Subvencija za 2010 godinu

DAli zna neko ko stice pravo na subvencije i dali neko zna kolika je subvencija za jagodu?
Pozz :ppozdrav:
 
boomsyte je napisao(la):
DAli zna neko ko stice pravo na subvencije i dali neko zna kolika je subvencija za jagodu?
Pozz :ppozdrav:

Za podizanje zasada jagoda je uredba u pripremi i bice vrlo slicna proslogodisnjoj.

bacan je napisao(la):
zna li neko nesto o subvencijama za tov junadi ove godine?

U 2009. nije bilo a nisu planirane subvencije za tov junadi ni u 2010. godini.
 
Nije tacno da za stocarstvo nisu odvojena sredstva,
Predvidjena su i to vrlo znacajna sredstva za stocarstvo, pocev od premije za mleko, preko sredstava za nabavku priplodnih grla, sredstava za nabavku mehanizacije za pripremu stocne hrane, sredstva za direktna davanja po muznoj kravi, sredstva za podizanje objekata za drzanje zivotinja, opreme za muzu i laktofrize, mehanizacije i objekata za manipulaciju stajnjakom itd.... da ne redjam. Jedino, isto kao i u 2009. godini, nisu predvidjena sredstva za direktna placanja po grlu za bikove u tovu.
 
Zoran0230 je napisao(la):
a klauzula je PIO ,Šta sa stokom koja nije PIO osigurana

Koliko ja znam, ne osigurava se stoka u Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje poljoprivrednika vec ljudi a u nasem slucaju nosioci poljoprivrednih gazdinstava.

Da za sve mere podrske stocarstvu koje sam nabrojao, osim premije za mleko, jedan od uslova je i da podnosilac zahteva mora biti osiguranik kod Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje poljoprivrednika.

Koliko sam Vas razumeo u vasoj porodici imate sina koji je nezaposlen i koga mozete prijaviti na PIO za poljoprivrednike od ove godine, prebaciti gazdinstvo na njega, tacnije postaviti njega kao nosioca poljoprivrednog gazdinstva i korisiti sve mere podrske koje su predvidjene. Olovku i digitron u ruke pa racunajte sta Vam se vise isplati. Osim toga, u promeni nosioca poljoprivrednog gazdinstva nema nista nezakonito niti se po bilo kakvim merilima moze podvesti kao "muljanje" i varanje bilo koga a ponajmanje drzave....cak sta vise, drzavi je i cilj da mladi ljudi nastave tradicije svojih porodica za bavljenje poljoprivredom i zato ce mladi poljoprivrednici dobijati veca sredstva ili ce na konkursima dobijati veci broj bodova pri ocenjivanju zahteva.

Svako dobro

PS> Osim, ako ne vazi ona stara "dok dise, ne pise" ali to vec nije problem drzave i resornog ministarstva
 
Znam ja da se ne osigurava stoka,a da bi sada prebacio stoku na sina to košta-uveli ste uredbu da bi napravili haos i sada se očigledno vidi da vam je izuzetno stalo do novca od PIO osiguranja a ne da zaštitite poljoprivrednike od hobista jer sada su vam poljoprivrednici(čast izuzecima)samo na papiru
Šta bi se u mom gazdinstvu promenilo što se tiče ministarstva-Ja bih i dalje radio a moj sin ili supruga bi bili pravi poljoprivrednici
 
@Zorane0230 govorite neargumentovano:

Zoran0230 je napisao(la):
uveli ste uredbu da bi napravili haos i sada se očigledno vidi da vam je izuzetno stalo do novca od PIO osiguranja a ne da zaštitite poljoprivrednike od hobista jer sada su vam poljoprivrednici(čast izuzecima)samo na papiru

1. Da li je drzavi najvise stalo do novca koji se uplacuje na osnovu osiguranja poljoprivrednika u Fondu za PIO... pa odgovoricu Vam na Vasem primeru: Vi biste, ukoliko bi sin postao nosilac gazdinstva za PIO i zdravstveno uplatili oko 70000 dinara a samo na osnovu Uredbe o regresiranju repromaterijala biste dobili 140.000 dinara (rekoste da obradjujete oko 10ha)...znaci drzava je sa Vama vec "u minusu" 70000 dinara. A da ne govorim o 12500 dinara za umaticenu kravu, a da ne govorim o povracaju 30%, odnosno, 40% sredstava za nabavku mehanizacije. Znaci, koliko se ja razumem u matematiku. Vase gazdinstvo bi dobilo mnogo vise nego sto je dalo, dakle, bili bi ste "u plusu"... znaci ciji je interes u svemu ovome.
2. Drzava nema potrebe da stiti "profi" poljoprivrednike od "hobista" jer im oni nikad nisu bili pretnja, nijedan od onih koji zive samo od poljoprivrede nije bankrotirao zato sto mi "hobisti"(jer sam i ja svrstan u grupu "hobista") obradjujemo zemlju.

Zoran0230 je napisao(la):
Šta bi se u mom gazdinstvu promenilo što se tiče ministarstva-Ja bih i dalje radio a moj sin ili supruga bi bili pravi poljoprivrednici

Uh grdno se varate... stvar se sa stanovista ministarstva, u tom slucaju menja drasticno, narocito, u uslovima svetske ekonomske krize i nedovoljno visokog budzeta koji se opredeljuje za poljoprivredu.
U nedostatku sredstava, ona se preusmeravaju ka prioritetnim grupama, to nije samo u drzavi i ministarstvu, to je jedno opste pravilo.
To sto bi Vas sin postao nosilac gazdinstva, sto bi postao osiguranik kod Fonda za PIO a posto, predpostavljama i da je mladji od 40 godina za ministarstvo bi znacilo sledece: Ovo je mlad covek, koji je svoju, i buducnost svoje porodice, kao i zaposlenje nasao na svom gazdinstvu i u poljoprivredi i on je za nas u prvoj prioritetnoj grupi onih kojima treba pomagati putem regresa, subvencija, edukacije i svega ostalog sto je u ingerenciji MPSV-a. Razlika u odnosu na to kad ste Vi, buduci zaposleni, i ostvarujuci dodatne prihode nosilac gazdinstva je, narocito u ovakvoj ekonomskoj situaciji, za ministarsvo je drasticna. Vas sin bi tada postao prioritetna ciljna grupa za ministarstvo poljoprivrede.

Sve ovo sam vam objasnio na vasem primeru ali je princip opsti.

Dakle, iznosite neargumentovane tvrdnje i Vas problem nisam ni ja, ni ministarstvo poljoprivrede ni drzava...Vi imate problem sa sobom.

Nedavno sam cuo da je inat, pored promaje :osmeh:, jedan od najljucih neprijatelja ljudi koji zive na ovim podrucjima.

Svako dobro
 
Zorane0230 ti ocito ne treba da se bavis pojoprivredom. Toliko negativnosti nisam jos dosad video,a ni cuo. Probaj sa nekom manje zahtevnom aktivnosti. Nemoj ovo shvatiti kao neku sprdnju na tvoj racun,jer mi to uopste nije cilj i veoma sam ozbiljan dok ovo pisem,al stvarno ne znam kako bi ti mogao neko pomoci na drugi nacin u poljoprivredi osim da batalis istu i probas da nadjes drugo. :ppozdrav:
 
mladji od 40 godina za ministarstvo bi znacilo sledece: Ovo je mlad covek, koji je svoju, i buducnost svoje porodice, kao i zaposlenje nasao na svom gazdinstvu i u poljoprivredi i on je za nas u prvoj prioritetnoj grupi onih kojima treba pomagati putem regresa, subvencija, edukacije i svega ostalog sto je u ingerenciji MPSV-a. Razlika u odnosu na to kad ste Vi, buduci zaposleni, i ostvarujuci dodatne prihode nosilac gazdinstva je, narocito u ovakvoj ekonomskoj situaciji, za ministarsvo je drasticna. Vas sin bi tada postao prioritetna ciljna grupa za ministarstvo poljoprivrede.

Ja spadam u tu grupu >40god. ali nisam ništao osetio na bolje kako je ovde gore navedeno .Ako je tako zašto i nas niste svrstali kao stočare da imamo prioritet pri dodeli državne zemlje pa da radimo ko ljudi a ne da plaćamo arendu kao zlato da uzimamo i da na s je..vaju arendaši non stop.Šta ste konkretno pomogli nama ispod 40tih. :cao:
 
Radivoje,ako smem da pređem na ti,razlika između tebe i mene je što ja smem da kažem ono što mislim a ti možda i misliš slično kao ja ali ne možeš da kažeš
Ja sam imao u planu da prebacim na sina gazdinstvo ali ni pod kakvim uslovima i onda bi imala država mladog poljoprivrednika i sve ono što si naveo u postu
Ovo je sada strašno-dali vidite ko je sada PROFI-poljoprivrednik po vašim sistemima vrednosti
Ja ipak mislim da je za cilj ova uredba imala da skine sa grbače jedan deo populacije ali nije dobro isplanirano-postiće se kontraefekat
Radivoje ja u nekim momentima pišem tako da možda izgleda da tebe krivim za sve ali nemoj to tako shvatiti
Shvatiće ove moje reči mnogi ali će biti kasno-onda u poljoprivredi neće biti poljoprivrednika
I ubeđen sam da ta uredba nije doneta zbog nedostatka sredstava(ni ranijih godina ih baš nije bilo)
Država da želi poljoprivredi dobro -budžet bi bio mnogo veći od ovoga
Post je spojen: [time]1266705684[/time]
_________________________________________________
paorpaor je napisao(la):
Zorane0230 ti ocito ne treba da se bavis pojoprivredom. Toliko negativnosti nisam jos dosad video,a ni cuo. Probaj sa nekom manje zahtevnom aktivnosti. Nemoj ovo shvatiti kao neku sprdnju na tvoj racun,jer mi to uopste nije cilj i veoma sam ozbiljan dok ovo pisem,al stvarno ne znam kako bi ti mogao neko pomoci na drugi nacin u poljoprivredi osim da batalis istu i probas da nadjes drugo. :ppozdrav:
To nisu negativnosti nego razmišljanja.Ja ne pišem ovo što mi je teško da radim i ne tražim nikakvu pomoć za razliku od tebe i ne podvlačim se nikom pod kožu što ti radiš u ovom postu,Radivoj je dovoljno inteligentan da se sam brani ali nema ni potrebe da se brani jer ja njega ne napadam
nijednim postom mojim se niko ne može naći uvređen sem ministarstva
šta treba da radim -da tapšim
Ti paore iznesi svoje mišljenje a moje je da li ću se složiti ili ne-pri tome ja ne znam da li si ti sposoban ili nisi da se baviš poljoprivredom
Da se ne bavim poljoprivredom ne bih ni znao za ovaj forum
 
Cenim to što ministarstvo želi da pomaže poljoprivrednike.
Problem je što ta pomoć suviše često završi na pogrešnom mestu.
A puno bi bilo koristi i kada bi ministarstvo poljoprivrede sarađivalo sa drugim delovima vlade.
Primer za to je šta je sremskim proizvođačima repe uradila pećinačka šećerana u prošloj kampanji repe. Tu je sprovedena besomučna pljačka i to perfidno "čist" način. A država ni da zaviri u poslovanje šećerane.
Kada su se seljaci bunili zbog niske cene pšenice - država je poslala miliciju.
Nije ovo optužba na račun vas, Radivoje, nego jednostavno samo konstatacija stvari u agraru.

I eto i ja odoh u :off_topic:
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
mladji od 40 godina za ministarstvo bi znacilo sledece: Ovo je mlad covek, koji je svoju, i buducnost svoje porodice, kao i zaposlenje nasao na svom gazdinstvu i u poljoprivredi i on je za nas u prvoj prioritetnoj grupi onih kojima treba pomagati putem regresa, subvencija, edukacije i svega ostalog sto je u ingerenciji MPSV-a. Razlika u odnosu na to kad ste Vi, buduci zaposleni, i ostvarujuci dodatne prihode nosilac gazdinstva je, narocito u ovakvoj ekonomskoj situaciji, za ministarsvo je drasticna. Vas sin bi tada postao prioritetna ciljna grupa za ministarstvo poljoprivrede.

Ja spadam u tu grupu >40god. ali nisam ništao osetio na bolje kako je ovde gore navedeno .Ako je tako zašto i nas niste svrstali kao stočare da imamo prioritet pri dodeli državne zemlje pa da radimo ko ljudi a ne da plaćamo arendu kao zlato da uzimamo i da na s je..vaju arendaši non stop.Šta ste konkretno pomogli nama ispod 40tih. :cao:
Sve si rekao-tako i moj sin razmišlja-ima 21 godinu.Oni hoće ulaskom u PIO da vas skinu sa grbače-Ne daje država tako lako pare a da nema interesa a zadnji je interes da brine o vama mladima,da nije tako našla bi vam radna mesta otvorila profitabilna preduzeća a ne kockarnice i mega-markete
 
Branko je napisao(la):
Cenim to što ministarstvo želi da pomaže poljoprivrednike.
Problem je što ta pomoć suviše često završi na pogrešnom mestu.
A puno bi bilo koristi i kada bi ministarstvo poljoprivrede sarađivalo sa drugim delovima vlade.
Primer za to je šta je sremskim proizvođačima repe uradila pećinačka šećerana u prošloj kampanji repe. Tu je sprovedena besomučna pljačka i to perfidno "čist" način. A država ni da zaviri u poslovanje šećerane.
Kada su se seljaci bunili zbog niske cene pšenice - država je poslala miliciju.
Nije ovo optužba na račun vas, Radivoje, nego jednostavno samo konstatacija stvari u agraru.

I eto i ja odoh u :off_topic:
Sada bih ja trebao kao neki forumaši da kažem kako imaš negativna razmišljanja a ti si izneo jednu od činjenica koja i mene tišti a i ovo je tema dosta ozbiljna i ne vidim ništa ružičasto a ko vidi svaka mu čast
Problem je samo u tome što pisanjem ništa ne mogu uraditi .
Ni policija neće zaustaviti nekog u crnom džipu nego mene na traktoru jer nisam upalio svetla u sred bela dana(Moj traktor nije programiran da sam pali svetla)-eto i malo crnog humora da ne bude sve negativno
 
Pa lepo ti je čovek rekao na koji način da uzmeš novac od subvencije.
A to što bi tvoj sin bio "profi" nema nikakve veze sa pravim značenjem te reči.
To "hobi" i "profi" smo mi sami isforsirali da bi se lakše znalo o kojoj grupi je reč (onoj koja dobija ili ne dobija subvenciju).
To što si ti verovatno bolji paor od sina a on nosi titulu "profi" ne trebaš shvatiti kao sistem vrednosti.
Zato bi molio sve članove foruma da ubuduće "profi" i "hobi " pišu pod navodnicima !

Citiram:
"Ovo je sada strašno-dali vidite ko je sada PROFI-poljoprivrednik po vašim sistemima vrednosti"

Nema Zoki ova veze sa sistemima vrednost!
 
Nazad
Vrh