Subvencija za 2010 godinu

Zoran0230 je napisao(la):
Pa ja sam postavio pitanja ako pročitate moje postove i voleo bih da svi forumaši vide odgovore(ima i jedno pitanje u postu koji si citirao-Evo jedno:koliko procenata gazdinstava je prošle godine ispunjavalo uslove za subvencije u odnosu na ukupan broj registrovanih gazdinstava?i kako će se isplatiti subvencije ako sde taj broj utrostruči ove godine jer će ljudi prebacivati gazdinstva samo da bi ostvaruili subvencije a vi ste ih na to naterali
7 % koliko sam ja upucen. AKO GRESIM NEKA ME NEKO ISPRAVI
 
oldtimer je napisao(la):
Danas sam proveravao u Suzbenom glasniku, uredba jos uvek nije izasla, tako da i dalje vaze fiskalni racuni bez gotovinskog racuna na ime kupca...
Danas sam bio da obnovim registraciju gazdinstva.Dok sam bio kod službenika koji pregleda papire ,šefica im je donela uredbu da je pogledaju.Jedino neznam da li je uredba iz službenog glasnika ili sa sajta ministarstva.Kako je izjavila ,da ju je tog momenta "skinula",ali nije rekla odakle.
 
Ne znam gledao sam na faxu, posto kod kuce ne mogu da pristupim sajtu, jer se placa....
Uglavnom te uredbe nema u Sl.glasniku od 12.02.2010. Uredba je izglasana na sednici Vlade 10.02.2010. tako da se nije mogla naci u Sl.glasniku od 6.02.2010. (to je pretposlednji)....mozda gresim, ali sam dobro pogledao, tako da mislim da je tako.Ima nekih uredbi o poljoprivredi, ALi uglavnom za subvencionisanje kamata za dugorocne i kratkorocne kredite....
 
Farmer II je napisao(la):
Pa na 39. strani gosn. nadlacki je ostavio link za uradbu : http://www.box.net/shared/hqyqu84t7h

zar to nije konačna verzija?
Jeste, to je konacna verzija. I cini mi se da je na 3-4 strane unazad gosn. nadlacki napomenuo da je uredba izasla u sluzbenom glasniku prosle nedelje ako se ne varam u cetvrtak. Tako da stupa na snagu u subotu.
Post je spojen: [time]1266505464[/time]
_________________________________________________
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Deni je napisao(la):
G-Nadlački!

kojeg datuma stupa na snagu uredba ?

Nisam ni gospodin a ni drug, moze jednostavno Rade ili Radivoje :D

Ова уредба ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.

Usvojena je prosli cetvrtak na Vladi, SG obicno izadje sutradan (petkom), ali hajde, provericu sutra jos.

PS> Sto ne cistite sneg u Temerinu, umalo se u subotu nisam skrsio ::namigivanje::. komunalce za gusu
Evo to je taj post
 
didi,problem je moj vrlo jednostavan što i onaj koji na sebe nema tj. u svom gazdinstvu zemlje ni u saksiji,uzme zemlju u zakup i sada je poljoprivrednik jer plaća pio a ja koji se bavim poljoprivredom 20 i više godina,obrađujem 10 ha zemlje u vlasništvu gazdinstva (uz to se bavim i stočarstvom),mene ministar naziva "hobistom" i nemam prava na subvencije(još u mom gazdinstvu imam i poljoprivrednog penzionera-gazdinstvo se bavi poljoprivredom od pre 2 svetskog rata) i još je moj problem što vidim šta se iza brda valja i nemojte mi uzimati za zlo
 
Branko je napisao(la):
Samo vi tako nastavite da se hvalite koliko ko ima gazdinstava, pa će doneti neku uredbu da i tu skrešu premije. ::lose::
Nije to nikakvo hvalisanje! Živim sa tastom u istoj kući, a zašto to se ne tiče ni ministra ni nikog drugog! A poljoprivredno gazdinstvo ima tast svoje a ja svoje i to su dva zasebna gazdinstva! On seje kako i šta on hoće a ja sejem šta ja hoću, i koga briga što mi živimo na istoj adresi? :nono:
 
Adresa je bitna samo kad nam nesto salju iz ministarstva,a mnogo vaznije od adrese je broj PG i NR,a najvazniji je indetifikacioni broj poreskog obveznika i PIO.
 
didi79,da li si siguran u taj podatak-onda je sve rečeno-7% je privilegovano
Ja sam dosta pisao-zatvorena mi je tema -da li su potrebni ljudi iz ministarstva na forumu-koju sam otvorio bez zle namere da malo kanališemo neke stvari jer nije poljoprivreda samo u subvencijama a i Radivoj mi je dao tu ideju-Osećam se nepodobnim pa planiram da se povučem.Dobio sam podatak koji me je zanimao i koji je osnovica ove teme i mislim da je time sve rečeno-zato ni nema odgovora na moja pitanja
 
moj komsija je prosle godine ostvario prava na samo trecinu subvencija. covek seje soju, seme sa tavana, ne djubri, nema racune ni za seme ni za djubrivo, samo je naftu potrosio.
 
Kakvih 7 %,molim vas ne širite neke informacije koje nisu proverene!!
Pre par godina kada su sva nekomercijalna gazdinstva dobila 40000 din. u mom selu je svako ko je imao mogućnost to da iskoristi ,iskoristio je ,tako da ima mnogo gazdinstva sa malom površinom prijavljenom.
Pitanje treba da bude koliko je procenata ukupne zemlje u privatnom vlasništvu ostvarilo prava na subveciju!!Pa u mom komšiluku ima 15 dom.sa ukupno 15 ha zemlje i 2 sa preko 30 ha !!,Tako da o privilegijama i ostalim glupostima ne treba polemisati ,zar se i jedan paor sa 30 ha smatra privilegovanim?
A to da li smo mi privilegovani ili ne nije za ovu temu!!
Znam puno zanatlija koji nemaju svoj alat pa su dobri majstori. Dal neko ima ili nema zemlje ni u saksiji nije merilo dal je dobar paor i domaćin .
 
Ministar Dragin održao sastanak sa predstavnicima Poslovnog udruženja uvoznika poljoprivredne mehanizacije
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede dr Saša Dragin, danas 18.02.2010. godine održao je sastanak sa predstavnicima Poslovnog udruženja uvoznika poljoprivredne mehanizacije Vojislavom Skendžićem, Dragoljubom Švonjom i Dušanom Erdeljanom povodom donošenja Uredbe za voće i povrće, stočarstvo, ratarstvo i mehanizaciju, s tim š to su akcenat stavili na deo Uredbe koji je u vezi sa mehanizacijom.

Ministar Dragin je nakon sastanka istakao da će poljoprivrednici ove godine moći da na brži, lakši i jeftiniji način dodju do nove kvalitetne mehanizacije tako što će država refundirati 30 % vrednosti mehanizacije.

Predstavnici Posolovnog udruženja uvoznika poljoprivredne mehanizacije su pozitivno ocenili Uredbu i naveli da je izuzetno značajna jer će omogućiti poljoprivrednicima da na najbolji mogući način dodju do kvalitetne mehanizacije.





kolege dal ste spemni za obnovu mehanizacije? evo prilike ::namigivanje::
 
Zoran0230 je napisao(la):
didi79,da li si siguran u taj podatak-onda je sve rečeno-7% je privilegovano
Ja sam dosta pisao-zatvorena mi je tema -da li su potrebni ljudi iz ministarstva na forumu-koju sam otvorio bez zle namere da malo kanališemo neke stvari jer nije poljoprivreda samo u subvencijama a i Radivoj mi je dao tu ideju-Osećam se nepodobnim pa planiram da se povučem.Dobio sam podatak koji me je zanimao i koji je osnovica ove teme i mislim da je time sve rečeno-zato ni nema odgovora na moja pitanja

Tema "Da li su forumu potrebni ljudi iz ministarstva" je izlisna. Koliko sam ja shvatio svi ljudi dobre volje su ovde dobrodosli...pa ko voli nek izvoli.

Na tvoje pitanje koliko je tacno gazdinstava dobilo subvenciju ne mogu da dogovorim ODMAH... shvati da ja nisam Dzuboks...ubacis zeton i dobijes pesmu koju zelis. Do malopre sam radio upravo na onom nacionalnom programu o kom sam pricao a za dobijanje egzaktnog podatka mi treba vremena, da udjem u bazu, tamo, koliko znam imaju podaci po okruzima, pa da sabiram, vadim proseke i slicno, bez sat vremena nista a trenutno imam druge prioritete. 7% je APSOLUTNO NETACNO, kako cuh od drzavnog sekretara krece se oko trecine gazdinatava. Kako je to talianu, vrlo mudro primetio, cak i to nije pravi pokazatelj, pravi pokazatelj bi bilo koji procenat prijavljenih povrsina je pokriven subvencijom a to je znatno vise od trecine. Izvini Zorane 0230 ali, trenutno, nemam vremena za takve detaljne analize, kad ih bude uradilo odeljenje za analizu efekata mera ja cu ga staviti na forum.
Niste nepogodni ali ste vrlo negativni i pesimisticni...prebacite, gazdinstvo na sina koji je nazaposlen nek momku ide staz i uzmite tih 140.000,00 pa makar pola vratili drzavi za PIO i zdravstveno, ostace vam 70000 hiljada, nakrivite sesir na poziciju "pola dva" i "sorom sredom, svima mater redom". A kako ce drzava i sta ce ako se poveca broj gazdinstava ne brinite...evo ovih dana otpustaju 60 mojih kolega sa posla pa ce biti novaca.

Dont worry be happy.

:ppozdrav:
 
Ako je trećina gazdinstava subvencionisana prošle godine,ja sam popa-
Nisam mislio da ste na dugme ali sam primetio da ste se uključivali u diskusiju i odgovarali na pojedina pitanja-na koje svi znaju odgovor
Moja su pitanja malo kompleksnija i izgleda da zahtevaju dublju analizu pa samim tim treba više vremena ili nema odgovora konkretnog
temu sam pokrenuo iz dobre namere(vi ste u jednom postu izrazili tu želju u jednoj temi koja je takođe zaključana-ali ste sada promenuli mišljenje)
Nisam pesimista jer i dalje radim i to mnogo uspešnije nego mnogi koji su dobili subvencije
pošto će uglavnom sva domaćinstva biti subvencionisana onda sam ja debelo promašio temu i nemam u njoj šta da tražim(da ne bi do kraja još zaglavio u ćorku)
Ne bih više iznošenjem gole istine da širim pesimizam među ljude

Post je spojen: [time]1266535300[/time]
_________________________________________________
. Eto, moj predlog, otvorite temu da li su ljudi iz ministarstva ovde dobrodosli,Citiram gospodina Nadlačkog
 
Zoran0230 je napisao(la):
didi79,da li si siguran u taj podatak-onda je sve rečeno-7% je privilegovano
Ja sam dosta pisao-zatvorena mi je tema -da li su potrebni ljudi iz ministarstva na forumu-koju sam otvorio bez zle namere da malo kanališemo neke stvari jer nije poljoprivreda samo u subvencijama a i Radivoj mi je dao tu ideju-Osećam se nepodobnim pa planiram da se povučem.Dobio sam podatak koji me je zanimao i koji je osnovica ove teme i mislim da je time sve rečeno-zato ni nema odgovora na moja pitanja
JOS JEDNOM PONAVLJAM NISAM 100% SIGURAN.
 
Uslov za registraciju, čak i za prijavljivanje na poljoprivredni PIO nije da si vlasnik zemljišta već je dovoljno da si korisnik !!! To dokazuješ ugovorom o zakupu ili ugovorom o ustupanju zemljišta na korišćenje, naravno ostaje da je površina barem 0.5ha. Ovo znam iz ličnog primera i to je tako 500%.. :ppozdrav:
 
Deni je napisao(la):
Ministar Dragin održao sastanak sa predstavnicima Poslovnog udruženja uvoznika poljoprivredne mehanizacije
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede dr Saša Dragin, danas 18.02.2010. godine održao je sastanak sa predstavnicima Poslovnog udruženja uvoznika poljoprivredne mehanizacije Vojislavom Skendžićem, Dragoljubom Švonjom i Dušanom Erdeljanom povodom donošenja Uredbe za voće i povrće, stočarstvo, ratarstvo i mehanizaciju, s tim š to su akcenat stavili na deo Uredbe koji je u vezi sa mehanizacijom.

Ministar Dragin je nakon sastanka istakao da će poljoprivrednici ove godine moći da na brži, lakši i jeftiniji način dodju do nove kvalitetne mehanizacije tako što će država refundirati 30 % vrednosti mehanizacije.

Predstavnici Posolovnog udruženja uvoznika poljoprivredne mehanizacije su pozitivno ocenili Uredbu i naveli da je izuzetno značajna jer će omogućiti poljoprivrednicima da na najbolji mogući način dodju do kvalitetne mehanizacije.





kolege dal ste spemni za obnovu mehanizacije? evo prilike ::namigivanje::

Nadam se da sada uvoznici mehanizacije nece u toj novoj uredbi videti prostora da jos malo se ugrade u cenu, s obzirom da tih najavljenih 30 % ostavlja dosta prostora.

Mada hajde da verujemo da ce i ti uvoznici shvatiti da je svima nama cilj da dodjemo do savremene i nove mehanizacije. Pa neka oni preuzmu malo veci rizik, i nek svoju zaradu vide u obimu prodaje.
 
Nazad
Vrh