Subvencija za 2010 godinu

Farmer Bob je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Nije tačno.
Ako si jednom bio prijavljen za poljoprivredni PIO a zaposliš se i počne uplaćivanje PIO po tom osnovu, poljoprivredni "miruje". Ako dobiješ otkaz odmah ti se vraća poljoprivredni PIO.
Pa gde je tu resenje?? :zli: :udri: :udri: :zli:
Obrisati gazdnistvo i prodati svu zemlju koja je na tvoje ime, a potom ici i traziti socijalnu pomoc koja je veca od penzije!!!
 
Farmer Bob je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Nije tačno.
Ako si jednom bio prijavljen za poljoprivredni PIO a zaposliš se i počne uplaćivanje PIO po tom osnovu, poljoprivredni "miruje". Ako dobiješ otkaz odmah ti se vraća poljoprivredni PIO.
Pa gde je tu resenje?? :zli: :udri: :udri: :zli:
Ako si nezaposlen a nećeš da plaćaš poljoprivredni PIO onda prodaj svu zemlju!
 
Radivoje,ja po prirodi nisam pesimista ali nisi mi KONKRETNO odgovorio ni na jedno pitanje a odgovore bi trebalo da znaš(ali ja te razumem)-biće dobro ako sva moja razmišljanja padnu u vodu-zar ne vidite da ste sve pozabunjivali.Možete vi usvojiti Nacionalni program samo još ostaje pitanje odakle ga is,finansirati
 
Zoran0230 je napisao(la):
Radivoje,ja po prirodi nisam pesimista ali nisi mi KONKRETNO odgovorio ni na jedno pitanje a odgovore bi trebalo da znaš(ali ja te razumem)-biće dobro ako sva moja razmišljanja padnu u vodu-zar ne vidite da ste sve pozabunjivali.Možete vi usvojiti Nacionalni program samo još ostaje pitanje odakle ga is,finansirati

:sta: ne znam na sta mislite, razmenili smo par poruka i na pp i ne znam da sam ostao duzan odgovor, druga je stvar ako se vama moj odgovor ne svidja ali to je vec druga prica.
Ako vas nesto zanima pitajte ne pp da ne stvaramo ovde guzvu.
 
didi je napisao(la):
Njen savet je da otac u svom gazdinstvu ostavi samo zemlje oko 0.5ha a sve ostalo ugovorom da meni u zakup bez naknade.Njen je savet da nikako ne gasi gazdinstvo ili ode u pasivan status.Na taj način mi je rekla da će se sve uraditi u roku od minut stim da otac mora prvo da se registruje bez tih parcela(kako bi ih izbrisali u kompu)pa tek onda ja da ih upišem kod mene i dođem da predam formulare.

To sam ja uradio prošle godine. Uzeo sam svu zemlju iz očevog gazdinstva u zakup i prebacio je kod mene u gazdinstvo a kod njega izbrisao. Ostalo je u njegovom gazdinstvu 1 kj jer nije moglo da ostane njegovo gazdinstvo bez zemlje. Kad sam to radio predao sam obe fascikle zajedno i rekao o čemu je reč pa su službenice odmah na šalteru napisale na očevoj fascikli "brišu se parcele iz gazdinstva x i prelaze u gazdinstvo y", a na mojoj "uzima parcele iz gazdinstva x a tamo se brišu".

Ove godine sam hteo da odjavim njegovo gazdinstvo sa tim jednim jutrom. Zemlja iz odjavljenog gazdinstva mora da "miruje" godinu dana pre nego što se može preneti u drugo gazdinstvo pa ove godine to jedno jutro ne mogu preneti kod mene u gazdinstvo već tek sledeća godine. Naravno, onda ću i oca uneti kao člana u moje gazdinsvo. Ako nekom nešto znači, oba gazdinstva su na istoj adresi.

Tako su me savetovali prošle godine u trezoru. Ako postoji mogućnost da odmah ove godine istovremeno ugasim očevo gazdinstvo i prevedem oca u moje sa tim jednim jutrom - to bi bilo još bolje, pa ako Radivoj Nadlački može da to pojasni bio bih mu zahvalan.
 
dukej je napisao(la):
didi je napisao(la):
Njen savet je da otac u svom gazdinstvu ostavi samo zemlje oko 0.5ha a sve ostalo ugovorom da meni u zakup bez naknade.Njen je savet da nikako ne gasi gazdinstvo ili ode u pasivan status.Na taj način mi je rekla da će se sve uraditi u roku od minut stim da otac mora prvo da se registruje bez tih parcela(kako bi ih izbrisali u kompu)pa tek onda ja da ih upišem kod mene i dođem da predam formulare.

To sam ja uradio prošle godine. Uzeo sam svu zemlju iz očevog gazdinstva u zakup i prebacio je kod mene u gazdinstvo a kod njega izbrisao. Ostalo je u njegovom gazdinstvu 1 kj jer nije moglo da ostane njegovo gazdinstvo bez zemlje. Kad sam to radio predao sam obe fascikle zajedno i rekao o čemu je reč pa su službenice odmah na šalteru napisale na očevoj fascikli "brišu se parcele iz gazdinstva x i prelaze u gazdinstvo y", a na mojoj "uzima parcele iz gazdinstva x a tamo se brišu".

Ove godine sam hteo da odjavim njegovo gazdinstvo sa tim jednim jutrom. Zemlja iz odjavljenog gazdinstva mora da "miruje" godinu dana pre nego što se može preneti u drugo gazdinstvo pa ove godine to jedno jutro ne mogu preneti kod mene u gazdinstvo već tek sledeća godine. Naravno, onda ću i oca uneti kao člana u moje gazdinsvo. Ako nekom nešto znači, oba gazdinstva su na istoj adresi.

Tako su me savetovali prošle godine u trezoru. Ako postoji mogućnost da odmah ove godine istovremeno ugasim očevo gazdinstvo i prevedem oca u moje sa tim jednim jutrom - to bi bilo još bolje, pa ako Radivoj Nadlački može da to pojasni bio bih mu zahvalan.
Kako moze da se registrije 2 gazdinstva na istu adresu? To mi sada nije jasno?
 
@didi 79
Interasantno pitanje , ja imam dva auta a vlasnik i adresa boravka je ista. Adresa je ista ali status nije ;otac-vlasnistvo sin - podstanar,suvlasnik i.t.t. .
 
Rale 83 je napisao(la):
@didi 79
Interasantno pitanje , ja imam dva auta a vlasnik i adresa boravka je ista. Adresa je ista ali status nije ;otac-vlasnistvo sin - podstanar,suvlasnik i.t.t. .
Rale 83 je napisao(la):
@didi 79
Interasantno pitanje , ja imam dva auta a vlasnik i adresa boravka je ista. Adresa je ista ali status nije ;otac-vlasnistvo sin - podstanar,suvlasnik i.t.t. .
Ok. Koliko sam ja upucen sto se tice gazdinstva to nije bilo moguce da se pojavi u trezoru 2 gazdinstva na istoj adesi.MOZDA GRESIM.
 
Grešiš.Dok se nije preselio u drugu kuću,sin i ja smo imali registrovana gazdinstva na istoj adresi.
 
kiraj je napisao(la):
Grešiš.Dok se nije preselio u drugu kuću,sin i ja smo imali registrovana gazdinstva na istoj adresi.

Nisam siguran ali mislim da bih morao svakako da menjam adresu, jer vise nije moglo da budu dva gazdinstva na jednoj adresi
 
Pa ja sam postavio pitanja ako pročitate moje postove i voleo bih da svi forumaši vide odgovore(ima i jedno pitanje u postu koji si citirao-Evo jedno:koliko procenata gazdinstava je prošle godine ispunjavalo uslove za subvencije u odnosu na ukupan broj registrovanih gazdinstava?i kako će se isplatiti subvencije ako sde taj broj utrostruči ove godine jer će ljudi prebacivati gazdinstva samo da bi ostvaruili subvencije a vi ste ih na to naterali
 
Na istoj adresi mogu dva gazdinsta,zivi primer smo otac i ja. Nema nikakvih problema sto se tice adrese.
 
I kod nas ima 2 gazdinstva na istoj adresi! Ali gazdinstvima je samo adresa ista... Nosioc je različit, i sve ostalo je različito.....
 
Samo vi tako nastavite da se hvalite koliko ko ima gazdinstava, pa će doneti neku uredbu da i tu skrešu premije. ::lose::
 
Danas sam proveravao u Suzbenom glasniku, uredba jos uvek nije izasla, tako da i dalje vaze fiskalni racuni bez gotovinskog racuna na ime kupca...
 
Za Zorana 023:
Ti očigledno imaš neki problem.Ja ne znam u čemu je niti me mnogo interesuje ali ne mogu a da ne primetim da ti je svaki komentar pun neke negativne energije i vrlo loše politike.Ono što će biti vrlo je malo verovatno da mi možemo promeniti.Ljudi se snalaze da dobiju subvencije na bilo koji način kao što država gleda da ih što manje da.Ko će tu izaći kao pobednik......
Ja smatram da ko god može i uspe treba da što više uzme para od države,jer sve što preostane razvuku oni između sebe.
 
Nazad
Vrh