Subvencija za 2010 godinu

paracinac je napisao(la):
ko je registrovao domacinstvo 2004 godine i nije placao penziju do sada prosle godine je mogao da plati samo za 2008 godinu i da iskoristi subvenciju a dug od 2004 do 2008 se otpisuje smem se kladim u 100 evra :ppozdrav:
HEHEHE cista dezinformacija. Evo ja se kladim u 1000 evra da se dug na penziju ne otbisuje (bar za sada) sto se tice socijalnog to je druga prica. Nemojte mesati babe i zabe.
Post je spojen: [time]уторак, 16. фебруар 2010. 23:49:15 MST[/time]
_________________________________________________
paracinac je napisao(la):
ja sam imao gazdinstvo na moje ime od 2004 do 2009 pa sam prebacio na babu prosle godine uzeo 30 posto ove godine vratio na moje ime platio za ovu godinu nisam jos ali platicu uzeti ceo iznos i principi me ne zanimaju jer sto neko rece princip je princip pare su pare a ja vise volim pare nego da iz principa poklonim nekome ono sto mi pripada mislim da ce se svi sloziti a ministra nemam zasto da zovem jer mi je sve jasno a kome nije nek posalje email dobice odgovor sto mi se mnogo svidja i mislim da je ok sa njegove strane sto odgovara i iskreno da kazem ja ga potpuno razumem a i za nase dobro je da placamo penziono jer svi cemo da ostarimo i sta posle kada nemas svoj dinara ja cu ove godine da uzmem 26x14 000 to je dosta para i od te pare platicu penziono i hvala im na tome meni dosta mislim nije dosta al opet hvala i kad daju nesto te pare mi znace nece me izcupati kao poljoprivrednika ali ce mi dosta pomoci i hvala im na tome ipak smo mi siromasna zemlja sa puno lopova i hvala im sto bar malo misle na nas jer tesko ko sada nekome daje pare kada udjemo u EU bice bolje jeste da ja nisam bas za to ali bice sigurno bolje za sve nas!!!
OK 24x14000 sasvim dobra racunica. Ali razmisli sta ce raditi oni koji imaju ispod 10 ha? Da li tu ima neke racunice?
Post je spojen: [time]среда, 17. фебруар 2010. 07:54:30 MST[/time]
_________________________________________________
szeky je napisao(la):
šandor je napisao(la):
šandor je napisao(la):
didi79 je napisao(la):
Evo ovako. Kao prvo od ove godine nema mogucnosti brisanja poljoprivrednog gazdinstva, moguce je samo brisanje parcela tj. moze da se obrise sve sto je upisano u gazdinstvu. Gazdinstvo miruje. Sto se tice placanja PIO, treba uplatiti celokupan dug za 2009 god. (NE ZAVRSNO SA 2009) SAMO DUG ZA 2009. Ostatak duga videcemo kako i sta ce biti s njim, za sada se nista konkretno ne zna. A da pojasnim malo zasto se stavlja na teret dug od 2004 god. onima koji sad ulaze u PIO. Zato sto po zakonu iz 1997 godine svako ko poseduje zemlju u vlasnistu od 1997-pa na ovamo, obavezan je da placa PIO. ako se ne bavi drugom delatnoscu. Da budem jos jasniji npr. neko ima u vlasnistvu zemlju od 1998 god. , gazdinstvo registruje 2004 godine, nije usao u PIO a sad mora, nemu se stavlja dug od 1998-2008 (za 2009 mora da uplati da dobije subvencije), stim sto ima mogusnost da od 1998-2003 stavi na mirovanje taj period. Znaci ima dug od 2004 godine. Dajem primer ako je svake godine PIO iznosio 40000( lupam nije isto za svaku godinu) placa za 2009 40000din a ostace mu dug 2004,2005,2006,2007,2008, 5x40000=200000 din.
OVO JE 100% TAKO DANAS SAM BIO U PIO FONDU I LEPO SU OBJASNILI JASNO KAO DOBAR DAN.

Opet nešto novo :sta: Izgleda da ne živimo u istu državu :sta: No comment

Danas sam odjavio jedno gazdinstvo u celini @ didi79 možda kod tebe ne može ali kod mene može :D
I u Bečeju brišu bez pitanja :cao:
LJUDI NEMA BRISANJA GAZDINSTVA (IZUZEV U POSEBNIM SLUCAJEVIMA) POSTOJI SAMO PASIVAN STATUS GAZDINSTVA ILI POSTOJI MOGUCNOST SPAJANJA GAZDINSTVA. NA PRIMER OTAC NOSIOC GAZDINSTVA I SIN NOSIOC GAZDNSTVA.OTAC IMA ZEMLJU U GAZDINSTVU I SIN IMA ZAKUP OD OCA. E SAD OTAC MOZE DA BRISE PARCELE IZ NJEGOVOG GAZDINSTVA I PRELAZI U GAZDINSTVO SINA KAO CLAN (NORMALNO SVA ZEMLJA KOJA JE NA OCA I SINA PRELAZI KAO VLASNISTVO. OCEVO GAZDINSTVO SE NE BRISE SAMO PRELAZI U PASIVNO STANJE.
 
Ja sam danas predao " ZAHTAV ZA BRISANJE POLJOPRIVREDNOG GAZDINSTVA " i dao sam i KARTICU poljoprivrednog gazginstva i .... šta sad neće da obrišu ?? :sta: .
 
didi je napisao(la):
Didi79 to što si napisao za oca i sina nije baš tako.Bar ne u opštini Sečanj.Ja sam to hteo da odradim i šefica trezora mi je rekla da se gazdinstva više ne mogu brisati u samim trezorima kao pre već samo i jedino u Beogradu.Mogu da podnesem zahtev da se ocu briše gazdinstvo ali je pitanje hoće li se to u Beogradu na vreme procesuirati kako bi dobio rešenje i oca sa svojom zemljom mogao prebaciti kod mene.To je istina i ništa osim istine.Nije laž niti dezinformacija.
Njen savet je da otac u svom gazdinstvu ostavi samo zemlje oko 0.5ha a sve ostalo ugovorom da meni u zakup bez naknade.Njen je savet da nikako ne gasi gazdinstvo ili ode u pasivan status.Na taj način mi je rekla da će se sve uraditi u roku od minut stim da otac mora prvo da se registruje bez tih parcela(kako bi ih izbrisali u kompu)pa tek onda ja da ih upišem kod mene i dođem da predam formulare.
Didi 79 ti tu gospođu sigurno znaš pa je pitaj jeli tako kako sam napisao.
Prijatelju moj znam ja sve te gospodje sto tamo rade i o tome ne bi sada da iznesem MOJ LICNI STAV. I ja sam bio danas tamo pa sam se iznervirao kao niko. Sve one znaju a ustvari nista ne znaju kada je raec o nama poljoprivrednicima, one samo hoce da urade na takav nacin da njima bude lakse a da li je to dobro i koje su posledice one pojma nemaju. Danas sam dosao do te situacije da sam ja licno zvao upravi za trezor u beogradu, javio mi se jedan jako ljubazan covek saslusao me i objesnio mi je sve u nekoliko recenica ( i ono sto treba da znam i ino sto ne bi ja trebao da znam). Sta one meni plamude da ostavim ja 0.5 ha na ocevo gazdinsvo ? JA TO NECI I TU JE KRAJ PRICE.UOSTALOM JAVI MI SE NA PRIVATNOJ PORUCI PA CU TE JA KONTAKTIRATI I POPRICACEMO MALO VISE.
POZDRAV IMENJACE
 
U vezi teze o tome da nije lose uci u PIO( dobijas subvencije,imaces penziju itd.),moje misljenje je da drzava pokusava da sto vise nas uvuce u PIO ,i onda za godinu dve kaze da nema vise subvencija (zna se da SAD duze vreme insistira da EU ukine subvencije na poljoprivredu). A vi probajte da izadjete iz PIO ako mozete.
 
djeordje72 je napisao(la):
U vezi teze o tome da nije lose uci u PIO( dobijas subvencije,imaces penziju itd.),moje misljenje je da drzava pokusava da sto vise nas uvuce u PIO ,i onda za godinu dve kaze da nema vise subvencija (zna se da SAD duze vreme insistira da EU ukine subvencije na poljoprivredu). A vi probajte da izadjete iz PIO ako mozete.

Ovo, APSOLUTNO, NIJE TACNO.
 
Ja danas bio do naših u trezor i pitam ih da li su malo protumačili uredbu o subvencijama a oni meni " a koju uredbu.Gde si ti pročitao?" :haha:

Što se tiče Pio i zdravstvenog povezani su i iznosi Pio 45.800din a zdravstveno 28.685din

Brisanje gadinstva može da se uradi samo to gazdinstvo ne sme imati podignut kredit. :ppozdrav:
 
Paorepaore,slažem se da se ne šire dezinformacije,ja u glavnom iznosim svoje mišljenje a napišem ono samo što je provereno ali mislim dadug neće otpisati jedino "ako ih mi nateramoovim našim lupetanjima"Trezori nisu sto posto informisani pa se ta njihova neobaveštenost širi i na nas,obećali su da će pojednostaviti procedure a ono još komplikovanije.Ja se slažem sa mišljenjem djeordje 72,Radivoje ne bih baš bio siguran da do toga neće doći.Šta će se desiti ako ljudi nastave da se snalaze a sami ste ih naterali na to pa bude prijavljeno recimo 50% gazdinstava-čime bi ih isplatili a to će se desiti(spremajte nove uredbe dok je vreme)-ovo sam napisao da se vidi da vas samo ne napadam već i da vam pomognem
Post je spojen: [time]1266424784[/time]
_________________________________________________
Može li mi neko reći zašto su PIO i zdravstveno spojeni-znači ako ne platiš PIO možeš da...
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
djeordje72 je napisao(la):
U vezi teze o tome da nije lose uci u PIO( dobijas subvencije,imaces penziju itd.),moje misljenje je da drzava pokusava da sto vise nas uvuce u PIO ,i onda za godinu dve kaze da nema vise subvencija (zna se da SAD duze vreme insistira da EU ukine subvencije na poljoprivredu). A vi probajte da izadjete iz PIO ako mozete.

Ovo, APSOLUTNO, NIJE TACNO!!
@Radivoje,jel moze koja rec vise o ovome...? :ppozdrav:
 
ne sta bi vise covek rek'o.
SAD subvencionise svoju poljoprivredu bar koliko i evropa.
a sad da vam covek pricha o svetskoj trgovinskoj organizaciji i uticaju subvencioniranja visokorazvijenih zemalja na siromasne zemlje, pregovorima koji ce trajati godinama i nece dovesti ni do cega, da bi objasnio najprostiju stvar...
 
Zoran0230 je napisao(la):
Može li mi neko reći zašto su PIO i zdravstveno spojeni-znači ako ne platiš PIO možeš da...

Kakvo je ovo pitanje?
Pa u svim delatnostima je tako i ne razumem zašto bi to ovde bio problem.
 
Doduše danas sam pitao u poresko da li mogu da uplatim samo Pio a kasnije zdravstveno da bi ovi iz Registra imali uvid da sam platio Pio rekli su mi da može ali mi ostaje dug prema zdravstvenom osiguranju.Onda sam otišao u Registar i isto to ih pitao i oni su mi rekli da probamo jer oni samo traže uplatu Pia,i ako bude odblokirano onda će biti ok.
 
djeordje72 je napisao(la):
U vezi teze o tome da nije lose uci u PIO( dobijas subvencije,imaces penziju itd.),moje misljenje je da drzava pokusava da sto vise nas uvuce u PIO ,i onda za godinu dve kaze da nema vise subvencija (zna se da SAD duze vreme insistira da EU ukine subvencije na poljoprivredu). A vi probajte da izadjete iz PIO ako mozete.
nezvanicno :cuo sam od prijatelja koji je ranije uplacivao PIO peko poljoprivrede i kad je to izgubilo smisao jedini nacin da prekine je drugo zaposlenje .pronasao coveka da ga fiktivno zaposli i problem resen.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Radivoje ne bih baš bio siguran da do toga neće doći.Šta će se desiti ako ljudi nastave da se snalaze a sami ste ih naterali na to pa bude prijavljeno recimo 50% gazdinstava-čime bi ih isplatili a to će se desiti(spremajte nove uredbe dok je vreme)-ovo sam napisao da se vidi da vas samo ne napadam već i da vam pomognem

Svakom danu je dosta sopstvenog zla i sopstvenih briga, zasto brinuti toliko unapred i biti takav pesimista.
Kao sto rekoh ranije, ocekujem da se usvoji Nacionalni program za ruralni razvoj 2010-2013. i to na Vladi pa cemo tada imati obavezu Vlade da finsira to sto je usvojila. Program ce biti i na javnoj raspravi a verovatno ce osvanuti pre na Forumu nego na sajtu ministarstva ::namigivanje::, no o tom potom.
Post je spojen: [time]среда, 17. фебруар 2010. 11:07:13 MST[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja danas bio do naših u trezor i pitam ih da li su malo protumačili uredbu o subvencijama a oni meni " a koju uredbu.Gde si ti pročitao?" :haha:

Stvarno, odkud ti uredba ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
ognjen74 je napisao(la):
djeordje72 je napisao(la):
U vezi teze o tome da nije lose uci u PIO( dobijas subvencije,imaces penziju itd.),moje misljenje je da drzava pokusava da sto vise nas uvuce u PIO ,i onda za godinu dve kaze da nema vise subvencija (zna se da SAD duze vreme insistira da EU ukine subvencije na poljoprivredu). A vi probajte da izadjete iz PIO ako mozete.
nezvanicno :cuo sam od prijatelja koji je ranije uplacivao PIO peko poljoprivrede i kad je to izgubilo smisao jedini nacin da prekine je drugo zaposlenje .pronasao coveka da ga fiktivno zaposli i problem resen.
Možeš i da se prijaviš par meseci kao taxi-sta i opet problem rešen.Ovde je uslov da imaš odgovarajućr vozilo.
 
Nije tačno.
Ako si jednom bio prijavljen za poljoprivredni PIO a zaposliš se i počne uplaćivanje PIO po tom osnovu, poljoprivredni "miruje". Ako dobiješ otkaz odmah ti se vraća poljoprivredni PIO.
 
Branko je napisao(la):
Nije tačno.
Ako si jednom bio prijavljen za poljoprivredni PIO a zaposliš se i počne uplaćivanje PIO po tom osnovu, poljoprivredni "miruje". Ako dobiješ otkaz odmah ti se vraća poljoprivredni PIO.
Pa gde je tu resenje?? :zli: :udri: :udri: :zli:
 
Nazad
Vrh