Subvencija za 2010 godinu

ako je neko vec opterecen kreditom koji je subvencionisalo ministarstvo?dal ce i on moci do traktora uz popust?
 
sanbo4 je napisao(la):
Ni meni to zasad nije mnogo jasno, dosta tog repromaterijala uzimam na paritet. Prosle godine sam dobio nesto kao racun - otpremnica i time sam ostvario subvenciju, a sada kako sam video iz uredbe sto nam je predstavio Rade, to je nekako drugacije formulisano, ne razumem sta to znaci. Nadam se da nece biti problema. :cao:
bojim se da fiskalni isecak kod robe za razmenu, niko nece dobiti pre septembra, kad se razmena i vrsi.
 
Npr mi u ZZ Gospodjinci, sav repromaterijal za razmenu vodimo preko maloprodaje, tako da izdajemo robu uz fiskalni isecak kojeg izdajemo u prolece, fiskalni isecak prati Racun na kom je kao valuta naveden recimo 30.09. eto to je to.

Tu nema nikakve utaje, zadruga plati PDV odmah a povracaj PDV dobije kad naplati od zadrugara. Umesto pazara u zadruzi stoji Racun koji pavda nedostatak robe u maloprodaji jer bi se inace morao predati pazar u toj vrednosti. Mi tako radimo vec godinama jer smo tako savetovani od strane finasijske inspekcije.

Pozdrav
 
Члан 2.
Право на регресирање репроматеријала има физичко лице - носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинстава, које је уписано у Регистар пољопривредних газдинстава (у даљем тексту: Регистар) у складу са Правилником о начину и условима уписа и вођења регистра пољопривредних газдинстава, обрасцима захтева за упис и обнову регистрације и прилога, документацији која се прилаже уз захтев, начину чувања података, као и о условима за пасивни статус пољопривредног газдинства („Службени гласник РС”, број 111/09 - у даљем тексту: Правилник) под следећим условима:
1) да је измирило доспеле преузете обавезе по основу прописа којима се уређују мере за подстицање развоја пољопривредне производње;
2) да има утврђено својство осигураника пољопривредника код Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање (у даљем тексту: Фонд) као и да је на дан 30. априла 2010. године платило главни дуг по основу доприноса за пензијско и инвалидско осигурање у висини обавеза за 2009. годину.
Подносилац захтева нема право на регресирање репроматеријала за земљиште узето у закуп од правног лица, осим ако је уговор о закупу земљишта закључен са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде (у даљем тексту: Министарство)
Изузетно од става 1. тачка 2) овог члана право на регресирање репроматеријала има носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинства коме је утврђено својство осигураника пољопривредника код Фонда у 2010. години.

Ovo je drugi clan uredbe za regrsiranje repromaterijala...lepo pise DOSPELE OBAVEZE
Sta znaci dospele obaveze, to znaci ukoliko je nesto trebalo da bude vraceno (rata kredita i sve ostalo) to mora biti vraceno, znaci niko ne govori o tome da treba vracati preostali deo kredita ukoliko nije dospelo za naplatu.


Znaci redovno izmirujte svoje obaveze prema ministarstvu i necete imati problem.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan

:cao:

PS > Isti je princip i za uredbu za traktore
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Npr mi u ZZ Gospodjinci, sav repromaterijal za razmenu vodimo preko maloprodaje, tako da izdajemo robu uz fiskalni isecak kojeg izdajemo u prolece, fiskalni isecak prati Racun na kom je kao valuta naveden recimo 30.09. eto to je to.

Tu nema nikakve utaje, zadruga plati PDV odmah a povracaj PDV dobije kad naplati od zadrugara. Umesto pazara u zadruzi stoji Racun koji pavda nedostatak robe u maloprodaji jer bi se inace morao predati pazar u toj vrednosti. Mi tako radimo vec godinama jer smo tako savetovani od strane finasijske inspekcije.

Pozdrav


Tako je i kod nas bilo do sad
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Npr mi u ZZ Gospodjinci, sav repromaterijal za razmenu vodimo preko maloprodaje, tako da izdajemo robu uz fiskalni isecak kojeg izdajemo u prolece, fiskalni isecak prati Racun na kom je kao valuta naveden recimo 30.09. eto to je to.

Tu nema nikakve utaje, zadruga plati PDV odmah a povracaj PDV dobije kad naplati od zadrugara. Umesto pazara u zadruzi stoji Racun koji pavda nedostatak robe u maloprodaji jer bi se inace morao predati pazar u toj vrednosti. Mi tako radimo vec godinama jer smo tako savetovani od strane finasijske inspekcije.

Pozdrav


Sve je to tako a kako je kada zadruga nema maloprodaju nego je samo zz.
Pričao sam sa direktoricom danas i kaže mi da na fiskalni isečak "ček" ne može da mi da gotovinski račun jer nema kako da pravda tada ulaz i izlaz novca. Šta u ovom slučaju da se radi?
 
ako je na fiskalnom cek a ne gotovina MORA i duzna je da ti da ispisani ili odstampani racun na ime i sa pecatom,ako nemoze znaci da vec kod nje ima mucke i papirologija joj nestima pa zato nemoze
 
Verovatno nece da plate porez, pa zato izmisljaju....
tako su meni danas rekli, ne isplati nam se da ti damo fiskalni, jer moramo da platimo porez, a ti nama da platis tek u julu....
 
Branko je napisao(la):
Ne trebaju nikakvi računi, osim fiskalnih, za gorivo.

Da, do datuma stupanja na snagu uredbe a to je osmi dan nakon objavljivanja u Sluzbenom Glasniku, posle toga trebaju i tu gotovinski racuni uz fiskalni. Pa ako mogu zadruge da kucaju racune fizickim licima mocice i ljudi koji rade na pumpama.
 
Može i na pumpi da se dobije i fiskalni, meni su još u januaru nudili... Ako, sad bar znam da odsad i to treba da tražim...
 
oldtimer je napisao(la):
Verovatno nece da plate porez, pa zato izmisljaju....
tako su meni danas rekli, ne isplati nam se da ti damo fiskalni, jer moramo da platimo porez, a ti nama da platis tek u julu....

Time dokazuju koliko im je stalo do poljoprivrednika.... mislite o tome

ZRENJANINAC je napisao(la):
Sve je to tako a kako je kada zadruga nema maloprodaju nego je samo zz.
Kod nas je do prosle godine dok su radili kooperaciju, Gospodjinci doo su imali fisklanu i provlacili sve kroz nju a nisu imali maloprodajni objekat...to je vec stvar za knjigovodje ali je moguce, jer je radjeno do sada
tarana je napisao(la):
bilo je reci da za traktore PIO nece biti obavezan?
PIO klauzula je obavezna za sve uredbe koje pokrivaju investicije, za uredbu o regresiranju osiguranja useva.

Pio se ne trazi kod kratkorocnih i dugorocnih kredita, kod uredbi za organsku proizvodnju, uredbe za geneticke resurse domacih zivotinja, i kod uredbe za ruralni turizam.

:ppozdrav:
 
Ako sam te dobro razumeo imam pravo na subvencije za tov junadi i mogu da matičim krave da bih dobio premiju a da PIO nije uslov
 
Ajde videćemo kako će proći to sa računima i ne vidim nikakvu olakšicu prilikom obnove registra i subvencija već naprotiv ništa nije olakšano kako je izneo naš ministar.

I kada će ta uredba za poljomehanizaciju da izađe na videlo.
 
Nazad
Vrh