
Govorim o kriterijumu ko ima pravo na subvencije a ko ne(da se izrazim kako si ti rekao)
 
Ni policija neće zaustaviti nekog u crnom džipu nego mene na traktoru jer nisam upalio svetla u sred bela dana(Moj traktor nije programiran da sam pali svetla)-eto i malo crnog humora da ne bude sve negativno

Žalosno ali tako će sigurno biti.A ti lepo ugradi program paljenja svetala i rotacije i možda ćes spasiti koju hiljadarku pa na krju i kupiti neki crni đip. :ppozdrav:
 
bacane ova ti je dobra-smejem se dok pišem
Post je spojen: [time]1266707235[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ni policija neće zaustaviti nekog u crnom džipu nego mene na traktoru jer nisam upalio svetla u sred bela dana(Moj traktor nije programiran da sam pali svetla)-eto i malo crnog humora da ne bude sve negativno

Žalosno ali tako će sigurno biti.A ti lepo ugradi program paljenja svetala i rotacije i možda ćes spasiti koju hiljadarku pa na krju i kupiti neki crni đip. :ppozdrav:
Ozbiljno ću razmisliti o ovom tvom predlogu-jedan od konkretnijih predloga
 
talianu je napisao(la):
Zrenjaninac kod nas je mogao uzeti zemlju u zakup svako bez obzira da li ima farmu ili ne (u prvom krugu)!!

Kod nas su mimo licitacije dobili stočari,poljoprivrena škola,zatvor,institut i 1.000ha imanje Dijamanta i to nezna niko po kojoj ceni i tek tada je nastupio prvi krug sa čitavih 52ha druge ,četvrte i šeste klase zemlje koje smo nas dvanaestorica delili.
Tu nam je država pomogla i olakšala šta da vam pišem dalje.Zanima me koji je taj pametnjaković koji je napisao taj zakon o davanja u zakup polj.zemljišta da institut ima prava da dobije 1.000ha u prioritetu pa ovi kod nas u ZR nemogu da obrade ni 15ha.
 
Kod nas bila drugačija procedura ,za zemlju u katastarskoji opštini mogao je da konkuriše samo meštanin te opštine(sela,mesne zajednice) lepo pitali prihvataš po početnoj ceni od xxxx din,da,gotovo .Za zemlju koja nije prošla u prvom krugu organizovao se drugi krug tu su imali pravo svi da licitiraju.
 
Ljudi,

pravite asocijaciju, stranku, proteste, kako god, trazite drugu Vladu, drugi tim, drugog ministra i drugaciju politiku.

Ja licno, sam ziveo i pre a zivecu i posle epizode u ministarstvu, a od ovoga ovde na forumu, ja vam ne mogu vise pomoci, zato je izlisno meni postavljati pitanja tipa "ZASTO" , pitanja tipa "KAKO" bi bila prikladnija.

Svako dobro
 
Radivoje i ZRENJANINAC :ppozdrav:.

Upravo iz tog razloga smo ovde kod nas i oformili udruženje.
 
Ma ja i Zrenjaninac smo se vec dogovorili za pivo :D, cak smo drugari i na FB ::000:: :haha: :haha: :haha:

Mada pocinjem da sumnjam u njegove iskrene i prijateljske namere kad mi preporucuje pivo pre spavanja ::namigivanje::

Odoh da pajkim ali bez piva...

Izvinjavam se zbog :off_topic:
 
@ Zoran0230

Ja znam da je svakom čoveku svoja muka najveća. I svako ima pravo da se bori da tu svoju muku prevaziđe, i to poštujem!

Vi ste svoju muku iskazali, požalili ste se čoveku iz ministarstva, odnosno onom ko može Vaš stav izneti tamo gde se odlučuje. (Meni ne vredi to da pričate jer ja to sve već znam (i dobrim delom se slažem sa Vama), ali ne mogu ništa promeniti.) Čovek Vam je odgovorio, dao neke predloge i objasnio da su sad stvari takve i da ne vredi terati mak na konac već treba biti fleksibilan i prilagoditi se situaciji i izvući ono što se može. Da li ste Vi zadovoljni ili niste njegovim odgovorom, ne ulazim u to, ali je očigledno da daljom raspravom ovde ne možete više postići.

Verovatno naslućujete na šta ciljam ovim postom. Ja apsolutno nemam problem sa onim što pričate već sa tim koliko to puta ponavljate. Izneli ste svoj stav i to više puta. Svako dalje ponavljanje istog može samo iritirati ljude. Prve naznake toga se već vide u diskusiji. A to nam svima apsolutno nije potrebno, niti je ovaj forum mesto za to.

Naravno, ja nemam ni mogućnosti ni nameru da nekom određujem šta i koliko će puta pisati. Ovo je samo moj pokušaj da utičem da se ne razbuktavaju strasti bez potrebe. Molim Vas da ovu moju sugestiju shvatite samo u tom kontekstu. :ppozdrav:
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Ma ja i Zrenjaninac smo se vec dogovorili za pivo :D, cak smo drugari i na FB ::000:: :haha: :haha: :haha:

Mada pocinjem da sumnjam u njegove iskrene i prijateljske namere kad mi preporucuje pivo pre spavanja ::namigivanje::

Odoh da pajkim ali bez piva...



Izvinjavam se zbog :off_topic:

Radivoje u ovom grljenju ja ću biti onaj s´desna volim da mazim :D :ppozdrav:
 
Dukej primio sam k znanju tvoje kritike.Pročitaj samo još jedanput moje postove i videćeš šta večito ponavljam a ovo ostalo je sve različito.uglavnom ponavljam PIO i meni je dosadio ali to ćeš čuti od mnogih a ne samo od mene jer to nam je sudbina-pišem pa sam i otvorio jednu temu ali je zaključana ne bi li se još neko iz ministarstva ili nadležnih pojavio pa možda nešto uzeli u razmatranje u budućnosti a nemam nameru da ikom dosađujem
 
Ova tema se zaista mnogo rasplinula i poprilično udaljila od osnosvne teme. A jedno od pitanja koje je meni interesantno, a verujem i drugima, je

DA LI ONI KOJI OVE GODINE PRVI PUT REGISTRUJU GAZDINSTVO U 2010. MORAJU DA PLATE PIO ZA 2009. ?, naravno kao uslov za subvencije... :sta:

Dozvolite da i ja samo malo prokomentarišem raspravu RADIVOJ-ZORAN0230, -->> na žalost obojica ste u pravu... Naravno da nije pošteno da država deli poljoprivrednike na "profi" i "hobi"...
Ne verujem da spadam u "hobi" seljaka ako imam ( a imam) 9 ha zemlje koje obradjujem (dakle gotovo 3 puta veću površinu od proseka drzavi), ako mi je prosečan prinos 6tona pčenice i 5 vagona silaže po hektaru ( a jeste)-dakle duplo više od proseka u državi, ako imam (a imam) 14 grla goveda simentalske i HF rase (dakle MNOGO puta više od proseka u državi) sa prosečnom mlečnosću od 5500litara mleka po laktaciji, dakle i tu duplo više od proseka. U jednoj reči i po kvantitetu i po kvalitetu barem dva puta više od državnog proseka, se realno ne može svrstati u "hobi" kategoriju.
Sa druge strane, realno država NEMA PARA pa je tražeći izgovore i načine da sto manje da, našla ovo "rešenje". Dakle, zna se i u MPŠV da se od poljoprivrede nema ni za hladnu vodu, pa ko zaradi nešto sastrane preživeće, a ko baš ne može NIŠTA DRUGO DA RADI njemu ćemo dati neki dinar da ne crkne u dubak od gladi... prosto i jednostavno...
A zašto je tako? To je već druga tema, verovatno čak ne ni za ovaj forum...
 
Moram da ispravim Zrenjaninca jer NA 1000 hektara ima pravo zatvor a ne polj.institut, ali po kojim to odredbama zakona, ja stvarno ne znam.

Mozda bi Radivoj mogao vise o tome da nam kaze, po kom osnovu javne ustanove imaju pravo da dobiju toliku zemlju da obradjuju. I da li oni moraju da dokumentuju, kao sto se sad od nas poljoprivrednika trazi, da imaju masiniski park u svome vlasnistvu.

A da malo uveselimo ljude ovde....
Moguce da se planiraju neka masovna hapsenja ovde u Zrenjaninu,pa da ti sto budu u tom zatvoru imaju sta da rade :haha:
 
ivanm je napisao(la):
Ova tema se zaista mnogo rasplinula i poprilično udaljila od osnosvne teme. A jedno od pitanja koje je meni interesantno, a verujem i drugima, je

DA LI ONI KOJI OVE GODINE PRVI PUT REGISTRUJU GAZDINSTVO U 2010. MORAJU DA PLATE PIO ZA 2009. ?, naravno kao uslov za subvencije... :sta:

Dozvolite da i ja samo malo prokomentarišem raspravu RADIVOJ-ZORAN0230, -->> na žalost obojica ste u pravu... Naravno da nije pošteno da država deli poljoprivrednike na "profi" i "hobi"...
Ne verujem da spadam u "hobi" seljaka ako imam ( a imam) 9 ha zemlje koje obradjujem (dakle gotovo 3 puta veću površinu od proseka drzavi), ako mi je prosečan prinos 6tona pčenice i 5 vagona silaže po hektaru ( a jeste)-dakle duplo više od proseka u državi, ako imam (a imam) 14 grla goveda simentalske i HF rase (dakle MNOGO puta više od proseka u državi) sa prosečnom mlečnosću od 5500litara mleka po laktaciji, dakle i tu duplo više od proseka. U jednoj reči i po kvantitetu i po kvalitetu barem dva puta više od državnog proseka, se realno ne može svrstati u "hobi" kategoriju.
Sa druge strane, realno država NEMA PARA pa je tražeći izgovore i načine da sto manje da, našla ovo "rešenje". Dakle, zna se i u MPŠV da se od poljoprivrede nema ni za hladnu vodu, pa ko zaradi nešto sastrane preživeće, a ko baš ne može NIŠTA DRUGO DA RADI njemu ćemo dati neki dinar da ne crkne u dubak od gladi... prosto i jednostavno...
A zašto je tako? To je već druga tema, verovatno čak ne ni za ovaj forum...
Ja sve to imam što i ti samo nepuna 2ha zemlje više u vlasništvu-a što se Radivoja tiče mi se odlično razumemo samo što nismo sa iste strane barikade dok je on u ministarstvu a posle toga ćemo biti na istoj strani
 
Nazad
Vrh